Skip to main content

Podatnicy muszą składać deklaracje podatkowe co roku, wypełniając i przesyłając wersję formularza 1040. Ankieta przeprowadzona przez IRS na temat czasu i pieniędzy związanych ze złożeniem tego formularza ujawniła następujące fakty:

  • Formularz 1040 – Formularz 1040 jest najbardziej szczegółowym formularzem zeznania podatkowego. 68% podatników używa formularza 1040 do złożenia deklaracji podatkowych. Średnio podatnicy, którzy składają formularz 1040, potrzebują 22 godzin na przesłanie. Z tych 22 godzin podatnicy spędzają 10 godzin na prowadzenie dokumentacji podatkowej, 3 godziny na planowanie podatków, 4 godziny na wypełnienie samego formularza i 1 godzinę na przesłanie formularza. 3 godziny przeznaczane są na różne inne czynności podatkowe, np. B. do wyszukiwania informacji w Internecie. Badanie wykazało również, że średni koszt przesłania tego formularza wynosi 290 USD.
  • Formularz 1040A – Według tej samej ankiety IRS 19% podatników używa formularza 1040A do składania deklaracji podatkowych. Podatnicy, którzy wybierają prostszy formularz 1040A, przesyłają go średnio w ciągu 10 godzin. Czas dzieli się w następujący sposób; 4 godziny na prowadzenie ewidencji, 1 godzina na planowanie podatkowe, 3 godziny na wypełnienie formularza, 1 godzina na przesłanie i 2 godziny na różne powiązane działania. Złożenie formularza 1040A kosztuje średnio 120 USD.
  • Formularz 1040EZ – Formularz 1040EZ jest najmniej czasochłonnym formularzem deklaracji podatkowej stosowanym przez podatników z mniejszą liczbą szczegółów podatkowych. Tylko 13% podatników wybiera ten formularz zeznania podatkowego. Według badania IRS przesłanie tego formularza zajmuje średnio 7 godzin. Od tego czasu wymagane są 2 godziny na złożenie dokumentacji podatkowej, 1 godzina na planowanie podatkowe, 2 godziny na wypełnienie formularza, 1 godzina na przesłanie i 1 godzina na przetworzenie innych powiązanych działań. Zgodnie z ankietą podatnicy, którzy przesyłają ten formularz 1040EZ, ponoszą średnio 50 USD na rejestrację.
  • Biznes, a nie biznes – Badanie IRS porównuje również czas i koszt złożenia deklaracji podatkowych dla przedsiębiorstw i osób trzecich. Zeznania podatkowe dla przedsiębiorstw są zasadniczo 1040 formularzami zeznania podatkowego, które obejmują wypełnienie jednej z sekcji C, E, F i C-EZ formularza. Obejmuje to podatników, którzy składają formularze 2106 i 2106-EZ. Wszystkie pozostałe filtry są uważane za filtry niezwiązane z działalnością gospodarczą. Zgodnie z ankietą archiwizacja biznesowa zajmuje średnio 32 godziny, 16 godzin na archiwizację akt, 4 godziny na planowanie, 6 godzin na wypełnienie formularza, 1 godzinę na archiwizację i 4 godziny na inne powiązane zadania być. Średnio złożenie zwrotu związanego z biznesem kosztowało 410 USD. Z drugiej strony zwrot niezwiązany z działalnością trwa średnio 12 godzin. Z tych 12 godzin 2 są wykorzystywane do planowania, 5 do prowadzenia ewidencji, 3 do wypełniania formularza, 1 do przesyłania i 1 godzina do przetwarzania innych powiązanych działań.
[ff id=”2″]