Skip to main content

Jeśli chodzi o dbanie o codzienne lub profesjonalne chodaki, Sanita i Dansko to nasze buty, ponieważ są łatwe do czyszczenia. Przed założeniem obuwia nubukowego lub zamszowego należy zastosować ochronę nubuku i zamszu. Spray ochronny Nubuck & Suede to świetna inwestycja, którą należy zamówić przy zamawianiu nowych chodaków. Mężczyźni od lat spryskują szkocką straż swoją więź, aby uchronić się przed plamami związanymi z jedzeniem i piciem. Spray ochronny Nubuck & Suede działa jak Scotch Guard na chodakach Sanita i Dansko.

Przed założeniem olejowanych butów skórzanych należy zawsze nałożyć na nie odżywkę z wosku pszczelego. Odżywka z wosku pszczelego chroni chodaki przed warunkami atmosferycznymi i zapobiega uszkodzeniom butów w wilgotnym otoczeniu. W przypadku rozlania płynu na olejowane buty, ponieważ olej nie przywiera i można go łatwo usunąć gołą ręką lub wilgotną szmatką. Jest to jeden z wielu powodów, dla których chodaki Sanita i Dansko Professional zostały sklasyfikowane jako drewniaki do gotowania i medyczne.

Odkryliśmy, że z czasem warto przygotować nubuk i zamszowe chodaki za pomocą natryskowego i zamszowego sprayu ochronnego lub odżywki do wosku pszczelego na oleiste chodaki przed ich pierwszym użyciem. Stosując odżywkę na wczesnym etapie, Twoje buty będą nie tylko dłużej wyglądać nowe, nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych, ale także znacznie ułatwią opiekę nad nimi.

Bokserskie skórzane buty są bardzo łatwe w pielęgnacji, ponieważ można je czyścić czystą wodą z mydłem. Ważne jest, aby wiedzieć, że skóry nie wolno namoczyć podczas czyszczenia. Po prostu użyj wilgotnej ściereczki mydlanej do czyszczenia, a następnie lekko wilgotnej ściereczki, aby zetrzeć pozostałości i gotowe. Zwykłe oznaki zużycia można polerować pastą do butów.

Chodaki ze skóry olejowanej są utrzymywane w czystości przez wcieranie palca w but i rozprowadzanie oleju lub za pomocą wilgotnej szmatki. To, co naprawdę kochamy w olejowanych butach, to trwałość. Nawet zadrapania, które wydają się niemożliwe do naprawienia, prawie zawsze można usunąć w ciągu kilku minut. Potrzebujesz tylko szczotki do butów i konserwatora z olejowanej skóry lub odżywki do wosku pszczelego, aby je chronić i sprawić, by wyglądały jak nowe.

[ff id=”2″]