Skip to main content

W ciągu prawie 25 lat, kiedy byłem geodetą, skontaktowały się z nami tysiące właścicieli nieruchomości, którzy chcą zbadać ich ziemię. Zbyt często podejmują decyzje tylko na podstawie jednego czynnika: ceny. Prowadzi to często do niezadowolenia z ich wyboru, a czasem do gorszej jakości ankiety. Poniższe 10 wskazówek opartych jest na moim doświadczeniu i pomoże ci znaleźć odpowiedniego profesjonalnego geodetę do zmierzenia twojego kraju.

1. Czy wynajmowana osoba ma licencję na wykonywanie usług geodezyjnych?

  • Zawodowi geodeci muszą posiadać licencję państwa, w którym pracują lub oferują usługi. Jeśli zatrudnisz kogoś do pomiaru twojego kraju, który nie jest uprawniony do dokonywania pomiarów prawnych w państwie, w którym mieszkasz, zostaniesz wyrzucony ze swoich pieniędzy i osoba ta naruszy prawo. W razie wątpliwości skontaktuj się z państwowym organem wydającym licencje, aby potwierdzić, że osoba ta jest licencjonowanym profesjonalnym inspektorem.

2. Czy ta osoba ma ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej?

  • To ubezpieczenie jak lekarze Ubezpieczenie od nadużyć, które chroni Cię w przypadku pomyłki zawodowego inspektora. Geodeci nie różnią się niczym od innych ludzi i mogą popełniać błędy w swoich umiejętnościach zawodowych. Czy spotkasz się z lekarzem lub zostaniesz poddany operacji, jeśli wiesz, że lekarz lub chirurg nie ma ubezpieczenia od niewłaściwego postępowania?

3. Czy ta osoba lub firma ma ubezpieczenie odszkodowawcze dla pracowników?

  • Każdy stan jest inny i nie wszystkie mogą tego wymagać: kto jest odpowiedzialny, jeśli osoba, którą zatrudniasz lub jej pracownicy są ranni lub ranni podczas pomiaru twojego kraju? Jeśli tego rodzaju ubezpieczenie jest wymagane w twoim stanie, upewnij się, że osoba lub firma, którą zatrudniasz w celu zmierzenia twojego kraju, ma to ubezpieczenie i jest zgodne z twoim prawem.

4. Czy ta osoba ma doświadczenie w świadczeniu potrzebnych usług?

  • Zasadniczo w zawodzie geodety nie ma obszarów objętych licencją. Jeśli jednak zlecisz profesjonalnemu geodetowi, na przykład przeprowadzenie przeglądu granicznego, mają oni doświadczenie w pomiarach granicznych. Niektórzy geodeci mogą skoncentrować się na następujących obszarach: układ budynku, badania topograficzne, mapy, geodezja, zagospodarowanie terenu i badania graniczne. Jeśli potrzebujesz profesjonalnego geodety do sporu granicznego, a osoba, którą chcesz zatrudnić, zajmuje się głównie planowaniem budowy, powinieneś zatrudnić innego specjalistę, który ma doświadczenie w geodezji granicznej. Zapytaj również, jak długo ta osoba pracowała jako zawodowy geodeta. Po prostu zatrudnij doświadczonego profesjonalnego rzeczoznawcę, aby zbadał Twój kraj.

5. Czy osoba ta kontynuuje szkolenie?

  • Specjaliści śledzą postęp technologiczny i zawodowy. To doświadczenie zdobyte przez lata praktyki zawodowej i zamiłowanie do nauki sprawiają, że jest to prawdziwy profesjonalista. Profesjonalny rzeczoznawca zatrudniony do badania kraju powinien być dobrze poinformowany i cenić ciągłe kształcenie.

6. Czy ta osoba zachowuje się zawodowo?

  • Czy wyglądają profesjonalnie i traktują Cię profesjonalnie? Chodzi o szacunek dla ciebie i zaczyna się od pierwszego połączenia i interakcji. Jeśli nie będziesz działać profesjonalnie, prawdopodobnie nie będziesz profesjonalny w ankietowaniu swojego kraju. Czy natychmiast odbierają połączenia i e-maile? Czy jesteś gotowy, a nawet chętny, aby poświęcić czas na wyjaśnienie, w jaki sposób przeprowadzana jest ankieta? Czy twoje biuro i pojazdy są uporządkowane, zorganizowane i profesjonalne? Nie mówię ekstrawagancko ani drogo (za co zapłacisz); Po prostu schludny, zorganizowany i profesjonalny.

7. Czy korzystasz z nowoczesnego sprzętu?

  • Dzięki wszystkim postępom technologicznym, które widziałeś w ostatnich latach, takim jak komputery osobiste, przemysł geodezyjny poczynił również niesamowite postępy w technologii i technikach. Jesteśmy teraz w stanie korzystać z szerokiej gamy technologii, takich jak globalne systemy pozycjonowania (GPS), komputerowe wspomaganie kreślenia (CAD), zrobotyzowane systemy pomiarowe i skanowanie laserowe, aby wymienić tylko kilka, które oferują większą precyzję, dokładność i wydajność. Zatrudnij profesjonalnego rzeczoznawcę, który zainwestował w zaawansowaną technologię i zainwestuje, aby stale ulepszać swoją pracę, co pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Być może nie znasz niektórych z tych narzędzi lub możesz nie wiedzieć, jakie są ich nazwy. Zapytaj więc, czy używają na przykład AutoCAD Civil 3D, Robotic Total Stations i GPS klasy Survey.

8. Poproś o pisemną umowę i kiedy musisz zapłacić?

  • Geodeta powinien bardziej niż chętnie dostarczyć pisemną umowę wyszczególniającą jego usługi i opłaty. Zapytaj również o termin płatności. Geodeci często otrzymują co najmniej połowę wszystkich opłat z góry, w zależności od Twojej zdolności kredytowej i tego, czy jesteś klientem po raz pierwszy. Możesz akceptować karty kredytowe, takie jak MasterCard i Visa. Jeśli Ty i Twój profesjonalny geodeta jesteście świadomi ilości pracy, opłat i oczekiwanej płatności, wszyscy są na tej samej stronie.

9. Co jest wynajmowane w twoim kącie nieruchomości?

  • Powodem, dla którego zatrudniasz rzeczoznawcę do pomiaru gruntu, jest określenie wielkości lub obrysu nieruchomości. Jeśli rogi nieruchomości nie są zaznaczone, skąd wiesz? A jeśli nie jest oznaczony trwałymi oznaczeniami, które prawdopodobnie utrzymają się przez wiele lat, jakie to zastosowanie? Nigdy nie należy przyjmować drewnianych słupków jako punktów orientacyjnych, chyba że są one tymczasowe ze względu na czynnik łagodzący, taki jak zbliżający się podział gleby lub działalność budowlana w pobliżu, plastikowa flaga zwisająca z gałęzi lub niejasne wyjaśnienia, gdy ankieta jest uważana za zakończoną, np. Na przykład „w pobliżu słupa”, „w pobliżu skrzynki pocztowej” lub „pod krzakiem”. Odpowiednie trwałe oznaczenia obejmują plastikowe słupki, żelazne pręty, żelazne rury, pręty wzmacniające, kolce kolejowe, gwoździe magnetyczne i inne gwoździe w utwardzonych obszarach, dziury w głazach lub kamienne ściany, granice betonowe i granitowe.

10. Czy idą z tobą po nieruchomości?

  • Podczas przeprowadzania ankiety twój geodeta ustawia wiele niezależnych znaków kontrolnych i znajduje wiele istniejących zabytków. Nie wszystkie z nich mogą znajdować się w rogach twojej nieruchomości. Na początku może to być mylące. Upewnij się więc, że profesjonalny geodeta jest gotowy towarzyszyć Twojej nieruchomości wraz z tobą, aby zidentyfikować rzeczywiste zabytki i oznaczenia, które wyznaczają rogi twojej nieruchomości.

Podsumowując, korzystając z 10 powyższych wskazówek, aby zatrudnić profesjonalnego rzeczoznawcę do zbadania twojej ziemi, możesz znaleźć doświadczonego zawodowego rzeczoznawcę, który zapewni Ci wartość i jakość. Twój kraj jest zbyt cenny, aby nie zatrudniać najlepszego profesjonalnego rzeczoznawcy i mieć najlepsze relacje z tym specjalistą od samego początku.

[ff id=”2″]