Skip to main content

Są chwile, kiedy nagle myślisz o twórczym pomyśle, który Twoim zdaniem może być bardzo przydatny. Nie wiesz, czy taki pomysł będzie Twoim kluczem do założenia firmy. Ale wiesz, że pomysł, o którym myślisz, jest tak innowacyjny i rewolucyjny, że chcesz mieć pewność, że nikt ci go nie ukradnie. Jak można go ukraść, skoro nikt nie wie, że jest tam od samego początku? W tym miejscu wkracza własność intelektualna.

Własność intelektualna lub własność intelektualna to koncepcja prawna dotycząca rzeczy, które tworzy nasz umysł i do których istnieją wyłączne prawa. Termin „intelektualista” może odnosić się do wartości niematerialnych, takich jak dzieła muzyczne i artystyczne, wynalazki, a nawet słowa i symbole. Odkrywanie nowego pomysłu może być bardzo ekscytujące, ale jest cenne tylko wtedy, gdy możesz go chronić jako swój własny. Oto wskazówki, które zapewnią ochronę produktu Eureka Moment:

Plik ochrony – Istnieje kilka opcji przesyłania: patent, znak towarowy lub prawo autorskie. Patent na coś, co wymyśliłeś, nie daje ci prawa do jego tworzenia, używania, sprzedaży lub importowania. Wyklucza to jednak innych. Marka to po prostu nazwa, słowo, a nawet symbol, który służy jako wskaźnik źródła towarów w celu odróżnienia ich od towarów innych. Z drugiej strony prawo autorskie chroni oryginalne dzieło autora lub autora.

Znajdź prawnika – Naprawdę warto zainwestować w usługi prawnika specjalizującego się w własności intelektualnej. Znajdź osobę z dużym doświadczeniem w regionie. Poproś znajomego lub osobę, której ufasz, o ich rekomendację.

Zapoznaj się z własnością intelektualną – Niezależnie od tego, czy korzystasz z usług prawnika, czy nie, mądrze jest również gromadzić wiedzę na ten temat. Przeczytaj wszystko, co możesz wiedzieć o własności intelektualnej i swoich prawach. W szczególności przeczytaj lokalne przepisy regulujące własność intelektualną w swoim stanie lub kraju.

Nie prezentuj swojego pomysłu na wpół upieczonego – Tak jak nie chcesz dosłownie jeść na wpół upieczonego ciasta, nie chcesz przedstawiać pomysłu, który nie jest kompletny. Upewnij się, że w pełni rozwinąłeś świetny pomysł, zanim go zaprezentujesz światu. Nie daj się ponieść tej chwili Eureki, rozpoczynając ją od razu. Oprócz identyfikowania mocnych i słabych stron swojej pracy, powinieneś również dokładnie wiedzieć, kto jest twoim rynkiem docelowym i czy istnieje podobne dzieło, które może rzucić wyzwanie Twojemu.

To tylko kilka kroków, które możesz zrobić, aby Twój świetny pomysł był chroniony i należał do Ciebie tak długo, jak chcesz.

[ff id=”2″]