Skip to main content

Podczas gdy osoba sprzedaje dom w pewnym momencie swojego życia, o wiele rzadziej jest sprzedawana ziemia bez ulepszeń. Różnice te należy wziąć pod uwagę, gdy trzeba sprzedać ziemię, ponieważ strategie sprzedaży dwóch rodzajów nieruchomości są bardzo różne, zwłaszcza jeśli trzeba wiedzieć, jak sprzedać ziemię szybko .

Sprzedaż domu to nie to samo, co sprzedaż ziemi

Zastanówmy się nad głównymi różnicami między nimi:

  • Mniej ludzi chce kupować ziemię niż domy Teren nie jest tak popularny jak domy. Jest to dość oczywiste, ponieważ większość transakcji na nieruchomościach jest dokonywana przez ludzi szukających mieszkania, a nie inwestycji lub miejsca do budowy. Należy to zauważyć, ponieważ samo umieszczenie znaku lub umieszczenie reklamy Craigslist nie jest pomocne: nigdy nie zobaczy tego, kto szuka tego, co masz do zaoferowania!
  • Jak „pokazywać” ziemię? Wszyscy wiedzą, co to znaczy pokazywać dom, i jest to podstawowa rzecz, którą robisz na początku procesu sprzedaży. Ale co z ziemią? Wykazywanie gruntów jest znacznie mniej prawdopodobne, aby potencjalny nabywca był emocjonalnie związany z nieruchomością, niż gdyby nieruchomość była domem, po prostu dlatego, że łatwiej jest wyobrazić sobie mieszkanie w nowym miejscu, gdy dom faktycznie istnieje!
  • Trudniej jest motywować agentów Prostym faktem jest to, że każdy kawałek ziemi prawie zawsze byłby wart więcej, gdyby był na nim dom. Dlatego pośrednicy w obrocie nieruchomościami otrzymują niższą prowizję ze sprzedaży nieruchomości niż ze sprzedaży pobliskich nieruchomości z ulepszeniami. Teraz, oczywiście, większość agentów stara się dać z siebie wszystko dla swoich klientów, ale trudno byłoby wszystkim w pełni uniknąć niedogodności związanych z mniejszą wypłatą.

Internet jest twoim najlepszym przyjacielem

Nie jest tajemnicą, że wiele transakcji na rynku nieruchomości odbywa się online, ale jak wykorzystać tę wiedzę, aby szybko sprzedać swój kraj? Jak już wspomniano wcześniej, liczba osób aktywnie poszukujących ziemi jest stosunkowo niewielka. Musisz udostępnić swoją nieruchomość szerokiemu gronu odbiorców. To proste w Internecie. Bezpłatne strony internetowe, takie jak Zillow i FSBO, są świetnymi miejscami do przesłania nieruchomości. Istnieją jednak dedykowane portale dla inwestorów internetowych, które pozwalają postawić nieruchomość przed ludźmi, którzy faktycznie kupują i sprzedają ziemię, aby zarabiać na życie! Ci ludzie nieustannie patrzą na nieruchomości i podejmują decyzje, czy kupować na podstawie określonych kryteriów. Dlatego najlepiej jest podać jak najwięcej informacji o Twojej nieruchomości. Często możesz pozyskać inwestora, który sprawi, że staniesz się niewidoczną stroną z podażami. Jak sprzedać ziemię!

Gdzie można znaleźć te portale dla inwestorów? Możesz wyszukiwać w Google wyrażenia takie jak „szybko sprzedać ziemię” i znaleźć wielu inwestorów ziemi gotowych do obejrzenia. Poszukaj tych, którzy oferują pokrycie opłat za zamknięcie i płacą gotówką.

Mam nadzieję, że był to informacyjny i powodzenia w sprzedaży twojej nieruchomości!

[ff id=”2″]