Skip to main content

Dlaczego odnoszące sukcesy firmy rządowe nigdy nie „noszą klapek”

Zdjęcie zespołu Lacrosse z Northwestern University dla kobiet zrobione podczas atlety. Ostatnia wizyta w Białym Domu pokazuje większość z dziewięciu kobiet w pierwszym rzędzie, które noszą sandały typu flip-flop wraz ze swoimi sukienkami i spódnicami. To stworzyło klapkę typu flip-flop.

Cała klapa typu flip-flop polega na odpowiednim przedstawieniu się publiczności. Tak, młode kobiety nie miały doświadczenia w ubieraniu się na spotkanie z prezydentem, ale ich błędem było dokonywanie własnego osądu na podstawie akceptowalnego ubioru w sytuacjach, których normalnie doświadczają. Nie spojrzeli na odpowiedni strój, kiedy mieli audiencję u Prezydenta Stanów Zjednoczonych w Białym Domu.

Co japonki (buty, a nie postawy polityczne) mogą mieć wspólnego z praktykami zamówień publicznych? Jak odnosisz się do niezłożenia zamówienia?

Każdego dnia duże i małe firmy, założone i zupełnie nowe, starają się otworzyć drzwi do prowadzenia interesów z rządem, ale tak naprawdę noszą „japonki”. Wybrani wykonawcy zrozumieli, co jest właściwe, a co nie. Kiedy pracownicy zamówień publicznych i użytkownicy końcowi widzą, jak prezentuje się firma, podejmują szybką decyzję, aby dosłownie iw przenośni otworzyć lub zamknąć drzwi.

Jakie są szczególne sytuacje, w których trzaskają drzwiami tuż przed twoją twarzą?

Rzućmy okiem na typowe sytuacje i jak je oceniać w następującym systemie oceny flip-flop. Choć jest to beztroskie spojrzenie, wiadomości nie mogą być poważniejsze. Zachowaj ostrożność lub ryzykuj zamknięcie drzwi!

System oceny:

3 japonki:

Najgorsze, co możesz zrobić. Zasadniczo gwarantuje niepowodzenie zamówień publicznych.

2 japonki:

Twierdzenie, że niewiedza nie jest usprawiedliwieniem, musisz szybko zareagować, aby ją odwrócić.

1 flip-flop:

Irytujące, ale wybaczalne.

3 japonki: najgorsze, co możesz zrobić. Zasadniczo gwarantuje niepowodzenie zamówień publicznych.

    Nie masz strony internetowej Twoja strona jest w budowie. Twój adres e-mail to @hotmail, Gmail lub inna bezpłatna usługa. Nie rozumiesz dokładnie, w jaki sposób misja agencji odnosi się do twoich produktów lub usług. Twoja deklaracja umiejętności lub deklaracja kluczowych kompetencji obejmuje 30 stron z gratulacjami. Twój pakiet ofert lub oferta jest punktualna, ale niekompletna. Uważają, że wykonawca nie zna najlepszego rozwiązania i dlatego sugerują coś, co wykracza poza zakres oferty. Wysyłasz niechciane faksy. Wysyłają masowe wiadomości e-mail na zakupione listy. Oczekują specjalnej uwagi lub informacji od urzędnika odpowiedzialnego za zamówienia. Uzupełniasz pakiet ofert po terminie. Wykonujesz wymagające połączenia. Wysyłasz „bezpłatne próbki” lub inne przedmioty do potencjalnych klientów, które przekraczają przyjętą wartość dolara.

2 klapki: twierdzenie, że ignorancja nie jest usprawiedliwieniem, musisz szybko zareagować, aby ją odwrócić.

    Twoja strona internetowa nie wspomina o wiedzy specjalistycznej ani zakresie umów rządowych. Twoja strona ma animację flash na stronie głównej. Twój adres e-mail nie jest zorientowany na biznes. Przykład: hotfrank@something.com lub shadylady@somethingelse.com. Twój e-mail znajduje się w domenie innej niż biznes (@comcast, @netscape, @earthlink). Twoja nazwa domeny nie jest powiązana z nazwą Twojej firmy. Twoja deklaracja umiejętności nie jest specjalnie dostosowana do konkretnych potrzeb agencji. Twoja deklaracja zdolności zawiera nieaktualne informacje. Masz konto e-mail AOL, kropka. Oczekujesz, że łącznik małych lub mniejszych firm wykona za ciebie pracę. Natychmiast oczekują szacunku i zaufania bez poświęcania czasu i wysiłku na budowanie relacji opartej na doświadczeniu i zaangażowaniu. Licytujesz nisko, aby dostać pracę, mając nadzieję, że nadrobisz to w innych pracach. Po uzyskaniu certyfikatu (8a, SDVOB itp.) Spodziewaj się, że firma spadnie Ci na kolana. Po ustaleniu harmonogramu GSA spodziewaj się natychmiastowych umów. Naciskasz swój „certyfikat”, zanim uznasz, że możesz pomóc temu nabywcy lub agencji w ich misji.

1 flip-flop: irytujący, ale wybaczalny

    Jedyna strona w Twojej witrynie jest bardzo, bardzo długa. Twoja strona niewłaściwie używa amerykańskich flag i innych symboli. Opuszczają powtarzające się telefony i okazują irytację, jeśli nie otrzymasz natychmiastowego oddzwonienia. Wskakujesz na boisko, gdy tylko żywa osoba odbierze telefon, nie pytając, czy jest to osoba, z którą powinieneś rozmawiać. Wysyłasz pocztę bezpośrednią do wielu osób i oczekujesz natychmiastowych zamówień. Stosują te same procesy co rynek korporacyjny na rynku rządowym.

Jeśli popełnisz jeden z tych błędów, możesz zmniejszyć szkody, natychmiast wprowadzając zmiany w swoich obecnych strategiach. Ucz się na swoich błędach, odwracaj je i planuj przyszłe sukcesy kontraktowe.

[ff id=”2″]