Skip to main content

Jak często znajdowałeś się w tej sytuacji? Masz jakieś książki; zbierając kurz i chcesz je sprzedać. Co robisz Możesz albo sprzedać je samodzielnie, albo sprzedać je sprzedawcy książek (bookbyte.com, cahs4books.net itp.) I to wszystko. Ale możesz nie dostać pieniędzy. Jeśli chcesz mieć więcej pieniędzy, możesz je sprzedać samodzielnie. Moim zdaniem sprzedaż online jest najlepsza.

OK, mówisz, ale masz kilka pytań:

Gdzie ktoś sprzedaje moje książki?

Istnieje wiele witryn sprzedających książki, Froogle, Tomfolio, Alibris, Barnes & Noble, ABE, Amazon, eBay, żeby wymienić tylko kilka. Spośród nich Amazon i eBay mogą być największe. Możesz przejść do ich stron internetowych i wpisać tytuł lub numer ISBN w obszarze wyszukiwania i nacisnąć „SZUKAJ”. Jeśli go noszą, zobaczysz. Ponadto powinieneś zobaczyć cenę, opis i zdjęcie książki.

Ile mogę dostać za moje książki?

Wyniki wyszukiwania pokazały, po co to było. Trudno jednak stwierdzić, kto i za ile sprzedał. Jeśli zarejestrujesz się w serwisie eBay, zobaczysz u góry strony to samo miejsce w bloku wyszukiwania, którego użyłeś do znalezienia książki. Wystarczy ponownie wprowadzić tytuł książki. Ale tym razem po prawej stronie tego miejsca znajduje się przycisk „Wyszukiwanie zaawansowane”. Naciśnięcie tego przycisku daje więcej parametrów wyszukiwania, w których możesz wybrać książkę. Proszę podać tytuł. W sekcji „Szukaj w tym” wybierz przycisk „Ukończone oferty”. Następnie naciśnij przycisk „Szukaj”. Gdy wyszukiwanie zostanie zakończone tym razem, zobaczysz, czy książka została sprzedana i ile sprzedała. Teraz masz pojęcie, co ktoś jest skłonny zapłacić, aby kupić książkę, nową lub używaną.

Co muszę zrobić, aby zacząć?

Sugeruję, aby wybrać eBay lub Amazon, aby pomóc ci sprzedawać swoje książki. Dlaczego? Ponieważ coraz więcej osób idzie na te strony, aby poszukać książki, zanim pójdzie do sklepu, aby ją kupić. To ludzie, którym chcesz pokazać książkę i zachęcić ją do jej zakupu.

Proces rozpoczęcia tego procesu jest podobny na obu stronach.

  • Zakładanie konta Konieczne może być podanie karty kredytowej lub numeru konta sprawdzającego, aby wiedzieć, gdzie wysłać swoje $$. Ponadto eBay ma usługę PayPal, dzięki której transakcje online są bezpieczne i bezbolesne.
  • Zaloguj się na swoje konto, aby rozpocząć sprzedaż książki online. Kliknij przycisk START SPRZEDAJ (eBay) lub żółty przycisk „SPRZEDAJ SWOJĄ STRONĘ” (Amazon).
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku, aby wprowadzić tytuł i opis książki. Wskazówka: jeśli wpiszesz numer ISBN (zwykle na końcu książki u dołu, w białej przestrzeni z dużą ilością pasków ||||||| i zdjęcie. Ułatwia to wszystko. Jeśli nie podasz numeru ISBN i zamiast tego podasz tytuł, musisz też zrobić zdjęcie książki, załadować ją i napisać atrakcyjny opis książki i jej zawartości.
  • Należy opisać dokładną sytuację. Obie strony zawierają wytyczne dotyczące opisu statusu książki. Śledź ich. Unikniesz dużo bólu głowy od klienta, zwłaszcza jeśli dostanie coś, co według niego było nienaruszoną książką i że na stronach były plamy i plamy. Upewnij się, że rozumieją, co otrzymują, i czego się spodziewać po ich otrzymaniu.
  • Podaj cenę, którą chcesz sprzedać. Poprzednie badania pokazują, ile ludzie są skłonni zapłacić, więc dokonaj najlepszego osądu.
  • Podaj wysyłkę, której chcesz użyć do wysłania książki. Istnieje wiele możliwości wyboru, więc sprawdź cenę. Nie próbuj naliczać dużej kwoty za wysyłkę, ale wystarczy pobrać tyle, aby pokryć koszty wysyłki oraz czas potrzebny na opakowanie i wysyłkę (koszty przetwarzania).
  • Wprowadź wymagane informacje w dostarczonych formularzach online.
  • Przejrzyj wpis przed naciśnięciem przycisku „LIST IT”. Sprawdź pisownię, gramatykę, cenę, koszty wysyłki itp. Sprawdź także wszelkie opłaty, które strona obciąży Cię za wystawienie książki. Zyskaj zysk!

Gdy wymienisz książkę, wróć raz dziennie i upewnij się, że została sprzedana. Ważne jest, abyś sprzedał go raz, a otrzymasz $$, aby wysłać go natychmiast. W końcu otrzymujesz wynagrodzenie i technicznie jest to ich własność. Wyślij go do zadowolonego klienta. Właśnie dlatego książki są sprzedawane online.

[ff id=”1″]