Skip to main content
Budownictwo

Jahurul Islam – najwybitniejszy biznesmen z Bangladeszu

By 29 marca 2020No Comments

Jahurul Islam na nowo zdefiniował pojęcie biznesu i przemysłu w Bangladeszu. Był królem sektora gospodarczego Bangladeszu. W książkach historycznych słusznie nazywany jest ojcem biznesu w Bangladeszu.

Biznes był we krwi, ponieważ należał do tradycyjnej rodziny biznesowej. Jahurul Islam już w 1964 r. Zapuścił się w obszar działalności ze swoją firmą „Islam Group”. Od tego czasu Islam Group podzieliła się na wielowymiarowe sektory, takie jak inżynieria, budownictwo, handel, a nawet produkcja. Przez lata firma koncentrowała się na innych branżach, takich jak farmaceutyki, tekstylia, juta, lotnictwo, ceramika, media, nieruchomości, finanse, budownictwo, a nawet coś tak ważnego jak energia.

Ze względu na różnorodność swoich obaw Jahurul Islam wykazał się różnorodnymi umiejętnościami myślenia, których nikt w swoim pokoleniu nie posiadał. Jego wyjątkowe myślenie i przywództwo uczyniło Islam Group jedną z wiodących gałęzi przemysłu w Bangladeszu.

Wytrzymałość jest jedną z największych cech ludzi; Jahurul Islam miał tę jakość. Naturalnie zamienił go w wielkiego biznesmena i lidera. W ciągu trzech dekad, w których wahał się o swojej firmie, miał wiele problemów. Jednak jego cierpliwość i błyskotliwość sprawiły, że Grupa Islamu stała się numerem jeden w kraju.

Był nie tylko dobrym biznesmenem, ale także humanitarnym. Założył Jahurul Islam Medical College i Country Improvement Hospital. Chociaż instytut został oficjalnie założony w 1992 r., Usługi szpitalne rozpoczęły się w 1989 r. Miał on ogromną zdolność przyjmowania pacjentów, do 500 łóżek z nagłymi i normalnymi urządzeniami szpitalnymi; Nigdy nie odmówiono żadnego rodzaju obrażeń na leczenie. Od samego początku oferowana jest nowoczesna i intensywna obudowa. Instytucja zyskała także międzynarodową reputację, przyjmując około 30 studentów rocznie.

Filantropijne nastawienie islamu Jahurul znalazło także odzwierciedlenie w środowisku firmy, ponieważ oferowało najlepsze środowisko pracy dla pracowników. Bardzo rzadkie udogodnienia oferowane przez prywatną firmę były oferowane przez Islam Group i jej siostrzane firmy, takie jak placówki medyczne, programy emerytalne, odszkodowania powypadkowe, szkolenia w pracy itp.

Mimo że firma została teraz podzielona na trzy odrębne części po śmierci Jahurul Islam – Islam Groups, Navana i Aftab Group; Wszystkie trzy firmy cieszą się markami wiodących firm w kraju. Wszystkie trzy grupy wciąż podążają za filozofią, etyką i oddaniem, które pozostawił po sobie wielki islam Jahurul.

Jahurul Islam jest idolem nie tylko jako biznesmen, ale także jako osoba dla przyszłych pokoleń. W swojej historii życiowej pozostawił wielką inspirację dla przyszłych pokoleń przedsiębiorców.

Różne mentalności, które spowodowały jego sukces, są rzadkie. Jego moc jako biznesmena w gospodarce rynkowej uczyniła go wielkim liderem. Jego sposób myślenia o świecie jako całości i ulepszaniu kraju uczynił go przyjaznym filozofem. Jego umiejętności przywódcze były imponujące, jego filozoficzny punkt widzenia był wyjątkowy; a połączenie tych dwóch sprawiło, że odniósł sukces. Przeniósł obszar biznesowy Bangladeszu na wyższy poziom.

[ff id=”2″]