Skip to main content

Większość sprzedaży nieruchomości jest dokonywana przez renomowanych ludzi, którzy rosną i nie marzą o oszustwie niczego niepodejrzewającego nabywcy. Niestety istnieje niewielki procent dziennej sprzedaży, która nie jest godna zaufania.

Istnieje wiele historii wydarzeń, które reklamują się publicznie i oferują na sprzedaż wszelkiego rodzaju przedmioty, takie jak kryształ Baccarat lub mont puste długopisy. Potem, gdy niczego nie podejrzewający ludzie przybywają w poszukiwaniu tych przedmiotów kolekcjonerskich, nie ma ich tam lub należy je sprzedać. Te wydarzenia z przynętą i zamianą próbują przyciągnąć tłumy, aby spróbować sprzedać mierne towary, które tak naprawdę nie istnieją.

W innych przypadkach codzienna sprzedaż w gazecie jest reklamowana jako spuścizna 90-letniej babci z życiem pełnym skarbów na poddaszu. Kiedy tam dotrzesz, okazuje się, że nie ma czegoś takiego i sprzedają ćpunów.

Innym minusem sprzedaży fałszywych nieruchomości są sprzedawcy próbujący wydawać fałszywe przedmioty na prawdziwe interesy. Jeśli zobaczysz drogą lampę Tiffany, możesz być całkiem pewien, że to podróbka. Antyczne meble to kolejne miejsce, w którym oszustwo jest duże, ponieważ większość kupujących nie wie, czego szukać, aby zapewnić jego autentyczność. Możesz być pewien, że starsze meble nie zostały połączone z klejem, zszywkami, płytą wiórową lub błyszczącymi śrubami. Ważne jest, aby dowiedzieć się o budowaniu mebli w miarę upływu czasu, aby można było spróbować ustalić ich rzeczywistą wartość.

Niestety designerskie przedmioty, takie jak torebki, zegarki na rękę i biżuteria, są często sfałszowane przy sprzedaży nieruchomości. Więc bądź ostrożny. Sprzedawca od dawna nie ma pojęcia i sam tego nie zauważa. Jeśli to możliwe, poproś o certyfikat autentyczności lub pokwitowanie potwierdzające autentyczność elementu designerskiego.

Sztuka jest również czymś, co można sfałszować. Bądź więc ostrożny, kupując je na sprzedaż nieruchomości. O ile roszczenie nie jest poparte wiarygodnymi dowodami na to, że obraz był tak naprawdę obrazem wuja Franka, Jacksona Pollacka, powinieneś zabrać ze sobą eksperta, by zatwierdzić to dzieło. W niektórych przypadkach możesz kupić sztukę z opcją zwrotu, jeśli zostanie ustalone, że nie jest to reklama.

Jeśli chcesz uniknąć oszustwa, skontaktuj się ze sprzedażą nieruchomości prowadzoną przez renomowanych likwidatorów sprzedaży nieruchomości, którzy są ubezpieczeni i zobowiązani do ochrony swojej firmy. Możesz sprawdzić Better Business Bureau lub referencje, aby upewnić się, że firma sprzedażowa rośnie. Jeśli uczestniczysz w prowadzonej przez rodzinę sprzedaży nieruchomości, z pewnością będzie to trudniejsze i bardziej otworzysz się na możliwość oszustwa. Pamiętaj, że jeśli twój brzuch mówi ci, że coś jest nie tak, prawdopodobnie jest to dobry moment, aby odejść przed wydaniem ciężko zarobionych pieniędzy.

Jeśli jesteś kolekcjonerem konkretnego przedmiotu, takiego jak zabytkowe szkło, biżuteria lub sztuka, powinieneś się uczyć, aby szybko identyfikować podróbki lub przyprowadzić doświadczonego przyjaciela, który Ci pomoże. Nie kupuj po prostu sprzedaży nieruchomości bez dokładnego sprawdzenia, czy przedmiot jest naprawdę taki, jaki jest!

[ff id=”2″]