Skip to main content

Jest stare powiedzenie: jaki jest najlepszy sposób na zjedzenie słonia? Jeden kęs na raz!

To własność osobista Słoń posiadłość. Jest to odpowiedzialność, która może zająć większość twojego czasu, i zapewnia osobie najmniejszą sumę pieniędzy za włożony wysiłek. Nie można jednak uniknąć czynienia z własnością osobistą. Nieruchomość musi zostać zinwentaryzowana, wyceniona, dystrybuowana lub sprzedana. Rozpocznijmy naszą analizę od spojrzenia na naszą nieruchomość (zapasy). wtedy ustalimy, ile jest wart (ocena). W przyszłym poście ustalimy, co z tym zrobić (sprzedaż / sprzedaż).

Po przejściu do sądu urzędnik da ci formularz, który będziesz musiał wypełnić w celu przeprowadzenia inwentaryzacji. Formularz poprosi o podanie ogólnych kategorii i wartości dla każdej z wymienionych kategorii. Na przykład wymieniasz: meble, 1500 USD; Sprzęt biurowy, 300 USD itp. Nie musisz wymieniać pozycji osobno, np. B. Sofa, 100 USD; Krzesło, 5 USD; Maszyna do pisania, 25 USD. Sugeruję jednak, abyś trzymał listę każdego elementu. Chociaż nie musisz podawać zbyt wielu szczegółów dotyczących potrawy, prawdopodobnie chcesz mieć bardziej szczegółowy spis dla siebie. Chcesz to zrobić z dwóch powodów: aby śledzić sprzedaż nieruchomości i chronić się przed spadkobiercami i / lub wierzycielami.

Tak naprawdę nie musisz znać ekwipunku. Wystarczy ołówek i papier. Jeśli masz taką tendencję, książki z zapasami są dostępne w sklepach z artykułami biurowymi lub możesz kupić oprogramowanie online. Są też firmy specjalizujące się w przeprowadzaniu inwentaryzacji z powrotem do domu.

Potrzebujesz pomocnika. Jedna osoba sortuje i liczy, a druga pisze. Zacznij od domu i wspinaj się od góry. Idź z pokoju do pokoju z jednolitym wzorem, aby niczego nie przeoczyć: zawsze w prawo lub w lewo wokół pokoju. Zapisz też, co jest na ścianach, a nie tylko na podłodze. W przypadku małych przedmiotów zapisz możliwe do zidentyfikowania grupy przedmiotów, takie jak 200 oprawionych książek, 100 książek w miękkiej okładce, 42 drobiazgi itp. Umieść gwiazdkę na liście obok każdego przedmiotu, który uważasz za cenny. Jeśli dzwony i gwizdki są porcelanowe, a książki to pierwsze wydania, są cennymi przedmiotami. Kiedy skończysz, zrób to samo dla budynków gospodarczych: garaż, szopa, warsztat lub cokolwiek innego. Jeśli istnieje wynajęta jednostka samoobsługowa, dom wakacyjny, pojazd rekreacyjny lub łódź, należy je również zinwentaryzować.

Przesyłając spis do sądu, musisz podać osobistą wartość nieruchomości. W przypadku zwykłych artykułów gospodarstwa domowego oprogramowanie jest dobrym źródłem do ustalenia wartości Można to odliczyć który jest dołączony do programu podatku dochodowego Turbo Tax. Można to odliczyć można również kupić osobno. Oprogramowanie wyświetla wartość sklepu dla większości artykułów gospodarstwa domowego i jest łatwe w użyciu.

W przypadku przedmiotów, które określiłeś jako wartościowe, Można to odliczyć nie zadziała. Istnieje kilka sposobów określania wartości poszczególnych przedmiotów lub kolekcji. Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest eBay (http://www.ebay.com). Aby korzystać z serwisu eBay do ustawiania wartości, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem. Rejestracja w serwisie eBay jest bezpłatna. Po przejściu do witryny postępuj zgodnie z instrukcjami. Po rejestracji wprowadź poszukiwany przedmiot, a eBay wyszuka go. Po wyświetleniu wyników wyszukiwania przewiń w dół i poszukaj opcji wyszukiwania po lewej stronie. Kliknij zakończone wpisy, przewiń w dół i kliknij Pokaż elementy. Pokazane wyniki wyszukiwania dotyczą zakończonych aukcji, a nie trwających aukcji. Ceny podane na zielono to przedmioty, które zostały faktycznie sprzedane. Ceny na czerwono dotyczą produktów, które nie zostały sprzedane. Jeśli znajdziesz swój przedmiot na liście, a cena jest zielona, ​​masz dobrą wartość. Porównaj szczegóły przedmiotu znalezionego w serwisie eBay ze szczegółami przedmiotu, który masz. Użyj najbliższego dopasowania jako wartości.

Jeśli nie możesz znaleźć swojego przedmiotu w serwisie eBay, czas iść do biblioteki lub księgarni. Znajdziesz tam wybór cenników dla każdego rodzaju antyków lub przedmiotów kolekcjonerskich. Znajdziesz również niebieskie książki na samochody i sprzęt.

Jeśli masz dużo artykułów i nie masz czasu na badania, czas zaangażować eksperta. W lokalnej książce telefonicznej znajdziesz jubilerów, antykwariuszy, licytatorów, rzeczoznawców i innych specjalistów, którzy powiedzą ci, co jest warte. To, co oferują, to opinia wartościowa, a nie ocena. Ocena opiera się na rzeczywistych danych dotyczących sprzedaży, a nie na opinii. Omówię poniższe recenzje; Na razie pamiętaj, że istnieje różnica. Dla celów wyceny nieruchomości wartość umieszczona musi być wartością rynkową w chwili śmierci zmarłego. Jest to wartość, o którą powinieneś poprosić swojego eksperta.

W moim rodzinnym stanie Wirginia poszczególne przedmioty lub kolekcje o wartości ponad 500 USD muszą być wyceniane. Rzeczoznawcy majątkowi prywatni nie są licencjonowani tak jak rzeczoznawcy nieruchomości, ale treść ich raportów jest regulowana. Aby wycena aktywów osobistych była ważna i zaakceptowana do celów podatkowych, musi być przeprowadzona przez wykwalifikowanego eksperta i zgodnie z federalnymi wytycznymi Jednolitych Standardów Praktyki Zawodowej Oceny. Większość rzeczoznawców majątkowych nie ceni własności osobistej. Możesz znaleźć osobistego eksperta online, odwiedzając strony internetowe Certified Appraisers Guild of America, National Association of Auctioneers lub American Society of Appraisers.

Administratorzy nieruchomości stwierdzą, że inwentaryzacja i wycena majątku osobistego jest ich najbardziej czasochłonnym zadaniem, ale dostępne są zasoby, aby pomóc.

[ff id=”2″]