Od klasycznych scen tanecznych Technicolor autorstwa Amerykanin w Paryżu do nowszych filmów takich jak Moulin Rouge i Amelie Poulain– Dla wielu Amerykanów Paryż jest uosobieniem romansu. A jakie może być bardziej romantyczne miejsce na ślub? W przypadku większości par po wybraniu małżeństwa w Paryżu pierwszą rzeczą, jaką robią, jest oszałamiające „tak szalone, że to może zadziałać” telefon do lokalnego konsulatu Francji, gdzie od razu idą od pierwszego oficjalne francuskie „Non” jest odrywane: „Kukurydza, mademoiselle! C’est niemożliwe! Musisz mieszkać we Francji przez 40 dni, zanim możesz wziąć ślub we Francji. Niemożliwe! Dlaczego do mnie dzwonisz? Au revoir !!” Kliknij … A dla niektórych par tak będzie. Zostają zabrani do Planu B, ich lokalnego klubu wiejskiego z przyjęciem w Paryżu, z prędkością błyskawicy. Nie mijaj Go, nie zbieraj 200 EUR …

Jednak niektóre pary chcą spełnić to marzenie – mogą wybrać legalną ceremonię w swoim kraju, a następnie przyjechać do Paryża na symboliczną ceremonię. Symboliczne ceremonie nie są prawnie wiążące, ale tak romantyczne i znaczące, jak można sobie wyobrazić.

Jednak ten artykuł jest przeznaczony dla hardlinerów – tych par, które są gotowe tańczyć z dużymi chłopcami, walczyć, walczyć … … Legalne małżeństwo we Francji jako obcokrajowiec będzie jednym z najtrudniejszych testów Twoje „sprzężenie”, jak zapewne już przeszedłeś. Zapomnij o współczynniku strachu dla par – jeśli możesz to przeżyć, możesz przetrwać wszystko

Nienaganna myśl o ślubie we Francji

To, co powiedział ci rzadki urzędnik ambasady, jest prawdą. Aby legalnie wziąć ślub we Francji, jedna z par musiała mieszkać w dzielnicy ratusza, w której planuje wziąć ślub co najmniej 40 kolejnych dni przed ślubem we Francji. Niektóre źródła podają, że 30 dni, ale trzeba wydłużyć dodatkowe 10 dni, aby Urząd Miasta wydał zakazy – publiczne ogłoszenie, które zostanie opublikowane 10 dni przed ślubem w ratuszu, z podaniem twoich nazwisk i najbliższej daty ślubu, aby obcy mężowie lub żony dostali ostatni Miej szansę Cię znaleźć przed ślubem.

Zanim jednak zapytasz o tę urlopową pracę, powinieneś wiedzieć, że ten mały szczegół jest w rzeczywistości duży. Musisz dostarczyć 2 oddzielne dokumenty potwierdzające twój francuski adres („Uzasadnienie pobytu„). Na przykład – rachunek za gaz lub prąd (rachunek za telefon komórkowy się nie liczy), rachunek za wynajem, umowę najmu, francuska karta ubezpieczenia społecznego itp. Jeśli planujesz wynająć mieszkanie tutaj, aby spełnić ten wymóg małżeństwa, musisz wiedzieć, że może minąć kilka miesięcy, zanim otrzymasz jeden z powyższych dokumentów, lub inną opcją jest zamieszkanie z przyjacielem lub krewnym i poproszenie tej osoby o podpisanie go Certificate d’hebergement sur l’honneur. Jest to oświadczenie, które przysięga, że ​​mieszkałeś w domu tej osoby i że ona weźmie za ciebie odpowiedzialność, jeśli zdarzy ci się być handlarzem narkotyków lub nielegalnie pobierzesz „Desperate Housewives” lub podobne. Jest na tym dużo drobnego druku, w tym duża grzywna i krótka jazda do gilotyny, jeśli kiedykolwiek okaże się, że tak naprawdę z nimi nie mieszkałeś.

Jeśli możesz spełnić wymóg 40 dni, musisz najpierw uzyskać najnowszą listę wymaganych dokumentów z Urzędu Miasta (Mairie), w którym chcesz się pobrać. Większość tych dokumentów ma określone okresy, w których należy je datować przed ich przesłaniem. Dlatego ważne jest, aby uzyskać listę tak szybko, jak to możliwe. Oto ogólna lista dokumentów potrzebnych do zawarcia małżeństwa we Francji. Jednak ważne jest (i nie mogę tego wystarczająco podkreślić), że ty Uzyskaj oficjalną, aktualną listę mairie, z którą chcesz się ożenić.

1. Ważny paszport lub francuski dokument pobytowy („carte de sejour„)

2. Akt urodzenia („Extrait d’acte de Naissance„): Większość urzędów miejskich wymaga dostarczenia oryginalnej kopii pełnego aktu urodzenia (w tym wszystkich informacji rodziców), który został wydany w ciągu 3 miesięcy od daty ślubu i oświadczenia. Musisz otrzymać tłumaczenie od tłumacza przysięgłego ( „asermen handlowcat.). Przysięgli tłumacze są wymienieni dla każdego „Mairie”.

3. Świadectwo celibatu („Najemca certyfikatu zamiast oświadczenia małżeńskiego lub niepieniężnegoe ”) w wieku poniżej 3 miesięcy.

4. Oświadczenie pod przysięgą („Certyfikat Coutume ”) Wiele Mairies prosi o oświadczenie („Certyfikat od Coutume„) oprócz oświadczenia o stanie cywilnym cudzoziemców. Oświadczenie potwierdza, że ​​obywatel amerykański może swobodnie ożenić się we Francji i że małżeństwo jest uznawane w Stanach Zjednoczonych. Tylko jeden prawnik posiadający licencję zarówno we Francji, jak i Stanach Zjednoczonych może uruchomić ten dokument.

5. Zaświadczenie lekarskie („Zaświadczenie o stanie zdrowial ”): Oboje musicie otrzymać przedmałżeńskie zaświadczenie lekarskie potwierdzające, że zostaliście zbadani przez lekarza.”en vue de mariagmi. „(Nie denerwuj się, dziewczyno – to tylko standardowy egzamin plus kilka badań krwi: grupa krwi, kiła, różyczka i toksoplazmoza …) Zakazy małżeństwa można opublikować dopiero po złożeniu zaświadczeń lekarskich. Świadectwa należy otrzymać najwcześniej dwa miesiące przed Każdy zbanowany lekarz może przeprowadzić badanie lekarskie (ambasada USA publikuje listę lekarzy anglojęzycznych).

6. Dowód zamieszkania („Uzasadnienie pobytu„) (patrz wyżej)

7. A ”certyfikat certyfikatu„: Jeśli planujesz zawarcie małżeństwa, musisz skonsultować się z prawnikiem (notariuszem), który przedstawi„ Certificateat du Notaire ”, który również należy przedstawić Mairie. Musi być sporządzony nr 1 ponad 2 miesiące przed ślubem Jeśli nie ma żadnych umów małżeńskich, zostaniesz w związku małżeńskim Communaut Rduite Aux Acquets. Oznacza to, że to, co każdy z was osobiście miał przed ślubem, lub to, co przychodzi do was później w drodze spadku, pozostaje waszą indywidualną własnością. Tylko to, co zostało nabyte podczas małżeństwa, należy w równym stopniu do obu stron. (Jeśli kiedykolwiek widziałeś lub czytałeś Diane Johnson Le rozwód, ten scenariusz może Ci się wydawać znajomy …)

Jeżeli którekolwiek z was było wcześniej w związku małżeńskim, należy przedstawić uwierzytelniony odpis aktu zgonu zmarłego małżonka lub odpis ostatecznego orzeczenia rozwodowego.

8. Oprócz tego wszystkiego musisz także wybrać świadków i podać informacje na ich temat („Temoiny„) – od 2 do 4 osób, które pełnią rolę twoich najlepszych mężczyzn i / lub najlepszych mężczyzn i podpisują rejestrację po ślubie. Musisz podać swoje nazwiska, adresy, zawody i kserokopie paszportów. Twoja dokumentacja.

Wszystko to musi zostać przedstawione Mairie w odpowiednim czasie, aby mogła sprawdzić i zatwierdzić twoje dokumenty przed wydaniem zakazów. Zazwyczaj będziesz proszony o pełny akt małżeństwa na 10 dni przed jego opublikowaniem. Zazwyczaj jednak sugeruję, aby moi klienci przesłali swoje dokumenty Dossier Wcześniej – skąpi urzędnicy prawie zawsze nalegają na brak dokumentu, co wprawia cię w szał gorączkowych połączeń telefonicznych i e-maili.

Jeśli wszystko zostanie zaakceptowane i zatwierdzone, Mairie wyśle ​​Ci wiadomość o dacie i godzinie ślubu (możesz poprosić o określoną datę i godzinę wcześniej, ale zapewniają, że nic nie zostanie potwierdzone, dopóki dokumentacja nie zostanie zatwierdzona) . . Pamiętaj, że musisz wziąć ślub w ceremonii cywilnej, zanim będziesz mógł odprawić katolicką ceremonię we Francji. Po ślubie cywilnym otrzymasz „Livret de Famille„(Książka rodzinna) rodzaj świadectwa ślubu, który zawiera również strony dla wszystkich twoich przyszłych dzieci. Ta mała niebieska księga to Święty Graal. Jeśli mieszkasz we Francji, ta książka znacznie ułatwi ci życie administracyjne tutaj. Umierasz (w tym miejscu jest zapisana twoja śmierć w małej niebieskiej książce) Jeśli nie planujesz zostać we Francji, uważaj to za najlepszy prezent ślubny.

Ślub w obcym kraju rzadko jest łatwy. Ślub w Paryżu jest tylko trochę trudniejszy. Ale kiedy jesteś gotowy i zdolny, trwałe wspomnienie wymiany ślubów w cieniu Wieży Eiffla lub w brukowanych salach stuletniego zamku jest warte kilku miesięcy frustracji.