Skip to main content

Zawsze zadawaj pytanie

Pierwszą zasadą negocjacji jest zawsze próbowanie. Nie akceptuj po prostu pierwszej nagrody, którą dają ci dropshippers – spytaj, czy jest do negocjacji. Ci dostawcy to firmy i są przyzwyczajeni do popytu, więc nikogo nie będziesz denerwować. Jeśli cena twoich produktów dropshipping nie jest otwarta do negocjacji, poinformują cię szybko; ale jeśli nie zapytasz, nigdy nie wiesz.

Bądź profesjonalistą

Po znalezieniu dostawcy dropshipping, który jest gotowy do negocjacji, upewnij się, że jesteś profesjonalistą i postępuj z nim w sposób biznesowy. Opowiedz swoją sprawę, dlaczego Twoim zdaniem powinni dać ci lepszą ofertę, wyjaśnij, ile możesz uzyskać, jeśli możesz uzyskać odpowiednią cenę. Jest to oczywiście łatwiejsze po ustaleniu pozycji i nie powinieneś kłamać, aby uzyskać lepszą ofertę, ale powinieneś dać dostawcy powód do wykazania się elastycznością.

Zamów większe ilości

Poproś o rabat na zamówienie produktów dropshipping w większych ilościach. Jednym z atutów korzystania z dropshipperów jest to, że zwykle nie mają minimalnego zamówienia i nie musisz ich płacić, dopóki nie sprzedasz go i przedmiotu, ale zamówienia w przedsprzedaży mogą uzyskać lepszą ofertę. Możesz poprosić ich o zatrzymanie ekwipunku i wysłanie go podczas sprzedaży. Możesz również wysłać to wszystko do ciebie i wysłać samemu podczas sprzedaży – w ten sposób powinieneś również zapłacić niższe koszty wysyłki.

Nie skupiaj się tylko na cenie

Podczas negocjacji nie koncentruj się wyłącznie na cenie produktów Drop Ship. Istnieją inne części umowy, które dostawca dropshipping może być bardziej elastyczny, z którego nadal możesz skorzystać. Na przykład mogą przedłużyć warunki płatności, abyś płacił pod koniec miesiąca zamiast każdego zamówienia, lub może zaoferować klientom szybszą wysyłkę. Uzyskiwanie obniżonej ceny za produkty dropshipping jest świetne, ale rozważ także resztę oferty.

Upewnij się, że oboje jesteście szczęśliwi

Negocjacje nie polegają tylko na uzyskaniu najniższej możliwej ceny od dropshipperów, musisz upewnić się, że umowa działa dla was obu. Jeśli zobowiążesz się do zobowiązania się za zbyt niską cenę, będą mogli wyciąć coś innego, na przykład mniej niezawodną opcję wysyłki, aby odzyskać trochę pieniędzy. Prawdziwe negocjacje polegają na znalezieniu dobrej oferty dla wszystkich stron.

Renegocjuj

Po wynegocjowaniu dobrej umowy ze swoim dostawcą dropshipping, regularnie odwiedzaj umowę. Nie negocjuj jako coś, co robisz tylko raz. Klimat gospodarczy ciągle się zmienia, więc upewnij się, że zawsze szukasz sposobów na ulepszenie transakcji z dostawcami.

Negocjacje nie są czymś oczywistym dla wszystkich, ale są ważną częścią prowadzenia udanego biznesu. Zawsze powinieneś szukać najlepszej oferty dla siebie i swojego dostawcy dropshipping – w ten sposób Twoje relacje będą rosły wraz z zyskiem.

[ff id=”3″]