Skip to main content

1. Czas to pieniądz, kiedy sprzedajesz swój dom

Po podjęciu decyzji o sprzedaży domu, im dłużej nie jest sprzedawany na rynku, tym więcej będzie cię to kosztowało. Wielu sprzedawców domów uważa, że ​​bardzo ważne jest zbliżenie się do pełnej ceny oferty. Pomijają jednak dodatkowe miesiące kosztów transportu, takie jak odsetki od kredytu hipotecznego, podatki od nieruchomości i utrzymanie. Widziałem, że domy nie są sprzedawane na rynku od lat! Oczywiście ci sprzedawcy domów nie mają silnej motywacji do sprzedaży. Jeśli przeprowadziłeś się już do nowego domu, utrzymanie pustego, drogiego domu może być bardzo drogie i zwykle kosztuje 1000 USD lub więcej miesięcznie. Dom pozostaje niesprzedany.

2. Wprowadź swój dom w stan podobny do modelu

Większość kupujących dziś dom chce kupić dom, który jest ogólnie w dobrym stanie i nie wymaga większych napraw. Nazywa się to domem „Red Ribbon Deal”, ponieważ jest to prezent owinięty w czerwoną wstążkę.

Jest kilku nabywców Fixer-Oberhäuser – i chcą niskich cen, aby zrekompensować związane z tym prace. Celem sprzedawców domów, którzy chcą szybko sprzedawać za najlepsze pieniądze, musi być uzyskanie domu w stanie podobnym do modelu. Jednak nie trzeba wydawać dużych pieniędzy. Większość domów wymaga jedynie prostej, niedrogiej pracy, aby mieszkanie było w bardzo dobrym stanie. Kupujący musi tylko przekręcić klucz w drzwiach i pociągnąć go.

3. Powodem, dla którego większość domów nie sprzedaje się – są one zawyżone!

Wielu sprzedawców domów chce, aby ceny ofertowe były wyższe niż zalecenia ich pośrednika w obrocie nieruchomościami. Ci sprzedawcy często mają nadzieję, że kupujący spoza miasta zapłaci za dom zbyt dużo. To rzadko się zdarza! Istnieje kilka przyczyn, np. B. Agenci kupujących poszukujący nabywców, konkurencyjne oferty, które są dość zbliżone do wartości rynkowej oraz szacunki pożyczkodawców odzwierciedlające wartość rynkową. Kupujący szybko stają się ekspertami ds. Rynku nieruchomości po obejrzeniu kilkunastu podobnych domów w pobliżu. Rzadko płacisz za dużo. Większość domów ma „zakres wartości”. Wiele czynników wpływa na ten zakres wartości – takie jak lokalne warunki ekonomiczne, lokalizacja domu, oferta podobnych domów w tym samym przedziale cenowym na sprzedaż, liczba kupujących obecnie na rynku, stan fizyczny domu, zdolność pośrednika w obrocie nieruchomościami, że Właściwie sprzedaj swój dom jak największej liczbie potencjalnych nabywców, dostępne fundusze, jakość lokalnego okręgu szkolnego (najlepsze szkoły tworzą popyt na nabywców domu) i atrakcyjność twojego domu w porównaniu do innych pobliskich domów na sprzedaż.

4. Bądź elastyczny – nie bądź chciwy

Jeśli testujesz rynek i sprzedajesz swój dom tylko po otrzymaniu zawyżonej ceny wywoławczej, nie jesteś poważnie zmotywowanym sprzedawcą. Jeśli jednak masz motywację do sprzedaży, najlepiej być elastycznym, nie zachłannym i nie nalegać na uzyskanie ostatniego dolara zysku. Zamiast tego rozważ wszystkie oferowane oferty zakupu. Niezależnie od tego, jak niska i obraźliwa może być oferta zakupu, złóż kontrofertę! Po kilku dniach, a nawet tygodniach negocjacji, często dochodzi do sprzedaży domu. Ale sprzedawcy, którzy są nieelastyczni i nie składają kontrofert, są winni, jeśli ich dom sprzedaje się, ponieważ są nieelastyczni i chciwi.

5. Wyjdź z domu!

Jeśli wystawiłeś swój dom na sprzedaż u profesjonalnego agenta nieruchomości, pozwól tej osobie (lub agentowi kupującemu) wykonać swoją pracę. Jeśli wiesz, że agent przyprowadza potencjalnego nabywcę do kontroli twojego domu, opuść dom w krótkim czasie! Jest bardzo dobry powód, dla którego nie chcesz poznać potencjalnego nabywcy.

Doświadczeni agenci nieruchomości powiedzą ci, że kupujący, dopóki nie skrytykuje miejsca zamieszkania, nie jest poważnym nabywcą. Jeśli sprzedawca unosi się w pobliżu, potencjalny klient zwykle nie krytykuje twojego domu. Zamiast tego on lub ona patrzy na to i wychodzi, nie zobowiązując się do tego potencjalnego przyszłego miejsca zamieszkania. Ponadto przedstawiciel kupującego nie będzie komentował zalet i wad domu, gdy sprzedawca jest w zasięgu słuchu. Nawet jeśli spacerujesz po bloku tylko 10 razy, gdy kupujący sprawdza dom, wynoś się! Wyprowadź też swoje zwierzęta domowe – nie ma nic gorszego niż obraźliwe zwierzę domowe (lub zapach zwierzęcia), które powstrzymują potencjalnych nabywców domu od szybkiego zakupu domu za najwyższą cenę.

[ff id=”2″]