Skip to main content

Ok, w rzeczywistości nie ma „właściwego” wyboru, jeśli chodzi o wybór Kodaka Zi8 lub Playsport Zx5. Oba są doskonałe. Ale Zi8 ma ponad półtora roku, a Kodak Zx5 jest zupełnie nowy. W takim przypadku może być trudno zrównoważyć funkcje i cenę.

Tym razem decyzja była szczególnie trudna, ponieważ Zi8 był tak zaawansowany, kiedy pojawił się po raz pierwszy. Posiada wyraźny, wyraźny 2,5-calowy ekran otoczony elastycznym pięciokierunkowym padem kierunkowym. Za pomocą suwaka ostrości u góry możesz łatwo przechodzić od makro do krajobrazu. Dla porównania, Playsport Zx5 ma nieco mniejszy 2-calowy ekran, ale ponieważ pomiar przebiega wzdłuż przekątnej, ogólna różnica jest niewielka.

Każdy z nich ma zintegrowany aparat 5 megapikseli do robienia zdjęć. Chociaż Zx5 jest półtora roku nowszy, trudno byłoby udowodnić, że jakość jest znacznie lepsza. Tak dzieje się, gdy jakość staje się tak zaawansowana. Nawet jeśli żaden z nich nie pasuje do pełnowymiarowej cyfrowej lustrzanki, trudno byłoby wybrać wyraźnego zwycięzcę między Playsport Zx5 i Zi8.

Oba oferują także wiele łatwych do ustawienia trybów fotografowania. W obu przypadkach możesz wybierać spośród 1080p, 720p (zarówno 30 kl./s, jak i 60 kl./s) oraz inne ustawienia. W tym przypadku Zx5 ma lekką krawędź. Wideo Full HD naprawdę wącha. Zi8 jest bardzo dobry, ale do zdjęć nocnych i innych scenariuszy Zx5 jest po prostu lepszy. Jednak dopóki nie obejrzysz swoich filmów na telewizorze HDTV, trudno zauważyć znaczącą różnicę.

Jeśli styl obudowy jest dla Ciebie ważny, Zx5 jest nieco bardziej stylowy. Zi8 to trochę pudło. Wygląda nieco bardziej biznesowo (przynajmniej na czarno). Ale obudowa Zi8 jest dostępna w kolorze morskim i bordowym, a na koniec wszystko zależy od gustu.

Aspekt nie jest kwestią gustu. Kodak Zx5 jest wodoodporny, pyłoszczelny i odporny na wstrząsy. Jeśli chcesz nagrywać wideo w czasie monsunu lub pod falami, Zx5 jest wyraźnym zwycięzcą. Zi8 jest wystarczająco mocny do normalnego użytkowania na zewnątrz. Ale nie można nurkować przeciwko niemu, a strzelanie w burzy piaskowej byłoby złym pomysłem.

Jeśli sprawa, która przetrwałaby powodzie i trąby powietrzne, nie jest koniecznością, cena jest jedynym innym ważnym czynnikiem przechylającym szalę. Oczywiście ceny zmieniają się z tygodnia na tydzień w elektronice użytkowej, więc nie ma sensu oferować określonych liczb. To powiedziawszy, Zi8 obecnie sprzedaje za około połowę ceny Zx5. Mimo to, w porównaniu do wielu innych kamer kieszonkowych o podobnych funkcjach, Zx5 nie jest dokładnie drogi.

[ff id=”3″]