Skip to main content

Sumiyoshi-kai jest drugą co do wielkości zorganizowaną grupą przestępczą w japońskiej grupie Yakuza. Nazywany także Sumiyoshi-rengo. Zostało założone przez Shigesaku Abe w 1958 roku. Ten gang ma około 10 000 członków. Obecnym szefem Sumiyoshi-kai jest Shigeo Nishiguchi.

Sumiyoshi-kai jest w zasadzie federacją różnych małych grup przestępczych. Poniżej przedstawiono luźny łańcuch dowodzenia. Chociaż Shigeo Nishiguchi jest Wielkim Szefem, ale jego moce są podzielane przez kilka innych osób.

Sumiyoshi-kai ma dziwną historię, jeśli chodzi o jego imię. Przeszedł różne zmiany w nazwie. Założyciel Shigesaku Abe nazwał organizację Minato-kai w 1958 r. Później, kiedy do władzy doszedł nowy szef Yoshimitsu Sekigami, zmienił nazwę organizacji na Sumiyoshi-kai. Organizacja rozpadła się w 1965 r. Ale pojawiła się ponownie w 1969 r., Tym razem jako związek. Za nim stał Masao Hori. Związek nazywał się Sumiyoshi-rengo. Masao Hori panował do swojej śmierci w październiku 1990 r.

Po Hori Shigeo Nishiguchi przejął organizację w lutym 1991 roku. Zmienił nazwę organizacji Sumiyoshi-kai. Po nim Hareaki Fukuda został szefem organizacji w 2005 roku.

Członek grupy Yamiguchi-gumi w 2008 roku Hioshige Suzuki został brutalnie zamordowany w mieście Yashio pod Tokio. Następnego dnia tego morderstwa znaleziono członka grupy Sumiyoshi-kai, Atsushu Suzuki, martwego. Te morderstwa były podejrzane w wyniku sporu między dwiema grupami przestępczymi.

Gang jest teraz pod dużą presją. Wynika to ze spowolnienia gospodarczego, które spowodowało spadek dochodów gangów z różnych źródeł, takich jak sektor nieruchomości.

[ff id=”1″]