Skip to main content

Chociaż uważasz, że jesteś zadowolony z QuickBooks Pro lub Premier, zalecamy, aby zawsze warto było sprawdzić rozwiązania dla przedsiębiorstw. Może się okazać, że dodatkowe funkcje ułatwiają życie Enterprise w Twojej firmie. Mam tabelę porównawczą, która pomaga podkreślić różnice. Zanim pominiesz ten artykuł, nie spiesz się i zobacz, które funkcje są nowe w 15 i czy są dla Ciebie przydatne. Niektóre nowe funkcje w Enterprise są od dłuższego czasu na liście życzeń. Nowe funkcje można podzielić na cztery główne obszary:

1. miejsce Więcej Kontrola danych (pewna siła przedsiębiorstwa)

2. miejsce Więcej Możliwa personalizacja (kolejna siła Enterprise)

3. miejsce Więcej Wydajny przepływ pracy

4. miejsce Więcej Opcje raportowania – to jest ogromne!

Więcej kontroli danych

Nie zezwalaj na ujemne zapasy – W przeszłości QuickBooks pozwalały sprzedawać zasoby reklamowe, nawet jeśli ich nie posiadałeś (według QuickBooks). Nie mogę Wam powiedzieć, jak bardzo to popsuło wasze sprawozdanie finansowe i jak żmudne (i drogie) może być naprawienie go! Teraz jest ustawienie wstępne, którego można użyć, aby temu zapobiec w przyszłości. Tej pozycji można użyć do oszacowań i zamówień, ale nie do zamówień sprzedaży, faktur ani potwierdzeń sprzedaży. Jeśli masz 1 pod ręką, nie możesz wprowadzić liczby większej niż 1.

Nie zezwalaj na sprzedaż klientom z zaległymi płatnościami – Zdecydowanie dobra praktyka, aby przestać działać i sprzedawać produkty komuś, kto ci nie zapłacił. Jeśli jednak tolerujesz powolne płatności u niektórych swoich klientów, nie możesz wybrać, kto i ile dni (być może w przyszłej wersji).

Inne sposoby dostosowywania transakcji

Suma kolumn w formularzach – Jest na mojej liście od dłuższego czasu! Suma częściowa pozwala zsumować kwotę, koszt, cenę lub ilość (lub wszystkie cztery) transakcji sprzedaży i zakupu. W przeszłości można było tylko sumować sumy częściowe. Możesz także użyć tego w zakładce Pozycja do rezerwacji wydatków

Drukuj stopkę tylko na ostatniej stronie – Czy kiedykolwiek miałeś fakturę z więcej niż jedną stroną i chciałbyś, aby suma była wyświetlana tylko na ostatniej stronie? Teraz możesz Dostosuj szablon, kliknij kartę Drukuj (nie stopkę) i wybierz opcję wyświetlania sumy tylko na ostatniej stronie

Pokaż kolumnę kosztów w formularzach sprzedaży jako kolumnę – Czy zawsze chcesz mieć pewność, że cena sprzedaży jest wyższa niż koszty? Dzięki tej nowej funkcji (w sekcji kolumny Dostosowywanie szablonów) możesz wyświetlić koszt. Pamiętaj, że chociaż koszt można zobaczyć na ekranie, nie można wydrukować kolumny kosztów na fakturze. (Dzięki nowej funkcji „Total Columns” możesz zsumować swoje koszty!).

Wykonaj swoją pracę bardziej wydajnie

Sortuj według kolumn w transakcjach – Czy kiedykolwiek marzyłeś o posortowaniu kolumn według oferty lub faktury? Możesz sortować według dowolnej kolumny (rosnąco lub malejąco), klikając nagłówek kolumny ORAZ dokument zostanie również wydrukowany w tej kolejności sortowania. Może to być bardzo pomocne, jeśli masz długi rachunek.

Cienie na drukowanych formularzach lub raportach – Może to zabrzmieć nieznacznie, ale jeśli masz długą fakturę lub raport, może to znacznie ułatwić czytanie! Jeśli klikniesz przycisk „Drukuj” na wstążce „Faktura”, możesz aktywować opcję „Cień alternatywnych wierszy tabeli”.

Szukaj w ramach transakcji – Czy kiedykolwiek chciałeś sprawdzić, czy coś jest na fakturze i masz problem ze znalezieniem go? Teraz możesz wyszukiwać!

Raporty niedoborów dla złożeń Z czasem! Podczas pracy ze złożeniami chcesz wiedzieć, czy masz wszystko, czego potrzebujesz, aby utworzyć złożenie, czy nie. Jeśli masz wiele zespołów i zespołów zagnieżdżonych, może być trudno nadążyć za wymaganiami, które należy zamówić. Teraz możesz wyświetlić raport według dostawcy lub artykułu!

Raport o stanie zapasów Teraz obejmuje oczekujące kompilacje dla podzespołów

Fantastyczne opcje raportowania

Uzyskaj raporty, które chcesz dzięki Advanced Reporting – Jeśli narzekasz na raporty, których nie można uzyskać w QuickBooks, rozwiązaniem może być Raportowanie zaawansowane. To bardzo wydajne narzędzie do raportowania zapewnia nie tylko więcej funkcji dostosowywania (w tym grafiki), ale także dostęp do danych, których wcześniej nie można było uwzględnić w raportach! Byłem również podekscytowany, gdy dowiedziałem się, że jest on uwzględniony w zakupie Enterprise – nie jest to dodatek J.

Dla profesjonalistów baz danych, którzy znają się na tworzeniu raportów, spodoba ci się łatwy dostęp do tabel QuickBooks! Jeśli wcześniej nie uruchamiałeś raportów, potrzebujesz pomocy. Mam nadzieję, że ten moduł będzie bardziej przyjazny dla użytkownika w następnej jednej lub dwóch wersjach, ale każdy, kto utworzył raporty w MS Access lub Crystal Reports lub innym programie raportującym, nie będzie miał problemu. Jeśli nie masz nikogo do pomocy, skontaktuj się z naszym biurem. Jeśli nie będziemy w stanie uzyskać żądanego raportu, możemy skontaktować się z Tobą za pośrednictwem naszych doradców raportów QuickBooks.

[ff id=”2″]