Skip to main content

Wiedza o zaletach cyfrowego DJ-a może być bardzo pomocna, jeśli zaczynasz jako DJ dzisiaj lub zastanawiasz się nad zmianą płyty CD i winylu na cyfrową.

Niektórzy mówili o chorobie formatu muzyki cyfrowej i są niezadowoleni z tego, co postrzegają jako niską jakość kompresji, co prowadzi do zwiększenia głośności dżokejów na płytach.

Dla tych, którzy mieszają wino i płyty CD, którzy mieli więcej zestawów na rzeczywistych deckach niż cokolwiek innego, jest to interesujący punkt widzenia. Od kilku lat DJ-e używają kontrolerów cyfrowych w miejscach i bardzo wygodnie było się do tego przyzwyczaić. Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego cyfrowy DJ ma wiele zalet i dlaczego nieuchronnie całkowicie przejmie świat DJingowy. Może to pomóc niektórym z was decydującym o sprzęcie cyfrowym, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji.

Dlaczego cyfrowy DJ jest świetny

1. Sprzęt DJ i muzyka są łatwe do transportu

Zamiast nosić winylowe lub CD pudełka w transporcie publicznym, aby móc później ukraść lub zeskrobać swoje płyty i płyty CD, przyniesiesz ze sobą ładną torbę. Ciężar twojego sprzętu jest wystarczająco łatwy do utrzymania na ramieniu (wraz z laptopem w zestawie).

2. Możesz znaleźć swoją muzykę od razu

Zamiast przepychać skrzynki i panikować, gdy nie możesz znaleźć tego, czego potrzebujesz, łatwo jest znaleźć muzykę za pomocą kontrolera. Możesz skanować uporządkowane listy odtwarzania, wpisać nazwę melodii lub przeszukać dysk twardy. Cokolwiek się stanie, możesz uzyskać szerszy wybór utworów na wyciągnięcie ręki w znacznie krótszym czasie.

3. Możesz przenosić tyle muzyki, ile potrzebujesz

Każdy doświadczony DJ pamięta czas, kiedy albo zapomniał właściwej muzyki, albo po prostu nie dokonał dobrego wyboru dla publiczności.

Właściwe czytanie i reagowanie na publiczność sprawia, że ​​najlepsi DJ-e są jeszcze lepsi. Szybki dostęp do 100 razy większej liczby utworów, niż można by to zrobić w formacie innym niż cyfrowy, zwiększa Twoją pewność siebie i zdolność przystosowywania się do różnych grup. Teraz musisz tylko poznać swoją muzykę.

4. Następnie możesz usunąć

Jako nowa dziewczyna możesz zabrać ze sobą torbę z cyfrowym kontrolerem DJ na imprezę lub do klubu.

Możesz grać w najlepsze koncerty z kontrolerem DJ, a następnie dołączyć do imprezy po imprezie, nie martwiąc się o umieszczenie ciężkiego sprzętu i torby na płycie.

5. Mieszanie jest łatwiejsze

To prawda; miksowanie ścieżek jest znacznie łatwiejsze dzięki kontrolerowi USB.

Przed erą cyfrowego DJ-a, dżokeje dyskusyjni ćwiczyli miksowanie przez wiele godzin, zanim mogli nauczyć się wygrywać mecz. Najlepsi dżokeje dyskowi ćwiczyli przez 7 godzin dziennie w wolnym czasie. Obecnie kontroler DJ znacznie ułatwia, zwalniając zasoby, aby skoncentrować się na wyszukiwaniu nowych utworów, remiksowaniu i przekierowywaniu bieżących utworów oraz upuszczaniu efektów.

Jest wiele innych zalet cyfrowego DJ-a, a niektóre mogą pomóc ci zdobyć książki dla DJ-ów w krótszym czasie.

[ff id=”1″]