Skip to main content

Inwestowanie w pustą ziemię nie jest nauką o rakietach. To nie jest trudne i nie musisz być milionerem, aby zacząć. Jednak inwestowanie w wolne miejsca nie jest dla wszystkich. Niektórzy ludzie po prostu nie dbają o brud. Wolą inwestować w złoto lub inne firmy. Ale dzięki odpowiednim narzędziom, informacjom i know-how Rohland może poprowadzić cię od brudu do brudu.

Surowy grunt jest uważany za niezabudowany, areał, działki i działki. Pomimo „zguby i ciemności” rynku nieruchomości, Rohland jest obecnie świetną inwestycją, ponieważ większość nieruchomości jest niedoceniana. Jak możesz lepiej rozdzielić te aktywa poniżej średniej w swoim portfelu niż w nieruchomości?

Od czego zacząć, jeśli chcesz zainwestować w Rohland? Najpierw musisz przeprowadzić badania. Zdecydowana większość ludzi nie ma nawet czasu, aby dowiedzieć się, jak działa farma. Szukają tylko porady od znajomego lub krewnego (kogoś, kto prawdopodobnie nigdy nie zainwestował w ziemię), że inwestycja w ziemię jest „ryzykowna” lub „praca” i nadal szukają innego sposobu na szybkie wzbogacenie się.

Najlepszą rzeczą w inwestowaniu w surową ziemię jest zaleta kontroli. Masz kontrolę nad tym, co dzieje się z Twoimi pieniędzmi.

Aby w pełni zrozumieć tę zaletę kontroli, zastanówmy się najpierw nad sytuacją, w której nie masz kontroli, na przykład w świecie funduszy wspólnego inwestowania. Inwestujesz swoje pieniądze, przekazując je komuś innemu, kto je dla ciebie inwestuje. Gdzie to położyłeś? Używają go w firmach, nad którymi nie mają kontroli. Zakładają, że firma wie, co robi. Ale potem dzieje się Enron lub Bear Stearns i przegrywasz. Czasami tracisz wszystko.

Działalność na wsi jest inna. W świecie korporacyjnym masz kłopoty, gdy podejmujesz decyzję inwestycyjną na podstawie pewnej wiedzy o tym, co dzieje się z firmą. Nazywają to handlem poufnymi informacjami. Martha Steward wysłała to do Slammera.

Jednak w branży gruntów decyzje inwestycyjne należy podejmować na podstawie wiedzy o tym, co dzieje się z gruntami. A co stanie się z krajem?

Kupowanie niezabudowanej ziemi to zupełnie inne doświadczenie niż kupowanie ziemi z domem już na niej. Jeśli rozważasz inwestowanie w Rohland, musisz mieć dostęp do wiedzy, aby szybko i skutecznie oddzielić wygraną od utraconej inwestycji.

Przed zakupem Rohland należy wziąć pod uwagę trzy ważne kwestie. Decyzje podejmujesz na podstawie:

1. Dostęp: jak dostępna jest nieruchomość? Jak łatwo dostać się do kraju?
Gdzie są ulice

2. Narzędzia: Najbardziej podstawową rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, czy na terenie nieruchomości znajduje się sprawdzone źródło wody. Czy są jakieś elektryczne? Co ze ściekami?

3. Wzrost: Jaka jest prognoza obszaru, w którym znajduje się kraj? Jakie są prognozy dotyczące ludności i rozwoju gospodarczego? Czy obszar rośnie, czy będzie trwał i jak długo?

Kolejną ważną kwestię, której potrzebujesz, aby odnieść sukces, możesz znaleźć w swoich połączeniach. Im więcej osób znasz w tym biznesie, tym więcej masz opcji. (Są szanse, których większość innych inwestorów nigdy nie pozna.) Jak się o tym dowiedzieć?

Zaletą jest to, że nie są to informacje poufne, chociaż musisz wiedzieć, gdzie szukać. Wiele z nich jest publicznie znanych. Informacje są również dostępne za pośrednictwem mediów, rządowych stron internetowych, publikacji rządowych lub innych lokalizacji, które mogą być trudne do znalezienia. Ale przy odrobinie wysiłku i wiedzy możesz je znaleźć.

Inwestorzy, którzy zrozumieli koncepcję kupowania i utrzymywania gruntów do momentu, gdy zyska na wartości, mieli szczęście, kupując niezabudowaną ziemię. Inwestycja, która jest pod twoją kontrolą, zyskuje na czasie i dywersyfikuje twoje portfolio, jest zwycięską kombinacją. Może to być brud, ale na surowej ziemi zdecydowanie możesz zapłacić za nie.

[ff id=”2″]