Skip to main content

Dystrybucja cyfrowa i fizyczna. Online i offline. Pliki PDF i książki fizyczne.

Gdy oceny będą gotowe, możesz przesłać je do wydawcy w celu publikacji lub samodzielnie sprzedać w formie papierowej lub cyfrowej. Wielkie firmy muzyczne, takie jak Hal Leonard i Alfred, będą zainteresowane twoją muzyką, tylko jeśli sprzedałeś miliony płyt CD. Istnieje jednak kilka stron internetowych, które oferują usługi sprzedaży książek w formie cyfrowej lub fizycznej, które są dostępne.

Kiedy strona internetowa publikuje książkę (PDF, eBook lub książkę fizyczną), oznacza to, że udostępnia ją do sprzedaży na własnej stronie internetowej. Jeśli strona internetowa oferuje usługę sprzedaży, oznacza to, że wysyłają książkę do innych firm, aby sprzedać ją w formacie cyfrowym lub fizycznym (zazwyczaj obejmuje to własną stronę internetową). Drukowanie ma miejsce wtedy, gdy witryna internetowa oferuje usługę drukowania wielu kopii książki, którą następnie sprzedaje użytkownik lub inna firma (może to być również firma, która wydrukowała książkę).

ISBN

Międzynarodowy Standardowy Numer Książki (ISBN) to specjalny numer identyfikacyjny książki, który jest wyświetlany za pomocą kodów kreskowych. Służy do identyfikacji różnych wydań o tym samym tytule (książka w miękkiej okładce, książka audio, eBook itp.). Standardowy numer adresu (SAN) kosztuje dodatkowe 75 USD i nie jest wymagany w przypadku muzyków z własnej publikacji. Ten numer reprezentuje adres i korzyści dealerów, hurtowników i szkół. Możesz je kupić na stronie Bowker Identifier Services. Rabaty są dostępne, jeśli kupujesz hurtowo. Jeśli prowadzisz sprzedaż detaliczną swojej książki, potrzebujesz numeru ISBN i kodu kreskowego. Kiedy sprzedajesz eBook online, dostajesz go na stronie, przez którą przechodzisz. Jeśli sprzedajesz książkę na własnej stronie internetowej, nie potrzebujesz numeru ISBN.

Publikacja PDF

Publikacja nut w formacie PDF jest dostępna na stronie Musica Neo, gdzie można publikować, sprzedawać, kupować i pobierać licencje na nuty i wykonania. Rejestracja jest bezpłatna i nie ma opłat miesięcznych. Stanowią one jedną trzecią (33,3%) sprzedaży i możesz ustawić swoje ceny tak, jak chcesz, ale muszą one wynosić co najmniej 1 USD. Otrzymasz natychmiastową wypłatę, ale saldo Twojego konta musi wynosić co najmniej 10 USD, aby móc wypłacić. Płatności można kierować bezpośrednio na konto bankowe, czek pocztą lub za pośrednictwem PayPal. Musica Neo może ograniczyć Cię do wypłaty nie więcej niż 500 USD miesięcznie. Możesz także przesłać swoją muzykę jako plik Finale lub Sibelius, a zostanie ona przekonwertowana na format PDF.

Typografia fizyczna

Możesz także wydrukować nuty i opublikować je jako książkę fizyczną. Lulu i Book Baby oferują drukowanie, publikowanie i dystrybucję książek, a Lightning Source oferuje drukowanie książek. Ceny różnią się znacznie, w zależności od liczby stron, rozmiaru, czy to w kolorze, czy w czerni i bieli, w miękkiej lub twardej oprawie, rodzaju oprawiania itp. Sprawdź dostępne strony internetowe pod kątem dostępnych opcji.

Fizyczna dystrybucja książek

Lulu oferuje bezpłatną fizyczną usługę dystrybucji książek o nazwie ExtendedReach, która umożliwia dostęp do książki na Amazon i bazach danych oraz uzyskanie bezpłatnego ISBN, który do nich należy. Oznacza to, że możesz mieć ten numer tylko dla swojej książki na stronie internetowej Lulu lub na stronie, do której Lulu ją wysyła. Jeśli chcesz, aby Twoja fizyczna książka była dostępna w sklepach na całym świecie, takich jak Barnes & Noble, musisz wybrać usługę sprzedaży GlobalReach firmy Lulu o wartości 75 USD. Wymaga to numeru ISBN i kodu kreskowego. Możesz kupić własny za 150 USD na stronie Bowker Identifier Services lub skorzystać z ISBN należącego do Lulu za darmo. Lulu ma „Obowiązkowe wymagania dotyczące dystrybucji”. Przed przesłaniem czegokolwiek sprawdź ich zasady. Możesz wykonać wszystkie oddzielne kroki, aby przesłać książkę, lub zapłacić za usługę publikowania w Lulu. Podstawowa usługa bestsellera kosztuje 629 USD i obejmuje: podstawowy projekt okładki książki, zaawansowane formatowanie manuskryptu, redakcyjną ocenę jakości, GlobalReach Distribution, Lulu ISBN. Zasadniczo projektują, formatują, edytują i publikują książkę dla Ciebie. Bardziej rozbudowana usługa „Masterpiece” kosztuje 1429 USD i oferuje rozszerzone projektowanie okładek i formatowanie, konwersję ePub (więcej na ten temat w następnym rozdziale dotyczącym dystrybucji eBooków) oraz wsparcie telefoniczne. Ich najbardziej zaawansowana usługa, Laureat, kosztuje 4.729 USD i obejmuje wszystko, co wspomniano w ostatniej usłudze. Jest też pełna kopia, 100 książek w miękkiej okładce i 25 książek w twardej oprawie. Istnieje inna usługa o nazwie „Pakiet wyobraźni dziecięcej” za 549 USD, która jest oczywiście przeznaczona do publikowania książek dla dzieci. Oferują również pakiety marketingowe promujące twoją książkę.

Wydrukuj i opublikuj

Wreszcie można samodzielnie drukować i oprawiać tylko nuty lub książki fizyczne. Następnie sprzedawaj je na własnej stronie internetowej w formie papierowej lub cyfrowej. Maszyny introligatorskie kosztują zwykle około 100 USD lub możesz po prostu pójść do ksero i zrobić to za Ciebie. Możesz również założyć sklep internetowy na swojej stronie za pomocą przycisku Pay Pal „Kup teraz”.

Dystrybucja eBooków

Publikowanie innych rodzajów książek, takich jak biografia zespołu lub dziennik z podróży, jako eBook to coś, co warto rozważyć. EBook (książka elektroniczna) to książka publikowana w formie cyfrowej, np. PDF lub EPUB, którą można czytać na komputerze lub urządzeniu elektronicznym. Amazon Kindle to typowe urządzenie, na którym możesz czytać książki elektroniczne. Book Baby, obsługiwany przez CD Baby, to cyfrowa usługa dystrybucji eBooków, która umożliwia wysyłanie eBooków do sklepów internetowych, takich jak iBookstore i Amazon. Lulu to strona internetowa, która sprzedaje eBooki.

Zarezerwuj dziecko

Book Baby oferuje cyfrową dystrybucję do następujących sklepów internetowych: Apple iBookstore (dla iPada), Amazon (dla Kindle), Barnes & Noble (dla NOOK) i Reader Store (dla Sony Reader) za opłatą instalacyjną w wysokości 99 USD za książkę plus 19 USD za rok książkowy. Kod kreskowy ISBN kosztuje dodatkowo 19 USD i jest wymagany do dystrybucji online. Nie otrzymujesz prowizji, co oznacza, że ​​otrzymasz 100% opłat licencyjnych po przejęciu przez sklepy internetowe ich około 30%. Book Baby przyjmuje zgłoszenia w następujących formatach: .doc, .docx, txt, .rtf, .html lub.pages. Większość programów tekstowych w systemie Windows, Mac lub Linux można zapisać w jednym z tych formatów. Niektóre sugestie to: Microsoft Word, Open Office, Gedit, TextEdit lub Pages. Możesz także bezpłatnie przekonwertować plik na publikację elektroniczną (ePub). Jest to format pliku, w którym należy przekonwertować książkę, aby przesłać ją do sklepów internetowych. Na ich stronie internetowej znajduje się bezpłatny przewodnik po publikacji eBooków w formacie PDF, który poprowadzi Cię przez proces „Przewodnika dla autorów”.

Lulu

Lulu oferuje publikację e-książek na swojej stronie internetowej w formacie PDF. Po rejestracji możesz przesyłać pliki w następujących formatach: PDF, DOC, DOCX, RTF, JPG, PNG, GIF lub EPUB. Następnie możesz utworzyć bardzo prosty projekt okładki, wybrać jeden ze swoich zdjęć lub przesłać własny obraz. Możesz dodać tekst do obrazu później, więc nie musisz mieć tekstu na przesyłanym obrazie. Zalecają rozmiar obrazu około 612 x 792 i akceptują następujące formaty obrazów: PNG, JPG lub GIF. Następnie ustalasz cenę, którą chcesz pobierać, i pobierana jest podstawowa opłata w wysokości 1 USD za książkę, a Lulu płaci 20% sprzedaży.

Lulu oferuje również cyfrową dystrybucję eBooków. Konfiguracja jest bezpłatna i stanowią 20% sprzedaży po tym, jak cyfrowy sklep internetowy zajmuje około 30%. Lulu zapewnia bezpłatny numer ISBN, ale należy on do Ciebie i nie możesz go używać poza dystrybucją eBooków. Jeśli nie chcesz używać swojego numeru, możesz kupić własny numer ISBN. Nie potrzebujesz kodu kreskowego do cyfrowej dystrybucji, ale to nie znaczy, że nie możesz go mieć. Lulu wymaga, aby Twoje zgłoszenie zostało przesłane jako zweryfikowany plik ePub. Możesz zapłacić 99 Lulu za konwersję dokumentu na plik ePub. Książki powyżej 250 stron kosztują 199 USD, książki ponad 500 stron kosztują 299 USD, a książki powyżej 750 stron nie są akceptowane. Lub możesz przekonwertować go i zweryfikować samodzielnie za pomocą oprogramowania. Pages dla komputerów Mac to dobry wybór, ponieważ możesz tworzyć pliki tekstowe, a następnie eksportować je jako ePub. Calibre to dobry program do konwersji dostępny dla systemów Windows, Mac i Linux. Adobe InDesign jest inny, ale kosztuje 700 USD. Musisz także sprawdzić poprawność pliku ePub po jego utworzeniu. Możesz to zrobić, pobierając program epubcheck, a następnie postępując zgodnie z instrukcjami na stronie Threepress. Możesz wykonać wszystkie oddzielne kroki, aby przesłać swój e-book, lub możesz zapłacić Lulu za usługę przed opublikowaniem. Podstawowa usługa kosztuje 629 USD i nazywa się „bestsellerem”. Musisz jednak również dodać usługę konwersji ePub za 99 USD. Obejmuje projektowanie okładki, formatowanie, recenzje, fizyczną dystrybucję książek i numer ISBN Lulu, a także konwersję ePub za dodatkową opłatą.

Istnieją zasadniczo dwa sposoby opublikowania książki. Możesz zrobić to wszystko sam lub zapłacić komuś za książki fizyczne i eBooki. Każdy ma swoje zalety. Może zrobić się trochę skomplikowane i czasochłonne, jeśli zrobisz to wszystko sam, ale nie kosztuje to tyle, co płacenie komuś za to. Lulu świadczy usługi we wszystkim, co musisz zrobić, aby opublikować książkę lub możesz zatrudnić osobę trzecią, która zrobi to za Ciebie. Strony internetowe, takie jak oDesk, Guru i Elance, mają wiele osób gotowych do pomocy w twoim projekcie.

Projekt przedniej okładki jest wymagany zarówno dla eBooka, jak i książki fizycznej. Zaprojektuj przyciągającą wzrok, odpowiednią grafikę i tekst, umieść kod kreskowy w prawym dolnym rogu z tyłu, 1,5 „szerokości x 1,0” wysokości, 0,25 „od krawędzi, i zostaw miejsce na informacje o prawach autorskich na płycie CD -Wstęp i należy złożyć jako inny dokument praw autorskich, jeśli chcesz oficjalne prawa autorskie z Biblioteki Kongresu.

Otrzymuj płatności – Pay Pal

Istnieje kilka sposobów uzyskiwania płatności z witryn, które sprzedają twoją muzykę. Możesz podać im dane swojego konta bankowego i przelać pieniądze bezpośrednio na swoje konto. Możesz poprosić ich o przesłanie czeku. Lub możesz otrzymać zapłatę za pośrednictwem Pay Pal. PayPal jest standardem internetowym, a wiele witryn płaci tylko za pośrednictwem Pay Pal. Aby założyć konto, musisz wybrać rodzaj konta Pay-Pal: „Jeśli jesteś firmą, wybierz„ Firma ”. Jeśli jesteś osobą fizyczną, wybierz„ Premier ”. Osobiste „jest tylko dla tych, którzy kupują online. Potrzebujesz konta Premier, jeśli chcesz sprzedawać przedmioty online i możesz kupować i otrzymywać płatności. Nie ma żadnych opłat konfiguracyjnych. Po założeniu konta potrzebujesz swojego Dane konta bankowego Dwa małe depozyty zostaną wysłane na twoje konto bankowe w celu potwierdzenia. Po poinformowaniu Pay Pal o kwotach tych dwóch małych depozytów, zostaniesz potwierdzony i gotowy do użycia. Po utworzeniu konta Pay Pal możesz także zacząć sprzedawać przedmioty na swoim koncie własna strona internetowa.

Rozkład ocen:

Musica Neo: Wydawanie nut PDF, skonfigurowane ZA DARMO + 33% sprzedaży

Lulu: typografia

Book baby: typografia

Źródło błyskawicy: typografia

Lulu: fizyczna dystrybucja książek, 75 USD za książkę + 20% sprzedaży

eBook:

Book Baby: eBook Distribution, jednorazowa konfiguracja 99 USD za eBooka + 19 USD kod kreskowy ISBN + 19 USD rok po pierwszym roku

Lulu: eBook Distribution, BEZPŁATNIE w konfiguracji + 20% sprzedaży

Bowker: numer ISBN + kod kreskowy 150 USD

TextEdit: jest dostępny ZA DARMO na dowolnym komputerze Mac

Gedit: jest dostępny ZA DARMO na każdym systemie Ubuntu Linux

Open Office: BEZPŁATNE pobieranie

Microsoft Office (w tym Word), Dom i Student – 150 USD, Dom i Biuro – 280 USD, Profesjonalny – 500 USD

Strony

Kaliber

Adobe InDesign, 700 USD (Windows i Mac)

Epubcheck

oDesk

Guru

Elance

Otrzymuj płatności:

Paypal – ZA DARMO do konfiguracji i aktualizacji

Ceny te mogą ulec zmianie. Aktualny cennik można znaleźć na ich stronach internetowych.

[ff id=”6″]