Skip to main content

Najwcześniejsza opowieść o więzach pochodzi z Egiptu, najbardziej niesamowitej części ich tajemniczej i egzotycznej kultury odzieżowej. Długi prostokątny materiał wisi na ramieniu i jest owinięty wokół szyi. Jest jak krótki szalik i to jest prototyp krawatów z legendy. W starożytnym Egipcie to akcesorium ma bardzo ważne znaczenie, które reprezentuje status społeczny użytkownika. Może go nosić tylko szlachetny, a nie zwykli cywile. W pewnym sensie współczesna więź jest pochodną produktu konceptualnego, który jest symbolem systemu feudalnego starożytnego Egiptu. Reprezentuje wyraźne zróżnicowanie klas i jest dziedziczony przez rozwój więzi.

Jest więcej opowieści o więzach w Europie, wśród których Brytyjczycy są najbardziej interesujący. Według starej legendy więzi zostały wynalezione przez Brytyjki. Boli ich głowa z powodu plam na ubraniach męża po jedzeniu. Aby utrzymać je w czystości, mądre kobiety kładą kawałek materiału na kołnierzu. Aby w razie potrzeby mógł wytrzeć usta. Ponadto niektóre kamienie są przybite do mankietu mężczyzny w celu dekoracji. W rezultacie te dwa brytyjskie skarby stały się obecnymi więzami i spinkami do mankietów i były poszukiwane przez mężczyzn na całym świecie. Oczywiście istnieją inne legendy. Na przykład więzi były używane przez irlandzkich rybaków do obserwowania wiatru podczas połowów; jej żona lub kochanka rzymskich żołnierzy modliła się o pokój około pierwszego wieku pne chustką; lub były używane do zakrycia blizny po bitwie brytyjskich żołnierzy. Nikt nie wie, czy są prawdziwe, ale wydaje się, że praktyka więzi faktycznie pochodzi z wojny.

Chociaż istnieją różne historie, więzi powinny pochodzić z Francji zgodnie ze zweryfikowanymi informacjami historycznymi. Wojny były powszechne w Europie w średniowieczu. W 1688 r. Król Ludwik XIV rozpoczął wojnę w Austrii we Francji. W tym czasie żołnierze austriaccy nosili na szyi biały szal jako tożsamość. Królowi podobał się ten szalik znany jako Chorwat. Sam zrobił szalik i nosił go w pałacu. Po pewnym czasie nudzi go prosty styl Chorwackiej i zaczął projektować nowy projekt szalika, na przykład dodając końcówkę do haftu i zawiązując węzeł motyla. Ten dodatek wkrótce stał się popularny w pałacu, gdy Louis wziął przykład.

Ponadto trend ten rozprzestrzenił się na wojsko i wszyscy go przestrzegali. Król Ludwik zrobił wtedy więcej na Chorwatcie, więc armia została nazwana po Chorwackiej. Wsparcie króla Ludwika jest bardzo ważne dla rozwoju więzi w historii. Można powiedzieć, że nie ma żadnych współczesnych więzi, chyba że awans króla Ludwika XIV .. Król nie miał pojęcia, jak ważna była jego promocja dla współczesnej mody przez następne setki lat. Chorwacka rozwinęła się w dwie kategorie w obecnej branży modowej: jedna to krawat z trendem spadkowym, a druga to muszka z trendem wzrostowym.

[ff id=”2″]