Skip to main content

Osiedlenie majątku po śmierci osoby może zająć dużo czasu, zwykle dłużej niż oczekiwano. Czy można to zrobić w ciągu 6 miesięcy? Może, ale to mało prawdopodobne. 12 miesięcy Czasami, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​zaludnienie większości dóbr cywilnych zajmuje od 12 do 18 miesięcy. „Ale muszę tylko anulować kilka emerytur i zamknąć moje konto bankowe”, mówisz. Zwykle jest więcej. Porozmawiajmy więc o niektórych czasochłonnych zadaniach bez nudy ze wszystkimi drobniejszymi szczegółami.

Pogrzeb się skończył, członkowie rodziny wrócili do domu i wszyscy zaczynają wracać do codziennego życia. Ale nie wykonawca … rola tej osoby dopiero się zaczęła. Ponieważ testament będzie prawdopodobnie wymagał sprawdzenia, zaczynamy od sporządzenia listy aktywów i pasywów, w tym również w chwili śmierci. Jest to iteracyjny proces, w którym musisz komunikować się z wieloma firmami. Ponieważ większość tych firm wymaga kopii aktu zgonu, kopia musi zostać do nich przesłana lub musisz osobiście uczestniczyć. Oto kilka pytań, które sprawią, że pomyślisz:

  • Gdzie są konta bankowe i jak wysokie są salda?
  • Jaka jest zaległa kwota kredytu hipotecznego?
  • Czy miesięczne opłaty kondominium są aktualne?
  • Czy podatki od nieruchomości zostały odroczone?
  • Jaka jest wartość kanadyjskich obligacji oszczędnościowych i / lub GIC? Uwaga: Naliczone odsetki należy ustalić.
  • Jeśli dana osoba prowadziła działalność na własny rachunek, jaka jest wartość udziałów spółki?
  • Czy istnieją aktywa i / lub długi poza Kanadą, np. B. dom w Arizonie lub na Florydzie? Nie zapomnij o timeshare. W tych innych jurysdykcjach może być konieczne ponowne złożenie wniosku o zniżkę.
  • Ile jest warta kolekcja monet? Sztuka? Karty hokejowe? Biżuteria?

OK, lista aktywów i pasywów jest gotowa, a Ty (lub Twój prawnik) przygotowałeś dokumenty spadkowe. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​przetwarzanie dokumentów zajmuje zwykle od 2 do 3 miesięcy. Czasami wcześniej, ale nie stawiaj na to.

W oczekiwaniu na przyznanie osiedla możemy przygotować dom na sprzedaż, w tym zdecydować, co zrobić ze wszystkimi nieruchomościami. Niektóre rzeczy można przekazać członkom rodziny, inne można sprzedać, a inne należy wyrzucić. Wykonuj wszystkie niezbędne prace w domu, np. B. Malowanie i czyszczenie dywanów.

Jeśli zmarły był samozatrudniony, może być konieczne prowadzenie firmy. Ktoś musi nadzorować personel i mogą być klienci, którzy potrzebują uwagi. Ta firma prawdopodobnie ma wartość, więc moduł wykonujący musi upewnić się, że wartość zostanie zachowana. Rozważ profesjonalne wsparcie.

Ostateczne zeznanie podatkowe musi zostać złożone i może być powiernikiem dla samej nieruchomości. Przetwarzanie przez Kanadyjską Agencję Skarbową zajmuje dużo czasu, należy również poprosić o zaświadczenia o zwolnieniu podatkowym, których przetworzenie zajmuje CRA.

Jak dotąd tak dobrze. Chociaż jesteśmy tu od kilku miesięcy, przynajmniej wszystko się rozwija. Ale czekaj! Jedno z dzieci jest zdenerwowane, że został napisany z woli i wnosi pozew, by zakwestionować warunki woli. Wszystkie zakłady są teraz nieważne, ponieważ każdy może zgadnąć, ile czasu zajmie rozliczenie tego rabatu. Nie oszukujmy się … staje się to coraz bardziej powszechne, szczególnie w związku ze stale rosnącą wartością nieruchomości.

Teraz nadszedł czas, aby rozdzielić dochody z majątku. Aktywa zostały sprzedane, spłacone długi, złożone deklaracje podatkowe i rozstrzygnięte procesy sądowe. Przed przekazaniem pieniędzy beneficjenci muszą przekazać rachunki, co oznacza, że ​​muszą zatwierdzić wydatki. Może to być szybkie i łatwe lub długie. Nawiasem mówiąc, prowadziłeś szczegółową dokumentację księgową, prawda? Przepraszam, zapomniałem wcześniej wspomnieć o tym drobnym szczególe.

Oprócz wszystkiego, co opisano powyżej, wykonawca może mieć inne obowiązki, takie jak: B. Rodzina i praca. Wykonawca może również wymagać zbadania sposobu zarządzania majątkiem, może czuć się niekomfortowo z komputerem i po prostu się wahać. Ale zegar wciąż tyka, gdy beneficjenci czekają.

Podsumowując, osiedlenie się nieruchomości może zająć zaskakująco długi czas i może być bardzo czasochłonne.

[ff id=”2″]