Skip to main content

Jesteś nowy w noszeniu krawatów, ale jeszcze nie wiesz, jak je zawiązać? Nie jesteś sam W rzeczywistości niewielu mężczyzn wie, jak zawiązać dobrze wyglądający węzeł krawatowy. Wiązanie krawata może wydawać się skomplikowane, a nawet mylące, ale tak naprawdę nie jest. W końcu istnieje ponad 180 różnych sposobów na remis. Jednak dla naszych celów skupiamy się tylko na dwóch najpopularniejszych i dwóch najlepiej wyglądających węzłach: połowie węzła Windsor i nieco większym podwójnym węźle Windsor.

Jeśli wiesz, jak zawiązać krawat za pomocą tych dwóch węzłów, jesteś w idealnym stanie, aby znaleźć odpowiedni węzeł krawata dla każdego projektu krawata i innego kołnierza koszuli. Oba węzły wiążą się ściśle, a gdy już wiesz, jak zawiązać mniejszy, pojedynczy węzeł Windsor, nauka wiązania podwójnego węzła Windsor jest tylko o krok.

Skoncentrujmy się najpierw na pojedynczym węźle Windsor lub jako połowie węzła Windsor. Jak w przypadku każdego węzła krawata, najpierw złóż kołnierzyk koszuli i zapnij górny guzik. Następnie weź krawat i załóż go na szyję szerokim końcem po prawej stronie klatki piersiowej i wąskim końcem po lewej stronie. Tył krawata powinien być skierowany w stronę ciała i szyi. Upewnij się, że szeroki koniec zwisa znacznie niżej niż wąski koniec. Punkt odniesienia goop jest znakiem na odwrocie krawata. W pobliżu wąskiego końca znajduje się diagonalny szew. Krawat powinien być umieszczony na szyi, aby wąski koniec przecinał się, jak się wydaje. Przecinaj wąski koniec szerokim końcem, aby uzyskać literę „V”, i naciśnij to skrzyżowanie kciukiem i palcem wskazującym lewej ręki.

Powinieneś trzymać się tego obszaru, dopóki nie będziesz gotowy do zawiązania ostatniego węzła. Następnie weź szeroki koniec krawata prawą ręką i przełóż go przez „V” w pobliżu kołnierza. Następnie, bez skręcania, przeciągnij dłuższy koniec dookoła całego dna litery „V” tuż nad ściśniętym obszarem, a następnie w górę i przez i włóż ten długi koniec za utworzoną właśnie pętlę i do dołu. Zacieś węzeł i wyreguluj go tak, aby znajdował się pośrodku między twoimi kołnierzami. Złóż kołnierzyk koszuli, a otrzymasz pojedynczy węzeł Windsor!

Pojedynczy węzeł Windsor jest nieco mniejszym i asymetrycznie wyglądającym węzłem krawatowym. Najlepiej wygląda na koszulach z wąskim kołnierzem. Najlepsze krawaty na pojedynczy węzeł Windsor to grubsze krawaty, gładkie krawaty i klasyczne brytyjskie paski w paski.

Podwójny węzeł Windsor jest dość podobny. Nazywa się to podwójnym węzłem Windsor, ponieważ szeroki koniec krawata musi być zapętlony dwukrotnie przez „V” – raz z każdej strony. Zacznij więc tak samo, jak w przypadku pojedynczego węzła Windsor. Jeśli owinąłeś szeroki koniec krawata przez „V” po raz pierwszy, zrób to samo z przeciwną częścią „V”. Kluczem do dobrze wyglądającego podwójnego windsora jest upewnienie się, że każda paczka zachodzi na siebie. W „V” nie powinno być przerwy!

Podwójny węzeł Windsor jest obecnie najbardziej poszukiwanym węzłem krawatowym. Nawet wyszukiwanie w Internecie „podwójnego węzła Windsor” jest wyższe niż dla wszystkich pozostałych węzłów w połączeniu. Niewielu mężczyzn wie, jak zawiązać ten popularny węzeł. Jeśli zaczniesz od pojedynczego węzła Windsor, a następnie ćwiczysz podwójny Windsor przez 10-15 minut, jesteś w dobrej formie.

Podwójny węzeł Windsor jest jednym z największych i najbardziej symetrycznych węzłów. To świetny węzeł na koszule z szerszym kołnierzem i jeśli masz na sobie włoski jedwabny krawat. Włosi szczególnie doceniają trójkątny i większy kształt podwójnego Windsor.

[ff id=”2″]