Jeśli jesteś jednym z tych, którzy właśnie zainstalowali generator Yamaha dla twojego domu, z pewnością podjąłeś bardzo mądrą decyzję. Ponieważ jeśli chodzi o generatory, pierwszym wyborem jest Yamaha.

Po podjęciu tej ważnej decyzji nadszedł czas, aby zbadać niektóre szczegóły. Musisz zdecydować, który typ generatora spełnia twoje potrzeby i wymagania. Aby wybrać generator Yamaha; Należy wziąć pod uwagę pewne czynniki:

o Określ swój budżet

o Zidentyfikuj swoje zużycie i określ swoje średnie zapotrzebowanie na moc

o Wybierz rodzaj generatora, którego potrzebujesz – falownik, przenośny lub rezerwowy

o Sprawdź różne funkcje dostępne w generatorach Yamaha

o Sprawdź, czy potrzebujesz dodatkowych dodatków wraz z generatorem

Oprócz nich istnieje kilka innych czynników, o których powinieneś pomyśleć przed zakupem generatora.

Wielkość generatora robi dużą różnicę pod względem wydajności. Jeśli wykwalifikowany elektryk z wyprzedzeniem oceni i obliczy wymagania dotyczące obciążenia, może zalecić prawidłową wydajność, jaką musi mieć co najmniej generator. Wielkość twojego generatora odpowiednio rośnie lub maleje.

Jeśli chodzi o rodzaj generatorów, pierwszym typem generatora jest generator przenośny. Ten generator ma tę zaletę, że może być używany w dowolnym miejscu i czasie. Możesz zabrać go ze sobą podczas obozu, a nawet używać go w wielu lokalizacjach. Ten typ generatora należy jednak skonfigurować przed każdym użyciem. Nie są też w stanie obsłużyć wielu urządzeń.

Ponadto potrzebują stałego dopływu paliwa, aby kontynuować. A jeśli chcesz zasilać dodatkowe urządzenia, musisz przybliżyć je do generatora. Jeśli jednak zdecydujesz się zainstalować samodzielne generatory, muszą one być podłączone do linii zasilania gazem propanowym, aby mogły działać.

Wszystkie niezależne generatory mają panel sterowania automatyczną skrzynią biegów. Oznacza to, że generator włącza się w ciągu kilku sekund po awarii zasilania, aby utrzymać działanie prądu. Dlatego generator nie musi być włączany ręcznie. A jeśli to nie jest najlepsze, przełącznik automatycznie wyłączy się ponownie po przywróceniu zasilania, zapewniając pełne bezpieczeństwo twojego domu.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest paliwo napędzające generator. Gaz ziemny lub ciekły propan to dwa paliwa powszechnie stosowane w generatorach. Musisz więc dowiedzieć się, który jest bardziej odpowiedni dla Twojego domu. Jeśli twój dom ma linię zasilania gazem ziemnym, powinieneś oczywiście wybrać niezależne generatory.

Jeśli jednak nie masz takich materiałów eksploatacyjnych, możesz użyć przenośnego generatora, który w razie potrzeby można uzupełnić. Przenośne generatory zawierają zbiorniki paliwa, które mogą zapewnić ciągłe zasilanie aż do wyczerpania się paliwa. Średni czas pracy przenośnych generatorów może wynosić od 2 do 12 godzin w zależności od zużycia energii przez urządzenie.

Istnieje jednak inne wyjście dla przenośnego generatora: należy ustawić zewnętrzny zbiornik paliwa, który może zasilać generator paliwem jako dodatkową linię. Pamiętaj więc o powyższych wskazówkach i sugestiach i wybierz swój pierwszy generator Yamaha, który zapewni Tobie i Twojej rodzinie maksymalny serwis i bezpieczeństwo przez całe życie.