Skip to main content

Mężczyzna, którego znam, zmarł i zostawił starszą wdowę. Mąż zapłacił wszystkie rachunki, prowadził wszystkie rachunki, planował przejście na emeryturę i robił wszystko, co dotyczyło finansów pary. Ta para przeżywała depresję, a mąż nie ufał bankom. Widział zbyt wiele upadłości banków, więc był bardzo ostrożny, aby żaden bank nie trzymał dużej części swoich pieniędzy. Miał dziesiątki kont. Kiedy umarł, jego żona nie miała pojęcia, gdzie są wszystkie rachunki ani jak zarządzać ich sprawami finansowymi.

Grupa kościelna, do której należeli, zleciła zespołowi członków kościoła wyśledzenie wszystkich pieniędzy wdowy i pomoc w zarządzaniu nimi. Ponad rok zajęło im zadowalanie się, że znaleźli wszystkie rachunki i wzięli pod uwagę sprawy finansowe biednej kobiety. Problemy biednej wdowy jeszcze się nie skończyły, ponieważ wszystkie konta były prowadzone tylko w imieniu jej zmarłego męża. Musiała sprawdzić wszystkie konta, zanim będą mogły zostać do nich przeniesione. Ta biedna kobieta miała nie tylko emocjonalną katastrofę utraty męża na całe życie, ale także wielki finansowy koszmar. Z tego przypadku można wyciągnąć pewne wnioski.

Po pierwsze, oboje małżonkowie powinni zostać włączeni do finansów rodzinnych. Mąż nie wyświadcza żonie przysługi „po prostu dbaj o wszystko”. Kobieta, która gra głupią i „nie chce wiedzieć”, może kiedyś być bardzo smutna i jestem pewien, że jej postawa musi być trochę frustrująca dla męża. W przeciwnej roli widziałem, jak mężowie przymykają oczy i mówią, że kobieta dba o wszystko i są dość dumni ze swojej ignorancji. Nigdy nie jest za późno na zaangażowanie obojga małżonków w sprawy finansowe rodziny.

Mąż prawdopodobnie nie był głupi, nie ufając bankom. Banki upadają dziś w rekordowym tempie. Uważaj, aby nie przekroczyć limitów FDIC dla pokrycia bankowego. Miałem kilku klientów i pracowników, którzy zostali spaleni, ponieważ „mieli trochę za dużo pieniędzy” w jednym banku. Byłoby niepatriotyczne zapytać, jak długo rząd federalny będzie wspierać FDIC, ale nie sądzę, że rząd rozwiąże wszystkie nasze problemy na zawsze. Bądź ostrożny.

Każdy powinien prowadzić jakąś księgę główną, wyszczególniającą, gdzie znajdują się ich aktywa i jakie aktywa się znajdują. Jeśli przechowujesz co najmniej wszystkie wyciągi bankowe, maklerskie i ubezpieczeniowe w tej samej szufladzie, dzieci lub pozostały przy życiu małżonek mogą znaleźć szufladę i znaleźć punkt początkowy po ich śmierci. W rzeczywistości nie tylko śmierć powoduje potrzebę przeniesienia kontroli finansowej. Masz znacznie większą szansę na to, że nie będziesz w stanie kontrolować swoich transakcji finansowych w przyszłym tygodniu niż martwy. Może ci się przytrafić kilkanaście rzeczy, co oznacza, że ​​nie możesz kontrolować własnych transakcji finansowych.

Aktywa takie jak konta bankowe, nieruchomości, konta maklerskie, szafki, samochody, timeshare i wiele innych nie powinny być przechowywane w imieniu jednej osoby. Współwłasność działa, gdy mąż i żona są współwłaścicielami, ale inne osoby jako małżonkowie prawie nigdy nie powinny dzielić własności jako współwłaściciele. Istnieje wiele poważnych powodów, dla których współwłasność jest naprawdę złym pomysłem.

Najlepiej byłoby, gdyby takie aktywa były utrzymywane przez odwołalne zaufanie na żywo. Jeśli posiadasz aktywa w imieniu swojego żywego zaufania, nie musisz ich sprawdzać po śmierci. Oszczędza to spadkobiercom dużo frustracji, czasu i pieniędzy. Powiernik zawsze kontroluje nieruchomość. Oczywiście jesteś jedynym powiernikiem w ciągu swojego życia lub jesteś powiernikiem wraz z małżonkiem. Zazwyczaj pozostały przy życiu współmałżonek jest wyznaczany jako pierwszy powiernik, a następnie inna osoba jest wyznaczana do przejęcia, jeżeli nie ma żadnego żyjącego małżonka lub żyjący małżonek nie może zarządzać majątkiem powierniczym z jakiegokolwiek powodu.

Tylko niewielkie planowanie może sprawić, że śmierć członka rodziny będzie znacznie mniej katastrofą finansową. Planowanie jest warte każdego wysiłku, który podejmujesz i każdego grosza, jaki wydajesz, aby zmniejszyć frustrację, koszty i czas potrzebny na zajęcie się aktywami finansowymi zmarłego członka rodziny.

[ff id=”2″]