Skip to main content

Jeden hektar jest typową miarą nieruchomości, którą kupujący i sprzedający używają do zrozumienia wielkości nieruchomości. Podobnie do tego, w jaki sposób nabywcy domów używają metrów kwadratowych, aby określić wielkość domu, powierzchnia daje nabywcom lepsze wyczucie wielkości nieruchomości, co jest łatwiejsze niż stosowanie wymiarów działki, które mogą się znacznie różnić i często nie są symetryczne.

Słowo „rano” pochodzi od staroangielskiego – æcer, co oznacza ilość ziemi, którą jarzmo wołów może zaorać w ciągu jednego dnia, ale ma pochodzenie germańskie; Pole na & # 39; Pole & # 39;

W dzisiejszych czasach większość z nas nie ma pojęcia, ile ziemi może zaorać jarzmo, a pomiar jest dziś nieco dokładniejszy! Oficjalny pomiar poranka wynosi 43 560 stóp kwadratowych.

Jak duży jest dokładnie poranek?

  • 4045 metrów kwadratowych
  • 4840 metrów kwadratowych
  • 43.560 stóp kwadratowych
  • 0,404686 hektarów
  • 0,0015625 mil kwadratowych

Dla przeciętnego człowieka dość łatwym sposobem na zrozumienie poranka jest to, że odpowiada on około trzem czwartym pełnej długości boisku piłkarskiemu lub 16 kortom tenisowym ustawionym na boisku cztery na cztery.

Jednak patrząc na duże połacie ziemi, określenie pojedynczego poranka w odległości dziesięciu lub setek mil kwadratowych może być trudne. Oto kilka przykładów areału, które pomogą Ci zrozumieć, co to oznacza dla nieruchomości:

Wrigley Field w Chicago
Diament baseballa plus poza domem mistrzów World Series (a co z tobą Cubbies!) Mierzy 2 akry.

Biały Dom w Waszyngtonie
Dom i tereny (prawdopodobnie) najpotężniejszego człowieka na świecie mają powierzchnię 8 hektarów. Jeśli kiedykolwiek widziałeś Biały Dom w połączeniu z resztą Waszyngtonu, te 8 hektarów wygląda zaskakująco małe.

Górny półwysep Michigan
UP to wyjątkowo duży obszar do zmierzenia w hektarach (ma powierzchnię 16 377 mil kwadratowych), ale jeśli kiedykolwiek się zastanawiałeś, zajmuje powierzchnię nieco poniżej 10,5 miliona hektarów.

Stąd wiele osób zadaje sobie następnie pytanie: „Ile wart jest poranek?”

Odpowiedź jest oczywiście znacznie bardziej zróżnicowana niż mierzenie pola. Na obszarach wiejskich w Michigan, niezabudowane grunty (grunty surowe, bez budynków, bez studni, oczyszczalni ścieków itp.) Można znaleźć za 2000 USD / akr lub mniej, w zależności od rodzaju terenu (rekreacja, pola uprawne, lasy itp.).) rozmiar przewodu i stamtąd pójdzie w górę. Działki specjalne – na przykład działki nad wodą lub obszary handlowe w mieście – są często znacznie droższe.

[ff id=”2″]