Skip to main content

Podatek od nieruchomości jest formą podatku nakładanego bezpośrednio na wszystkie rodzaje nieruchomości. Podatki te mogą być bardzo niepokojące dla właściciela, ponieważ z czasem stale rosną. Ponieważ ludzie zwykle obciążają hipotekę swoją nieruchomością, dodatkowa opłata, która z czasem wzrasta, stanowi kolejną niedogodność. Zamiast martwić się o bieganie podatków, możesz wykonać poniższe kroki, aby zminimalizować wpływ wysokich podatków od nieruchomości.

Ogranicz apel krawężnika

Podatek od nieruchomości jest pobierany od wartości inwestycji określonej przez urzędnika skarbowego. Ustalona wartość jest obliczana z uwzględnieniem różnych czynników, takich jak atrakcyjność domu, porównanie z sąsiednimi domami i ogólne otoczenie. Aby upewnić się, że szacowana wartość pozostaje na rozsądnym poziomie, możesz uniknąć fantazyjnych zmian powierzchni, ponieważ dzięki temu Twój dom nie będzie wyglądał tak źle.

Unikaj zmian strukturalnych

Najłatwiejszym sposobem uniknięcia wysokich podatków od nieruchomości jest uniknięcie remontu domu, np. B. zwiększyć wielkość domu, dodać podłogę nad dachem lub zbudować balkon. Podatnik bierze pod uwagę te dodatki strukturalne i zwykle zmiany te są przyczyną znacznego wzrostu podatku od nieruchomości.

Przeanalizuj swoją kartę podatku od nieruchomości

Karta podatkowa to dokument zawierający szczegółowe informacje o posiadanej nieruchomości, takie jak: B. wielkość nieruchomości, dokładne wymiary pokoi oraz liczbę i rodzaj wyposażenia domu. Wspomniano również o dodatkach strukturalnych. Możesz odebrać tę kartę w lokalnym urzędzie skarbowym i sprawdzić informacje dotyczące wszelkich rozbieżności. Jeśli znajdziesz błąd, możesz złożyć skargę do urzędnika skarbowego. Zapewnia to, że nie płacisz dodatkowych podatków z powodu nieprawidłowych informacji.

Porównaj, aby potwierdzić

Zwykle można uzyskać szczegółowe informacje na temat sąsiadujących domów z lokalnego urzędu skarbowego. Jeśli uważasz, że Twoja nieruchomość została błędnie wyceniona, zawsze możesz wyświetlić specyfikacje nieruchomości i szacunkową wartość innych domów w Twojej okolicy. Istnieją przypadki, w których identyczne właściwości otrzymują inną wartość oceny. W takim przypadku możesz zgłosić problem urzędnikowi skarbowemu.

Towarzyszyć asesorowi

Większość ludzi nie ma nic przeciwko urzędnikowi podatkowemu, który sam sprawdza swoją własność. To nie jest najlepszy pomysł, ponieważ rzeczoznawca czasami wychodzi poza problemy domu i nadaje domowi niesprawiedliwą, wyższą wartość. Aby uniknąć tego scenariusza, zawsze towarzyszyć egzaminatorowi podczas jego wizyty. Wskaż rzeczy, które w przeciwnym razie mogą pozostać niezauważone i daj jasny obraz nieruchomości. Pomaga to biegłemu rewidentowi być obiektywnym, a tym samym obniżyć wycenioną wartość.

[ff id=”2″]