Skip to main content

Muzyka Korei ma ponad 1000 lat. Isang Yun – muzyk, który uczy w Berlinie, włączył kurs koreańskich piosenek, które później sprowadzono z powrotem do Korei. Podobnie jak wszystkie inne silne wpływy, wojna zdecydowanie wpłynęła na koreańską muzykę. Na muzykę koreańską wpływ mają głównie idee szamanistyczne i buddyjskie. Muzyka taneczna, bębnowa i Sinawi jest wyraźnie rozpoznawalna w muzyce ludowej.

Piosenki ludowe Dongbu są wyjątkowe w różnych obszarach i typowe dla tych stylów. Piosenki z regionu Jeolla i Chungcheong są znane jako pieśni ludowe Namdo. Są pełne dramatu, a kolekcje są gustowne. Pansori i Sanjo powstały z muzyki Namdo. Muzyka Jeju z Jeju Island jest prosta i bogata w kompozycje. Pansori to tak naprawdę jednoosobowy show, który obejmuje dialogi, produkcje, taniec i perkusistę, który wspiera rytm piosenkarza. Pansori wykonuje się osiem godzin z rzędu. W rzeczywistości konieczne jest, aby głos ochrypł, krzycząc, aby zostać piosenkarzem Pansori. Rekwizyty obejmują chusteczkę i wentylator.

Grupa trzydziestu muzyków gra w nongak. Sanjo to gra oparta na tempie, która przyspiesza i porusza się w wysokim tempie. Koreańskie instrumenty muzyczne obejmują Kayagum, które można grać w stylu solo, w duecie i w grupach trzyosobowych. Instrument należy umieścić na kolanach, ogonem na podłodze. Tanso jest instrumentem dętym i gra się z fletem. Oryginalny bambus Tanso jest teraz zastępowany żywicą. Wytwarzany dźwięk to czysta melodia. Yanggum jest wykonany z bambusa i jest instrumentem smyczkowym prawie wielkości fortepianu. Czternaście kluczy, które są teraz powiększone do dwudziestu sześciu kluczy. Większość koreańskich instrumentów smyczkowych jest dziś wykonana z jedwabnych nici.

W ludowych instrumentach smyczkowych, w tym Geum, Bipa, Sohaegeum i Yangguem, występują odmiany zakrzywione, oskubane i uderzone. W ludowej wersji instrumentów dętych występują flety, rogi i oboje oraz narządy jamy ustnej, a także jeok, tj. Hwa, dae piri i nagak. Istnieją inne dzwonki, gongi i talerze różnych typów w perkusyjnych instrumentach muzycznych. W wioskach wciąż można usłyszeć pieśni ludowe. Rytuały, ceremonie i festiwale to okazja tradycyjnych koreańskich pieśni ludowych. Chociaż można zaobserwować rozwój produkcji instrumentów muzycznych, tradycyjne koreańskie pieśni ludowe przynoszą czystą melodię.

[ff id=”5″]