Skip to main content

Najłatwiejszym sposobem wstrząśnięcia konwencją HR jest ogłoszenie, że zasady ubioru nie mają wpływu na świat biznesu. Kodeks ubioru w pracy był od wielu lat przedmiotem gorących dyskusji. Świetne powiedzenie brzmi: „Sposób ubierania się wpływa na twoje uczucia, a sposób, w jaki się czujesz, wpływa na twoje zachowanie”. Każda dobra firma chce, aby jej pracownicy pracowali optymalnie. Zasady ubioru są bardzo ważne, aby przyczyniać się do kultury korporacyjnej i wyrażać codzienne wartości, za którymi stoi firma. Po zakończeniu ważnej debaty nadszedł czas, aby rozpocząć prawdziwą debatę. Który strój jest tańszy dla produktywnego miejsca pracy?

Spadek strojów biznesowych zaczął się ostatnio, niż myślisz. Przypadkowy trend biznesowy pojawił się na początku lat 90., kiedy wielu pracowników Doliny Krzemowej odmawiało codziennego noszenia garniturów i krawatów. Firmy chciały pozostać konkurencyjne, co rozpoczęło się od przypadkowych piątków i doprowadziło niektóre firmy do stworzenia możliwości biznesowych. Wiele firm uważa, że ​​poprawia to morale pracowników i pomaga usuwać bariery statusu, podczas gdy niektóre firmy nadal uważają, że zwiększa to produktywność. Jak w przypadku każdej dobrej debaty, ostateczna odpowiedź jest kwestią opinii.

Teraz spróbujmy krótkiego ćwiczenia wizualizacji. Jaka jest twoja pierwsza bezpośrednia myśl, kiedy widzisz mężczyznę w garniturze i krawacie? Czy myślisz o mocy? Co z determinacją? Mogę zagwarantować, że twoja pierwsza myśl nie jest „leniwa” lub „ktoś, kto idzie na kompromis”. Każdy, kto nałożył garnitur i krawat, może powiedzieć ci, żebyś nie wstawał z łóżka godzinę później. Wyjmij kombinezon z brudnego kosza i popchnij go do pracy w samą porę. Kombinezon wymaga czasu, staranności i dbałości o szczegóły. Kombinezon wyświetla obraz, który jesteś gotowy do pracy, gotowy na cały dzień. Mówisz poważnie

Istnieje kilka powodów, dla których firma chce przestrzegać ścisłego kodeksu ubioru. Niektóre obejmują:

Pierwsze wrażenia – Wiem, że bezpośrednim argumentem jest: „Nie wchodzę w interakcje z klientami”. Ale co z innymi pracownikami? Wyobraź sobie, że nowy pracownik wchodzi do biura pierwszego dnia i jest entuzjastycznie nastawiony do nowych możliwości i otoczenia biznesowego. Czy ten zapalony twórca nadal myśli, że znalazł idealną pracę, czy też zrelaksowane otoczenie wywoła ton niedopełnienia?

Duma – Co nosiłeś na rozmowę, jak garnitur i krawat, to była jednorazowa umowa? Jeśli ubierzesz się profesjonalnie, zawsze zyskasz szacunek. To pokazuje, że jesteś dumny z tego, co masz na sobie i promieniującego obrazu. Większość ludzi przekłada to na dumę ze swojej pracy.

Dystrybucja życia osobistego i zawodowego – Zaplanowałeś i przygotowałeś się i idziesz mentalnie do biura, z pełną uwagą na pracę, aby rozwiązać największe problemy i jak najlepiej wykorzystać dzień.

Jednym z moich ulubionych cytatów jest: „Ubieraj się do pracy, którą chcesz, a nie do pracy, którą masz”. Profesjonalna odzież pokazuje, że poważnie podchodzisz do swojej kariery i dążysz do doskonałej wydajności.

[ff id=”2″]