Skip to main content

Jak wie każdy ekspert od treści, tworzenie treści to tylko pierwszy krok w tym procesie. Jeśli nie zostaną one rozmieszczone we właściwych miejscach we właściwym czasie, prawdopodobnie będzie nieskuteczne.

Ponieważ wiele firm wydaje coraz więcej pieniędzy na marketing treści i inne plany reklamowe oparte na treści, ważne jest, aby nie tracić z oczu znaczenia dystrybucji treści, która może być równie znacząca, jeśli nie większa, niż sama treść.

Jakie są wskazówki, jak stworzyć skuteczny plan dystrybucji treści?

Zanim przejdziemy dalej, powinieneś rozważyć następujące dwa pytania:

1. Jaki jest twój cel na podstawie tych treści?
2. Kto jest twoją publicznością?

Oba te pytania powinny zawierać ostateczne odpowiedzi przed napisaniem treści, ponieważ mają one wpływ na strategię treści i plan dystrybucji. Znajomość jasno określonego celu podczas tworzenia treści, czy to świadomości marki, promowania nowego produktu, interwencji użytkownika czy z jakiegokolwiek innego powodu, pomaga w niezmierzonej dystrybucji treści.

Jeśli wiesz, kto jest twoją grupą docelową, ma to również kluczowe znaczenie. Określając, gdzie odbiorcy spędzają czas online, otrzymujesz wyraźny obszar, na którym powinna się skupić Twoja dystrybucja.

Zapłać lub nie zapłać

Po rozważeniu dwóch powyższych pytań i jasnym zdefiniowaniu odpowiedzi, następnym krokiem jest decyzja, czy chcesz skorzystać z płatnych lub bezpłatnych metod, czy też z kombinacji tych dwóch.

Jeśli chodzi o dystrybucję płatnych treści, często dotyczy to metod płatności za kliknięcie (PPC) i często przybiera formę reklamy umieszczanej na przykład w widocznym miejscu na Facebooku lub Google.

Chociaż może to być skuteczna metoda, pociąga za sobą koszty pieniężne za kliknięcie, które mogą wzrosnąć do znacznej kwoty w długim okresie czasu. Wiele planów dystrybucji treści często wykorzystuje to, aby zainicjować zaangażowanie użytkowników, z myślą o tym, że z czasem rozwiną się bardziej naturalne i organiczne metody dystrybucji.

Dystrybucja treści organicznych

Wielu menedżerów treści marzy o tym, by polegać prawie wyłącznie na sprzedaży organicznej, aby napędzać biznes i osiągnąć sukces. W rzeczywistości może to jednak być trudne.

Tworzenie treści odpowiednich do wymiany, integracji i dostarczania treści we właściwych obszarach może zająć trochę czasu i wiedzy. Wiedza, której platformy użyć do jakiego rodzaju treści jest istotną częścią udanego planu dystrybucji treści.

Złóż części razem

Czas wyświetlania treści może być równie ważny jak sama treść, dlatego powinien znajdować się na szczycie listy priorytetów, aby mieć pewność, że masz rzetelny i solidny plan i system dystrybucji treści.

Zaleca się skontaktowanie z firmą specjalizującą się w tworzeniu treści, ponieważ dostępnych jest wiele różnych narzędzi i systemów przyspieszających tworzenie i dystrybucję treści.

Wraz z pojawieniem się architektury XML w zakresie pisania, strukturyzacji i dystrybucji treści, warto zbadać, w jaki sposób proces dystrybucji treści może być usprawniony i skuteczny.

[ff id=”6″]