Skip to main content

Jak zmienić nazwę firmy na szefa

Jest tak wiele różnych powodów, dla których właściciel małej firmy może zdecydować o zmianie nazwy strony internetowej: słaba konwersja i / lub sprzedaż, myląca nawigacja lub przestarzały projekt, żeby wymienić tylko kilka.

Jednak, jak wspomniałem w poprzednim blogu Właściwe powody do zmiany nazwy Twojego logo firmy, niezbędne jest silne rozumowanie, logika i statystyki przemawiające za rebrandingiem Twojej firmy.

Na przykład, czy słabe konwersje wynikają z nieefektywnego projektu lub chwiejnego koszyka na zakupy?

Czy Twoja witryna jest naprawdę nieaktualna, czy masz już dość kolorystyki?

Ten przewodnik pomoże ci najpierw zrozumieć, czy musisz odkryć na nowo swoją firmę, a jeśli tak, to w jaki sposób przepisać witrynę tak skutecznie, jak to możliwe.

Dam osobisty przykład dla tego artykułu. Obecnie zmieniamy naszą stronę internetową. Uznaliśmy, że to dobry pomysł, ponieważ:

• Obecnie kierujemy również ofertę do nowych przedsiębiorców ze świata korporacyjnego i chcemy odwołać się do uznanych przedsiębiorców, którzy są gotowi przenieść swoją działalność na wyższy poziom.

• Czas zaktualizować sposób, w jaki prezentujemy nasze usługi na naszej stronie głównej. Nie uważaliśmy, że w niektórych obszarach przedstawiliśmy nasze korzyści w sposób wystarczająco jasny.

• Niektóre funkcje i funkcjonalność naszej istniejącej witryny były wadliwe. Nadszedł czas, aby uaktualnić i użyć nowszej technologii, aby podkreślić naszą ofertę.

• Mieliśmy pewne wątpliwości dotyczące logo pingwina. Niektórzy ludzie widzą włosy kobiety lub nie wiedzą dokładnie, co to jest.

Pierwszym krokiem w procesie rebrandingu była aktualizacja naszego logo.

W najbliższych tygodniach będziemy prezentować naszą nową stronę internetową i nie mogę się doczekać wielkiego ujawnienia! Zanim przejdziesz do procesu przeprojektowywania, powinieneś najpierw ustalić, czy jest to naprawdę konieczne, jak wyjaśniono poniżej.

Część 1: czy nadszedł czas, aby odkryć na nowo swój biznes?

Musisz dokładnie przyjrzeć się swojej obecności w Internecie. Powinieneś zadać sobie następujące pytania, ale pomaga to również uzyskać zewnętrzne opinie od klientów, grup fokusowych i obserwujących media społecznościowe – możesz nie mieć najbardziej obiektywnej opinii.

1. Czy skupiam się na nowym typie odbiorców / klientów?

2. Czy strona jest dobrze zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych? Według Statisty ponad 52% ruchu w sieci odbywa się teraz na urządzeniach mobilnych. Jeśli Twój sklep internetowy działa wolno lub źle wygląda na smartfonie, masz wiele do stracenia. Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy te dane są prawidłowe, jest sprawdzenie Google Analytics.

3. Czy moje produkty lub usługi zmieniły się drastycznie?

4. Czy mój współczynnik odrzuceń jest wysoki? Google określa współczynnik odrzuceń na podstawie liczby użytkowników opuszczających stronę, na którą weszli, bez interakcji z czymkolwiek. Według badania przeprowadzonego przez RocketFuel, średni współczynnik odrzuceń dla większości stron internetowych wynosi od 26% do 70%.

Jeśli współczynnik odrzuceń jest wysoki na stronie kontaktowej, na której klient chce i pozostawia dane kontaktowe, to jedno. Ale jeśli jest wysoko na stronach, na których chcesz, aby ludzie pozostali i wchodzili w interakcje, nadszedł czas, aby głęboko zastanowić się, dlaczego potencjalni klienci nie utkną.

5. Czy otrzymuję skargi dotyczące projektu lub doświadczenia użytkownika?

6. Czy projekt wygląda na przestarzały? Wygląd strony internetowej może się zmieniać z roku na rok szybko i często dramatycznie. Witryny zaprojektowane 5 lat temu mogą prawie teraz wyglądać na przestarzałe.

Jeśli nazwa „Tupperware” przywołuje obrazy z awokado i imprez z sąsiedztwa z lat 80., nie jesteś sam. Tupperware walczyło o to, by spodobać się nowoczesnej publiczności, ale zrobiło to, modernizując wszystko, od logo po zdjęcia podobne do Pinteresta.

Część 2: Reinwencja

Jeśli zdecydujesz się wziąć udział w procesie przeprojektowywania strony, czeka Cię ekscytująca i pełna wyzwań jazda! Oto 9 sposobów na osiągnięcie celów w najbardziej przyjazny dla użytkownika sposób.

1. Wykonaj analizę konkurencji.

Jest to krytyczny krok w wielu procesach marketingowych i związanych z marką. Powinieneś był to zrobić podczas tworzenia firmy.

Tym razem sprawdź, jak szybko ładuje się strona internetowa twoich konkurentów lub jak łatwa jest ich nawigacja. Badając, z czym masz do czynienia, możesz zrobić lepiej, jeśli zmienisz nazwę swojej firmy.

2. Sprawdź swoje wartości i pozycję marki.

Przed zatrudnieniem projektanta stron internetowych zdecydowanie zalecamy zapoznanie się z wartościami firmy i pozycjonowaniem marki. Wyjaśnij, dlaczego przede wszystkim prowadzisz interesy, jakie są Twoje wartości i misja.

Zastanów się również, jakie wrażenie ma odnieść odwiedzający Twoją witrynę, gdy tylko trafią na Twoją stronę. Jak chcesz widzieć swoją firmę? Którą osobowość marki chcesz przedstawić? Z jakich wartości chcesz być znany?

Dobrze rozumiejąc tego rodzaju pytania dotyczące marki, masz teraz przejrzysty przewodnik po marce dla projektanta stron internetowych.

Oto kilka zasobów, które pomogą Ci w tym procesie:

– Zacznij od Dlaczego: Jak wielcy liderzy inspirują wszystkich do działania? Simon Sinek

– Dowiedz się, dlaczego: praktyczny przewodnik po odkrywaniu celu dla Ciebie i Twojego zespołu, również autorstwa Simona Sinka

– Zbuduj markę fabularną: wyjaśnij swoje przesłanie, aby klienci słuchali Cię przez Donalda Millera

– Pracuj ze mną jako mentor biznesowy i marketingowy.

3. Określ swoje cele.

Zmiana nazwy firmy to nie tylko wygląd. Chcesz poprawić jakość obsługi klienta.

Powiedzmy, że chcesz zebrać więcej adresów e-mail. Musisz zdecydować, gdzie umieścić e-biuletyn lub upominek, aby zmusić odwiedzających do podania informacji.

Jeśli Twoim celem jest konwersja nowego typu klienta, pomyśl o wezwaniu do działania, które najbardziej mu odpowiada.

Bez względu na to, jakie są Twoje cele, powinny one koncentrować się na potrzebach Twoich klientów, a nie Twoich!

4. Jeśli nie jest zepsuty, nie naprawiaj go.

Jesteśmy tak pochłonięci odświeżaniem i innowacją, że posuwamy się za daleko. Jeśli otrzymałeś wiele uwagi i / lub nagród dla logo swojej firmy, dlaczego miałbyś to zmienić?

Jeśli dany artykuł na blogu generuje duży ruch organiczny, nie usuwaj go, ponieważ jesteś zmęczony lub chcesz skupić się na nowej grupie odbiorców. Równie ważne jest, aby wiedzieć, czego nie zmieniać.

Zawsze miej na uwadze grupę docelową. Co uważają za przydatne i przydatne, aby pomóc im zdecydować, czy chcą robić interesy z tobą? Tu nie chodzi o ciebie i twoje osobiste preferencje. Chodzi o nich i to, czego od ciebie potrzebują.

5. Stwórz projekt i plan zawartości.

W zależności od grupy docelowej, pozycjonowania marki i celów, możesz ponownie wykorzystać istniejące materiały marketingowe lub możesz zacząć od zera.

Przejrzyj wszystkie elementy projektu i skopiuj elementy przed przeprojektowaniem witryny, aby mieć dokładny spis tego, co zrobić.

6. Zbuduj model drutu i makietę.

Model szkieletowy to układ, który pokazuje, które elementy będą na stronie internetowej. Nie tylko zaczynasz tworzyć menu, uderzać w obrazy i umieszczać linki na aktywnej stronie. Powinieneś zaplanować i zwizualizować przed zmianą nazwy witryny, aby użytkownicy mieli jak najlepsze wrażenia.

Makieta to również wizualna reprezentacja, która obejmuje elementy projektu i kopiowania, chociaż kopiowanie można zademonstrować za pomocą symbolu zastępczego, tak jak to zrobiliśmy tutaj. Nadal pracujemy nad postami w tej sekcji, ale chcieliśmy zaplanować, gdzie to pójdzie.

7. Uwzględnij wyszukiwania głosowe w swoim planie SEO.

Nie wystarczy skupić się bardziej na kopiowaniu. Ludzie chcą natychmiastowych rozwiązań, gdy szukają czegoś w Internecie.

Gdy ponownie tworzysz swoją firmę, zastanów się, jak zoptymalizować witrynę pod kątem wyszukiwania głosowego, a także to, co wpisują użytkownicy w polu wyszukiwania.

Wielu konsumentów już go używa, aby znaleźć to, czego szukają, a według ComScore 50% wyszukiwań zostanie przeprowadzonych w ten sposób do 2020 r.

Przeczytaj więcej o wyszukiwaniu głosowym tutaj.

8. Uczyń telefon komórkowy najwyższym priorytetem.

Duża część procesu przeprojektowywania witryny sprawia, że ​​witryna wygląda świetnie na dowolnym urządzeniu, od komputerów stacjonarnych po smartfony. Zdjęcia i rozmiary czcionek mogą wyglądać idealnie na komputerze, ale pękają lub wyglądają na zatłoczone na ekranie telefonu.

Zawsze optymalizuj i testuj urządzenia mobilne podczas zmiany nazwy witryny.

9. Zatrudnij profesjonalną firmę do pomocy.

O ile nie jesteś guru marketingu, zmiana firmy nie jest projektem DIY. Stawką jest zbyt wiele ważnych elementów związanych z brandingiem, programowaniem i wdrażaniem.

Rozważ zatrudnienie profesjonalnej firmy zajmującej się projektowaniem i programowaniem stron internetowych.

Proces przeprojektowywania witryny jest procesem iteracyjnym. Nie poradzisz sobie z tym w jednej wersji.

Planując z wyprzedzeniem i zatrudniając odpowiednich ludzi do wykonania pracy, zyskujesz piękną i funkcjonalną obecność online, którą z dumą dzielisz się ze światem.

[ff id=”3″]