Skip to main content

Tytuł i autor : Jak przestać się martwić i zacząć żyć Dale Carnegie

Spis treści ::

Według niego w 1909 roku Dale Carnegie był jednym z najbardziej nieszczęśliwych chłopców w Nowym Jorku. Sprzedawał samochody, by zarabiać na życie i źle się spisywał. Nienawidził swojej pracy, swojego odrapanego pokoju i marnych więzi. Nienawidził karaluchów, które dzieliły jego pokój. W końcu nie mógł już tego znieść i postanowił zmienić swoje życie – i tak się stało. Przestał się martwić i zrobił postępy. Około 1938 roku postanowił napisać tę książkę, która została opublikowana w 1944 roku.

Carnegie opisuje metody, które osobiście uznał za przydatne w celu powstrzymania obaw, które tak wielu z nas wychwytuje, a także podejścia, których nauczyliśmy się od wielu innych. Przeprowadził wywiady z setkami ludzi sukcesu, aby poznać ich metody.

W tej książce Carnegie opisuje, jak możesz analizować swoje zmartwienia i rozwiązywać problemy bez zmartwień. Omawia negatywny wpływ zmartwień na twoje zdrowie i sukces. Uczy, jak zerwać z nałogiem zmartwień, siedem sposobów rozwijania mentalnej postawy, która przynosi ci spokój i szczęście, oraz „doskonały sposób” na przezwyciężenie zmartwień.

Mówi nam, jak i dlaczego nie powinniśmy się martwić krytyką, sześcioma sposobami zapobiegania zmęczeniu i zmartwieniu utrzymywania niskiego poziomu energii, a także jak grupa doświadczonych mężczyzn i kobiet powiedziała mu, że przezwyciężyli te obawy, w tym Dorothy Dix, Jim Birdsall, Jack Dempsey i John D. Rockefeller i wielu innych.

Jakość odczytu / zapisu ::

Ta książka jest bardzo czytelna i dobrze zorganizowana. Jest napisany w taki sposób, że ósmy równiarka może go łatwo zrozumieć, a jednak nie jest to tylko proste. Podobnie jak większość książek Carnegie, ta książka zawiera sugestie na końcu każdego rozdziału, które podsumowują materiał i wyjaśniają czytelnikowi, jak go używać.

Notatki o autorze ::

Dale Carnegie (1888–1955) jest uważany za jednego z najbardziej udanych nauczycieli samodoskonalenia XX wieku. Od czasu opublikowania jego pierwszej książki How to Make Friends and Wpływ na ludzi w 1936 roku, jego książki i kursy dotyczące wystąpień publicznych i samodoskonalenia pomogły milionom ludzi przez ponad 70 lat.

Trzy świetne pomysły, których możesz użyć ::

1. Jeśli chcesz uniknąć martwienia się, żyj w „gęstych departamentach”, które żyją o tej samej porze każdego dnia i zostawiaj rzeczy, nad którymi nie możesz kontrolować ani wpływać dzisiaj, wczoraj i jutro.

2. Jeśli problem Cię niepokoi, poznaj fakty, dokładnie przeanalizuj fakty i prawdopodobne konsekwencje działania, sprawdź wszystkie możliwe rozwiązania, rozwiąż myślenie o najlepszym rozwiązaniu, podążaj za nim i nie martw się dalej.

3. Licz swoje błogosławieństwa, a nie problemy. Twój umysł jest skoncentrowany na tym, na czym się koncentrujesz – możesz wybrać, o co się martwić – zrób to.

Informacje o publikacji ::

© 1944 Dale Carnegie i 1984 Donna Dale Carnegie i Dorothy Carnegie.

Wydane przez Pocket Books, Simon and Schuster, Inc.

Ocena dla tej książki:

Ogólna ocena: doskonała

Styl pisania: bardzo dobry

Zastosowanie: doskonałe

Trudność techniczna: prosta

[ff id=”2″]