Skip to main content

Zyski z wynajmu mogą być kuszące, a obecne zainteresowanie domami inwestycyjnymi wzrosło w porównaniu z 2009 rokiem. Inwestorzy powinni jednak rozważyć alternatywy.

Cykl koniunkturalny inwestycji w nieruchomości wpłynął na właścicieli brytyjskich w ciągu ostatnich 15 lat. Gdzie są rzeczy w 2015 roku?

Przy około 14,4% (III kwartał 2014 r.) Wszystkich kredytów hipotecznych na rynku zakupu na wynajem można to najlepiej określić jako czas rozdroża. Podczas gdy popyt na mieszkania jest najwyższy w historii ze względu na rosnącą populację i powolną budowę nowych domów, inwestor zainteresowany wynajmem nieruchomości mieszkaniowych musi wziąć pod uwagę kilka zmiennych, takich jak proponowane pułapy czynszu omawiane w wyborach w 2015 r. (Nie) prawdopodobnie od razu po porażce Partii Pracy, ale z czasem pojawią się pewne pomysły).

Inwestowanie w nieruchomości nie jest dla osób o słabym sercu – może być nieuporządkowane, jeśli chodzi o właściwości fizyczne i nastroje najemców, którzy czasami podejmują złe decyzje lub napotykają osobiste trudności finansowe. gdzie udział kończy się w ciągu kilku lat (i wpływa na zrealizowaną firmę).

Nie oznacza to, że prywatnie wynajmowane nieruchomości nie mogą zarabiać pieniędzy. W rzeczywistości, podobnie jak większość inwestycji w nieruchomości, mogą być opłacalne w kraju, w którym szacuje się, że milion domów czeka na mieszkanie, a liczba ludności rośnie. Istnieje jednak kilka czynników, które sprawiają, że kupno na wynajem jest trudnym równaniem:

Koszty naprawy nieruchomości – według badań przeprowadzonych przez Platinum Property Partners, specjalistę od zakupu na wynajem, koszty napraw, renowacji, czyszczenia, dekoracji i konserwacji zewnętrznej mogą wynosić 1233 GBP na nieruchomość rocznie.

Koszty administracyjne – to samo badanie wykazało, że zarządzanie agentem wynajmu, opłaty za znalezienie, opłaty za utrzymanie, opłaty za usługi, oprocentowanie kredytów hipotecznych (dla tych, którzy nie są w pełni właścicielami nieruchomości), opłaty za reklamę i inne koszty wynoszą w ciągu kilku lat 6 621 USD. Nie obejmuje to „nieważnych” czasów między starymi a nowymi najemcami, podczas których przeprowadzane są naprawy i odmalowywanie.

Zagrożenia związane z ograniczeniem podwyżek czynszu – w wyborach w 2015 r. Była to gorąca kwestia polityczna, którą można nałożyć na właścicieli. Koncentrowali się głównie na ograniczeniu podwyżek czynszu i zagwarantowaniu najmu na okres do trzech lat, a jednocześnie stworzyli przeszkody w eliminacji nie najemców najemców (tzw. „Rozliczanie zemsty”). Te pomysły można również przywrócić.

Wymagane kontrole imigracyjne – Właściciele w pięciu dzielnicach (Birmingham, Walsall, Sandwell, Dudley i Wolverhampton) grożą grzywną w wysokości 3000 GBP za przeprowadzanie kontroli przeszłości imigracyjnej, paszportów lub zezwoleń na pobyt (i wiedzą, jak zidentyfikować osoby oszukańcze) ). Oporni właściciele skarżyli się na telegraf, że jest to niepotrzebne obciążenie i powinna być prowincją kontroli imigracyjnej.

Jak już wspomniano, inne możliwości inwestycyjne nie podlegają tym szczególnym obawom. W przypadku REIT płynność przy zakupie i sprzedaży akcji w ramach normalnych przepisów dotyczących podatku dochodowego może być opcją przeciwną. Otrzymuje zgodę rady na budowę, a następnie zarabia pieniądze w krótkim okresie (1,5 do 5 lat). Budowa i sprzedaż domów kupującym w naturalny sposób służy innym rynkom jako najemca.

Inwestycje w wszelkiego rodzaju nieruchomości dają nadzieję na wysokie zyski – a jednak ryzyko jest nieodłączne. Skontaktuj się z niezależnym doradcą finansowym, aby dowiedzieć się, jak układają się różne opcje w stosunku do twoich własnych strategii planowania finansowego.

[ff id=”2″]