Skip to main content

Posiadanie własnego biznesu to coś, o czym marzą miliony ludzi. Oczywiście wielu to robi, ale wielu innych nigdy się do tego nie zbliża. Jednym z czynników, które mogą zniechęcać ludzi do rozpoczęcia działalności od podstaw, jest brak kapitału zalążkowego; a innym ryzykiem jest to, że tracą własne pieniądze.

Jednak przy odrobinie refleksji, planowania i wysiłku możliwe jest, że nie tylko pozyskasz kapitał zalążkowy, ale także zrobisz to poprzez kredyt biznesowy. Innymi słowy, pożyczaj od firmy zamiast rzeczy osobistych.

Możesz myśleć, że nie masz jeszcze działalności. Być może, ale nie oznacza to, że nie możesz uzyskać kredytu biznesowego na realizację swoich planów

Budowanie kredytu biznesowego różni się całkowicie od budowania kredytu osobistego i najlepiej, jeśli to możliwe, trzymać je oddzielnie. Niektóre agencje informacji kredytowej sprzedają korporacyjny wynik FICO oparty zarówno na ryzyku działalności, jak i osobistym kredycie właściciela. W niektórych przypadkach osobisty kredyt właściciela jest powiązany z kredytem biznesowym, indywidualne dane kredytowe są opłacalne. Należy również pamiętać, że nie masz takich samych przepisów o ochronie kredytowej w przypadku kredytu biznesowego, jak w przypadku kredytu osobistego.

Jest kilka ważnych kroków do naśladowania w budowaniu dobrego kredytu biznesowego. Oto kilka do rozważenia:

1. Przygotuj biznes plan i strukturę

Jesteś teraz w świecie kredytu biznesowego, a nie kredytu konsumenckiego. Oznacza to, że próbujesz rzutować się w sposób biznesowy. Jeśli się na to przygotujesz, otrzymasz dodatkową premię za przygotowanie się do przejścia z pracownika na biznesmena lub kobietę. Im bardziej biznesowy, tym lepiej Twoja firma zrobi w przyszłości.

Ale pierwsze rzeczy. Twoim pierwszym zadaniem jest przekonanie potencjalnych pożyczkodawców, że osiągasz rentowny biznes. Jakość twojego przygotowania jest ważna; Jeśli szukasz kredytu biznesowego bez odrabiania lekcji, zostaniesz odesłany z powrotem do tablicy kreślarskiej.

Po pierwsze, skonfiguruj dobrą strukturę biznesową, a jeśli potrzebujesz licencji, przygotuj je. Przygotuj także biznes plan, być może z pomocą doradcy. Możesz użyć tego, aby pokazać, że pomyślałeś o firmie: produkty, rynki, konkurencja, ceny i wszystkie inne elementy firmy. Przygotuj się do obrony swoich prognoz sprzedaży i szacunków kosztów rozruchu i eksploatacji.

Ponownie, ma to dodatkową zaletę, że jest dobrym przygotowaniem dla Ciebie, niezależnie od tego, czy szukasz kredytu dla swojej firmy. Staniesz się lepszym przedsiębiorcą do sporządzania biznesplanu. Mamy nadzieję, że przyda ci się, gdy Twoja firma będzie się dobrze rozwijać. Harmonogram staje się częścią Twojej miesięcznej lub rocznej rutyny.

Kolejnym krokiem przygotowawczym, który pomoże ci uzyskać profil korporacyjny przynajmniej w USA. Może to pomóc w budowaniu kredytu biznesowego bez korzystania z kredytu osobistego. Korzyści z profilu kredytowego dla biznesu są liczne. Co najważniejsze, masz więcej pieniędzy na biznes, łatwość zakupu, ochronę swoich rzeczy osobistych, ograniczenie osobistej odpowiedzialności firmy i możliwość przygotowania firmy na przyszłe potrzeby kredytowe.

2. Zostań dobrym klientem kredytowym

Oczywiście musisz zakupić sprzęt, usługi, materiały eksploatacyjne i inne materiały dla swojej nowej firmy. Jeśli możesz znaleźć dostawców, którzy udzielą ci kredytu, tym lepiej. ale najlepiej, jeśli to firmy zgłaszają Twoją historię kredytową do największych korporacyjnych agencji raportowania kredytów. Dunn i Bradstreet są prawdopodobnie najlepiej znanymi na świecie. W przeciwieństwie do osobistych ratingów kredytowych lub wyników FICO, dochód lub dochód potencjalnie odgrywa ważną rolę w ocenach wiarygodności biznesowej. Wysokie wyniki są zarezerwowane dla dużych stabilnych firm, ale dzięki starannemu i starannemu biznesowi i praktyce crdit możesz również uzyskać dobry kredyt.

3. Podaj ocenę kredytową

Aby wejść na korporacyjny rynek kredytowy, najlepiej przeprowadzić ocenę kredytową. To określi, czy spełniasz wymagania pożyczkodawcy i biura kredytowego. Gdy to zrobisz, poszukaj firm, które udzielają kredytu bez potrzeby sprawdzonych kontroli biznesowych lub osobistych lub gwarancji kredytowych. Po nawiązaniu współpracy z dostawcami kredytów możesz użyć tych poświadczeń, aby zbudować swój profil kredytowy w agencjach raportów kredytowych.

W wielu stanach USA istnieją organizacje non-profit i / lub agencje rządowe, które pomogą Ci w uzyskaniu kredytu biznesowego. Często pożyczki są dostępne na start-upy, a nawet dotacje rządowe. Sprawdź strony internetowe swojego stanu lub rządu krajowego, jeśli nie w USA, w poszukiwaniu takich organizacji.

Wielu biznesmenów na emeryturze lub częściowo na emeryturze zgłosiło się na ochotnika do pomocy nowym przedsiębiorstwom. Jeśli to możliwe, skorzystaj z takiej pomocy; wszystko to zbuduje Twoją wiedzę w miarę udanego biznesu z dobrym kredytem. Doświadczeni ludzie biznesu ostrzegają cię przed wieloma pułapkami przy zakładaniu własnej firmy i jesteś lepiej przygotowany.

[ff id=”3″]