Skip to main content

Jeśli chodzi o tworzenie własnego modnego stylu, noszenie garnituru jest niesamowitym sposobem na wyróżnienie swojej postaci. Oto lista niektórych znanych twarzy znanych z garniturów na zamówienie, które stały się ikoną ich życia i pracy.

Beau Brummell

W czasach Regencji w Anglii Beau Brummell zawsze wyznaczał trendy, bez względu na to, jakie ubrania nosił. Jest nawet uważany za człowieka odpowiedzialnego za popularyzację obecnej praktyki noszenia garniturów z krawatami. Istnieje wiele mitów na temat buczenia, takich jak jego rzekomy zwyczaj spędzania pięciu godzin dziennie na ubraniu. Zainteresowanie Brummel modą, które odgrywa znaczącą rolę w londyńskim Savile Row, jest jedną z najbardziej znanych ikon stylu w Wielkiej Brytanii i pomaga uczynić tę dzielnicę znaną na całym świecie przystanią mody męskiej. Dziś wielu znanych krawców wyrobiło sobie markę zaprojektowali wyszukane ubrania dla szumu.

Pakiet szczurów

Nikt nigdy nie sprawił, że smoking wyglądał fajniej niż Rat Pack, kolektyw artystów z lat 50., Frank Sinatra, Dean Martin, Sammy Davis Jr., Peter Lawford i Joey Bishop. Noszenie smokingu zawsze czyniło tych mężczyzn najlepszymi wykonawcami w Nowym Jorku. Ale czy smoking nie jest niewygodny? Cóż, ci faceci nigdy nie wyglądali na mniej zrelaksowanych i wyrafinowanych, kiedy wznieśli klasę noszenia dopasowanego garnituru na zupełnie nowy poziom.

The Beatles

Chociaż późniejszy wybór odzieży przez Sgt Peppers mógł nie być najbardziej stylową modą w latach 60. XX wieku, Beatlesi we wczesnych latach nosili na zamówienie czarne garnitury z krawatem, białą koszulę i modne fryzury w najwyższym stylu. Jej występ w 1964 roku na legendarnym amerykańskim programie Ed Sullivan z indywidualnymi strojami w Savile Row jest uosobieniem stylu rock and roll z lat 60.

Oscar Wilde

W XIX wieku & # 39; Artystyczny ruch ubioru & # 39; oferował rodzimą alternatywę dla światowej popularności paryskiej odzieży i wkrótce stał się estetyczną suknią z wiktoriańskiej Anglii. Epoka W tym czasie nie było bardziej szanowanego i lepiej ubranego dżentelmena niż dramatopisarz Oscar Wilde, którego znany na całym świecie „estetyczny garnitur wykładowy” był równie inteligentny jak sam człowiek.

Mark Twain

Nie ma wątpliwości, że legendarny pisarz Mark Twain miał wyjątkowy gust i trzymał się tego. Twain miał czternaście białych garniturów na zamówienie, które zostały wykonane na zamówienie, aby zapewnić, że będzie świeży i gotowy do noszenia na każdy dzień tygodnia. To poczucie stylu przyczyniło się do jego popularnego ekscentrycznego wizerunku i zapewniło, że był pisarzem, którego publicznie nie zaniedbano.

Tommy Nutter

Legendarny krawiec Tommy Nuttier wprowadził zupełnie nowy urok do odzieży Savile Row w latach 60. XX wieku, kiedy otworzył niezwykle udany sklep Nutters of Savile Row. ze swoim kolegą Edwardem Sextonem. Dzięki trendowi w dopasowywaniu garniturów i odważnym wzorom tkania szybko otrzymał zamówienia na szyte na miarę stroje od uznanych swingujących muzyków z lat sześćdziesiątych, takich jak Elton John i Mick Jagger.

[ff id=”2″]