Skip to main content

Akompaniament piosenki

Piosenka fingerstyle bardzo dobrze komponuje się z utworami, ponieważ wzory palców są odtwarzane na akordach, które są również używane do gry na gitarze. Dla wielu osób, które potrafią już grać akordy i strajki, fingerstyle jest kolejnym krokiem w rozwoju stylu akompaniamentu. Wprowadzenie i zakończenie utworu stają się bardziej interesujące, ponieważ szerszy zakres harmonii jest dostępny, gdy nuty basowe są odtwarzane niezależnie od akordów, takich jak inwersje. Jeden kciuk i dwa palce.

Istnieją dwa główne podejścia do gitary w stylu palca. Używasz kciuka i trzech palców prawej ręki (zakładam, że osoba praworęczna), jak klasyczny styl gitary. Drugi to miejsce, w którym używa się tylko kciuka i dwóch palców, jak w grze na gitarze ludowej. Zaletą ludowego stylu gitary jest to, że słaby palec serdeczny jest pominięty. Ponadto niektórym osobom trudno jest używać kilofów, a bezpośredni kontakt palców ze sznurkami jest łatwiejszy w obsłudze. Przykład palców, sznurków i wzorów.

Prawe palce podczas gry na gitarze ludowej mogą być reprezentowane przez litery: p = kciuk, i = indeks i m = środkowy. Sześć strun jest ponumerowanych od jednego do sześciu, przy czym najwyższy dźwięk jest pierwszym ciągiem. Jest to przykład popularnego wzoru palcowego akordu D: p4, i2, p3 i m1. Struny są odtwarzane w kolejności 4, 2, 3, 1 palcami p, i, p, m. Przekonasz się, że kciuk naprzemiennie z palcem i jest kluczową cechą tego stylu.

Młotek, skórkę i wypełnienie.

Istnieje wiele sposobów dodawania dodatków, takich jak młotki, ściągnięcia i wypełnienia podczas gry na gitarze fingerstyle, które można łatwo zintegrować z wzorami fingerstyle. Te dodatki wymagają bardziej zaawansowanej techniki lewej ręki, ale wynik jest wart wysiłku. Linie basu na przemian między dwiema nutami lub odpadające jak skala to inne niezwykle skuteczne metody nadania akompaniamentowi bardziej profesjonalnego brzmienia.

Być może różnorodność technik i wynikające z nich dźwięki sprawiają, że gitara fingerstyle jest tak interesująca zarówno dla słuchania, jak i grania. Przy odrobinie nauki gra na gitarze fingerstyle jest łatwa.

[ff id=”5″]