Skip to main content

Ludzie, którzy inwestują w ziemię, aby zarabiać na życie, na przykład budowniczowie i deweloperzy, wiedzą, że przestrzeganie kilku podstawowych zasad może oznaczać różnicę między potencjalnie rentownym biznesem a biznesem katastroficznym. Oto zasady wpływające na Twoje decyzje zakupowe.

Zasada 1: lokalizacja
Lokalizacja jest najważniejszym aspektem nieruchomości, ponieważ nie można jej zmienić. Możesz wyburzyć lub rozbudować dom, a może nawet go podnieść i przenieść, ale nie możesz podnieść i przenieść ziemi. Lokalizacja określa nie tylko sposób korzystania z właściwości (podział na strefy) i dostępność do narzędzi użyteczności publicznej, ale także wartość pakietu na podstawie otaczającej właściwości. Dobra lokalizacja nie ma substytutu.

Zasada 2: Wartość zawsze odnosi się do zastosowania
Wartość gruntów pod zabudowę zależy od ich zdolności do wykorzystania przez nabywców. 10-hektarowa nieruchomość z rozległymi pastwiskami, stromymi zboczami lub mokradłami może wyprodukować tylko jedną działkę budowlaną. Jego wartość będzie ostatecznie zależeć od tego, co kupujący może z tym zrobić (tj. Zbudować dom), a nie od liczby hektarów, którą ma.

Zasada 3: Więcej rynków docelowych = wyższa wartość
Wartość wzrasta, gdy pakiet może być używany przez wielu potencjalnych nabywców lub kategorie nabywców. Kilka czynników decyduje o atrakcyjności rynkowej krajów rozwijających się. Obejmuje to zastosowania, które są dozwolone zgodnie z obecnym podziałem na strefy, lokalizacją, dostępnością narzędzi publicznych lub na miejscu, właściwościami fizycznymi i ograniczeniami prawnymi. Załóżmy, że chcesz kupić nieruchomość sąsiadującą z fermą świń. Ma wszystko, czego potrzebujesz, w tym przystępną cenę. Ale istnieje możliwość, że nie znajdziesz wielu nabywców, gdy sprzedajesz. I odwrotnie, musisz zapłacić więcej za nieruchomość sąsiadującą z Parkland, ale masz wybór między kupującymi, którzy są skłonni zapłacić za to wyższą cenę.

Zasada 4: Wartość = cena + warunki
Ostatecznie kupujący określają wartość nieruchomości, ale oferta to znacznie więcej niż tylko cena. Jest to seria wag z ceną z jednej strony i ogólnymi warunkami z drugiej. Rzeczywista wartość gruntów pod zabudowę to cena, którą kupujący jest skłonny zapłacić w zamian za warunki. Na przykład chcesz kupić pakiet wewnętrzny. Musisz wiedzieć, czy właściciel sąsiedniej nieruchomości sprzedaje fasadę. Chcesz kupić fasadę tylko wtedy, gdy sprzedawca zaakceptuje twoją ofertę, i nie musisz kupować nieruchomości, jeśli nie możesz uzyskać wymaganej ilości fasady. Więc złożysz sprzedawcy ofertę, która zależy od tego, czy zdobędziesz front i wszystko, czego potrzebujesz, aby sprzedać pakiet budowniczym. Zaoferowałbyś sprzedawcy wyższą cenę, gdyby sprzedawca wyraził zgodę na te warunki, niż gdyby sprzedawca chciał sprzedawać „tak jak jest”.

Zasada 5: Myśl przy zakupie jak sprzedawca
Zanim zdecydujesz się kupić kawałek ziemi, powinieneś ocenić go tak obiektywnie, jak to możliwe i spróbować zidentyfikować zastrzeżenia, które kupujący mogą mieć na temat sprzedaży. Krótko mówiąc, inwestując w ziemię, myśl jak sprzedawca, ponieważ Twoim celem jest sprzedaż pakietu, a nie zarabianie na nim. Kiedy budowniczowie kupują grunty pod zabudowę, cenią je w kontekście atrakcyjności nieruchomości w oczach użytkowników końcowych (tj. Nabywców domów lub tych, którzy wynajmują lub kupują powierzchnię biurową i handlową).

Zasada 6: Zrób należytą staranność
Większość tego, co musisz wiedzieć o nieruchomości, nie jest widoczna. Trzeba zbadać tak wiele zagadnień, jak strefa, narzędzia, użytkowanie i wartości otaczającej nieruchomości, czyny i inne ograniczenia dotyczące tytułu, a także cechy fizyczne terenu. Jest absolutnie ważne, aby należyta staranność była przeprowadzana dokładnie, nawet jeśli oznacza to, że musisz zatrudnić kogoś, kto zrobi to za ciebie. Tutaj nie ma skrótów. Fałszywe założenia, złe informacje i to, czego nie wiesz, może cię prześladować.

[ff id=”2″]