Skip to main content

Na dzisiejszym trudnym rynku pracy ważniejsze niż kiedykolwiek jest przygotowanie się na rozmowę kwalifikacyjną. Musisz być w stanie dać z siebie wszystko i przekonać ankietera, że ​​jesteś odpowiednią osobą do pracy. Aby Ci w tym pomóc, zapewnimy kilka doskonałych wskazówek na rozmowę kwalifikacyjną. Te wskazówki obejmują przygotowanie wywiadu, którego można użyć do skutecznego kontrolowania procesu wywiadu. Pierwszą rzeczą, którą omówimy, są odpowiednie ubrania. Następnie omówimy prawidłowe zachowanie i wreszcie, dlaczego musisz się przygotować.

Odpowiednia sukienka: Bardzo ważne jest, abyś nosił profesjonalny strój biznesowy podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zawsze powinieneś się ubierać zachowawczo. Bez bluzek, krótkich spódnic i klapek. Upewnij się, że twoje ubrania są czyste i pozbawione zmarszczek. Twoje buty muszą być wypolerowane, a paznokcie czyste. Ogólnie rzecz biorąc, należy zadbać o schludny wygląd.

Mężczyźni powinni nosić krawat. Twoje buty i skarpetki powinny być ciemne, najlepiej niebieskie, szare lub czarne. Garnitur jest odpowiedni dla kobiet. Akapity powinny być od średnich do niskich. Powinieneś unikać butów z otwartym palcem lub sandałów. Brak przyciągającej wzrok biżuterii lub lakieru do paznokci dla mężczyzn lub kobiet.

Właściwe zachowanie Kiedy spotkasz się z ankieterem po raz pierwszy, upewnij się, że masz kontakt wzrokowy i mocno uścisnij ręce, ale nie miażdż ich. Przygotuj się z krótką „mową” lub „reklamą”, która podkreśla twoje najlepsze cechy i wyjaśnia, w jaki sposób sprawi, że będziesz doskonale pasować do firmy. Odpowiedz na pytania z więcej niż jednym tak i bez odpowiedzi. Zawsze udzielaj krótkiego wyjaśnienia wraz ze swoim tak lub nie. Pokaż zainteresowanie tym, co mówi ankieter i odpowiednio odpowiedz. Przygotuj pytania, które możesz zadać ankieterowi. To pokazuje, że naprawdę interesujesz się pracą i firmą oraz chcesz mieć pewność, że praca dobrze ci odpowiada. Ważne jest, aby poświęcić wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się na możliwe pytania i wypróbować odpowiedzi. Chociaż chcesz być usatysfakcjonowany swoimi odpowiedziami, nie chcesz również, aby wydawały się przećwiczone. Zwróć uwagę na dobrą równowagę.

Można zapytać, jaki jest następny krok w tym procesie. Możesz jednak nie chcieć omawiać szczegółów finansowych w pierwszym wywiadzie. Rób notatki podczas rozmowy, aby móc zadawać dalsze pytania i być przygotowanym na kolejne rozmowy. Poproś o dane kontaktowe lub wizytówkę ankietera i upewnij się, że po rozmowie otrzymasz list z podziękowaniami.

Przygotuj się: Bardzo ważne jest, aby poświęcić dużo czasu na przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej. Chcesz mieć pewność, że możesz udzielić jasnych, precyzyjnych i przemyślanych odpowiedzi na pytania tego samego dnia. Jeśli zapoznasz się z powyższymi wskazówkami i zastosujesz się do nich, masz wielką szansę na przeprowadzenie rozmowy i zaoferowanie pracy.

[ff id=”2″]