Skip to main content

Podobno geodezja w Ohio jest trudniejsza niż geodezyjna w innym rejonie Stanów Zjednoczonych. Historia badań geodezyjnych w regionie Ohio sięga stosunkowo wczesnej historii amerykańskich badań geodezyjnych, a częściowo z tego powodu w całym stanie stosuje się wiele systemów geodezyjnych. W Ohio geodeci muszą pracować między kilkunastoma różnymi systemami geodezyjnymi, w zależności od stanu. W wielu obszarach zastosowano dwa lub więcej systemów do pomiaru tego samego obszaru.

Eksploracja dzisiejszego Ohio rozpoczęła się stosunkowo wcześnie w 1669 i 1670 roku przez Francuzów. Obszar ten był kontrowersyjny między Francuzami i Anglikami aż do wojny francusko-indyjskiej, która zakończyła się w 1763 roku i przypisała cały obszar Anglii. W tym czasie wielu dużym obszarom w regionie zlecono spłatę długów rodzinie Penn, Connecticut Colony, Virginia Settlement, Massachusetts Bay Colony i innym. Z powodu odległości Anglicy niewiele wiedzieli o tych krajach; W rezultacie do tych transakcji potrzebna była duża domysł. Z tego powodu wiele dotacji pokrywało się i powodowało problemy prawne prawie od samego początku.

Wraz z końcem Wojny o Niepodległość różne kolonie oddały pewne obszary nowo utworzonemu rządowi, a ziemia ta zostanie sprzedana na spłatę wojennych długów. Nowy rząd potrzebował sposobu na inwentaryzację i sprzedaż tej ziemi. Ponieważ w tym czasie Ohio znajdowało się na skraju zachodniej granicy, było to poligon doświadczalny dla wielu różnych badań, w tym dziewięciu dużych systemów badań i 46 mniejszych. Najważniejsze sondaże w Ohio obejmują Ohio River Survey (pierwsza ankieta PLSS), Virginia Military Survey, Connecticut Western Reserve Survey, Between the Miami Rivers Survey, Miami River Survey, United States Military Survey, South i na wschód od pierwszego dużego badania na południku, na północ i wschód od pierwszego dużego badania na południku i badania w Michigan.

W historii geodezyjnej Ohio jest prawdopodobnie najlepiej znane jako miejsce narodzin publicznego systemu geodezyjnego, który jest nadal używany. Ten system podzielił tereny publiczne na miasta o sześć mil na sześć mil. Zostałyby one podzielone na sekcje o długości jednej mili i zawierające 640 akrów. Pierwszy obszar badany przez Public Land Survey System znajdował się we wschodnim Ohio, a prace rozpoczęły się w 1785 roku w punkcie rozpoczęcia lub przecięcia zachodniej granicy Pensylwanii i północnego brzegu rzeki Ohio.

Przegląd wojskowy w Wirginii, który rozpoczął się w 1787 r., Był pomiarami liczonymi w odległości od 100 do 15 000 akrów. Ten kraj otrzymał weteranów wojny o niepodległość w zależności od rangi. Formy terenu niekoniecznie były prostokątne, ale sam weteran narysował je, aby uchwycić najlepsze dostępne tereny. Ponad 16 000 różnych nieruchomości zbadanych przez Virginia Military Survey znajduje się w 23 stanach i jest to jedyny system geodezyjny w Ohio, który nie jest oparty na właściwościach prostokątnych.

Przeprowadzono wiele innych badań, aby sprzedać ziemię w regionie Ohio przed i po stanie Ohio w 1803 roku. W miarę rozwoju obszaru znanego jako Ohio zastosowano wiele innych systemów geodezyjnych do podziału kraju. Inne rodzaje ankiet obejmowały społeczności o długości trzech, czterech lub sześciu mil. Aby móc badać ziemię w Ohio, musisz znać każdą z tych ankiet.

[ff id=”2″]