Skip to main content

Kraj wyobraźni

Dla każdego fana South Park tytułem tej opowieści jest wielki epizod trylogii autorstwa Matta Stone’a i Trey Parker. Szybkie podsumowanie dla tych, którzy przegapili ten odcinek: niesławny Eric Cartman i Kyle Broflovski mają zakład, że Cartman może udowodnić, że gobliny są prawdziwe. Cartmanowi udaje się udowodnić coś przeciwnego do Kyle’a, a jednocześnie terroryści przejmują ludzkie pomysły, a pomysły szaleją. Podobnie jak w większości odcinków South Park, zawsze pojawia się komunikat: „Kogo powinniśmy oceniać, co jest prawdziwe, czy nie?” Postacie takie jak „Popeye” są fikcyjne, ale uczymy się od nich wiele, czasem dużo więcej niż prawdziwi ludzie. Nie sądzę, że jedzenie szpinaku byłoby opcją w moim życiu, gdyby był Popeye. Dla tych, którzy nie znają Popeye’a, postać zawsze zdobywała niesamowitą moc, aby pokonać wroga i uratować dziewczynę, jedząc puszkę szpinaku. Kochałem tę kreskówkę jako dziecko i dziś naprawdę mogę powiedzieć „Dziękuję Popeye” za pomoc w jedzeniu szpinaku! Dziś jest to jedna z moich ulubionych potraw. Jako ćpun kreskówkowy zacząłem myśleć o różnych postaciach, które widziałem w ciągu ostatnich kilku lat i o tym, jak każda z nich nauczyła mnie czegoś naprawdę cennego. Postanowiłem więc podzielić się częścią mojej nauki „wyobraźni”, przedstawiając postacie „fikcyjne” z innej perspektywy. Żadnych ciasnych kostiumów i supermocarstw, ale więcej o tym, jak prawdziwe były ich walki, jak radzili sobie z problemami i jakie wnioski wyciągnięto. Wybiorę niektóre z moich ulubionych do pokazania. „Spiderman i Batman” to te, które omówię.

Rozdział 1

Niesamowity czlowiek-pająk

Rzeczywiście, „Amazing Spiderman” nie tylko dlatego, że może chodzić po ścianach i strzelać paskami, ale także dlatego, że zawsze znajduje sposób, aby pozostać na górze z tym, co się pojawi. Dla osób, które nie są zaznajomione z postacią stworzoną przez najbardziej imponującą żyjącą osobę, Stana „mężczyznę” Lee, oto krótkie streszczenie. Peter Parker to nastoletni geniusz naukowy, który boryka się z normalnymi problemami nastolatków, takimi jak zdobycie dziewczyny, którą chce, i bycie złapanym przez tyran. Po ugryzieniu przez radioaktywnego pająka zmienił się w „Amazing Spiderman”. Zyskał nadludzką siłę, „niesamowitą” zwinność, przyczepność i uczucie pająka, które ostrzegają go, gdy nadchodzi niebezpieczeństwo. Ale tajną bronią Piotra zawsze był jego umysł.

Peter postanowił żyć życiem superbohatera po śmierci wuja Bena, który nauczył go, że „wielka moc wiąże się z wielką odpowiedzialnością”. Jego życie zostało rozdarte na pół, kiedy musiał utrzymać życie w szkole średniej, zachowując swoją tajną tożsamość. Lekcja, której nauczał wujek Ben Peter, jest ukrytym przesłaniem niemal każdej opowieści o Spidermanie. Moc bycia niezwykle inteligentnym uczniem i obowiązek korzystania z tego błogosławieństwa, aby wzbogacić swoje życie i życie innych. Moc podnoszenia samochodu i wyrzucania go w odległości 10 metrów oraz odpowiedzialność za uratowanie świata przed złymi facetami, którzy ciągle próbują go zniszczyć. Czego możemy się nauczyć od naszego przyjaciela? Szczerze mówiąc, ta postać jest encyklopedią lekcji, ale wybrałem moją ulubioną lekcję Spidermana „wytrwałość”. Możesz zobaczyć, jak ta postać zmaga się każdego dnia, od prób utrzymania wysokich ocen, przez pracę w gazecie w niepełnym wymiarze godzin, po opiekę nad ciocią May i ratowanie świata. Poziom odpowiedzialności i wytrwałości to lekcja, którą każdy powinien podążać. Nigdy się nie poddawaj, nawet jeśli próbujesz uratować świat. lub jeśli nie możesz zacząć ćwiczyć, ponieważ jesteś leniwy lub nie możesz dostać domu, którego chcesz, nigdy się nie poddawaj. Zaplanuj, ustal strategię i walcz, aby osiągnąć swój cel. „Wasze marzenia są waszą odpowiedzialnością, wykorzystajcie moc umysłu, aby te marzenia się spełniły” … Z przyjaznego sąsiedztwa Spiderman.

Rozdział 2

Batman

Myślę, że wszyscy znają postać „Sherlock Holmes”, fikcyjnego detektywa, który został stworzony w 1887 roku przez autora i doktora Sir Arthura Conana Doyle’a. Postać wykorzystywała logiczne rozumowanie i kryminalistykę do rozwiązywania trudnych przypadków. Batman to ulepszony Sherlock Holmes w świecie komiksów, stworzony przez artystę Boba Kane’a i pisarza Billa Fingera. Jest detektywem numer jeden w całym wszechświecie, uzbrojonym w nieskończoną liczbę urządzeń (zaprojektowanych przez niego), czarny pas w prawie każdej sztuce walki i monopol na prawie każdy sektor przemysłowy w Gotham City i niektórych częściach świata … Całkiem nieźle nie wspominając o tym, że jest również kochany przez kobiety jako Bruce Wayne. Ogólnie rzecz biorąc, jest typem, którym prawie każde dziecko chce się stać, ponieważ (teoretycznie) najłatwiej jest osiągnąć jego status. Nie zamierzam wchodzić w szczegóły i wyjaśniać historii Mrocznego Rycerza, ponieważ myślę, że wszyscy go znają, ale pochodzenie tej postaci oświeca nas jedną z najbardziej wartościowych lekcji w życiu. „Musisz stawić czoła swoim lękom, aby je pokonać”. Życie Bruce’a Wayne’a zostało wstrząśnięte, gdy jego rodzice zostali zastrzeleni w zaułku, a on wpadł do wypełnionej nietoperzem jaskini w domu, powodując, że cierpiał na „chiroptofobię” (strach przed nietoperzami). Po podróży odkrywania siebie i treningu sztuk walki powraca, aby wypełnić swój obowiązek jako bohatera Gotham City, ale najpierw musi pokonać swój strach, aby stać się symbolem terroru w sercach swoich wrogów … BATMAN! Niektóre z moich ulubionych cech osobistych w Batmanie to jego „dbałość o szczegóły i myślenie strategiczne”. Jest to jedna z moich ulubionych praktyk najlepszego detektywa na świecie i bardzo przydatny nawyk uczenia się. Nie spiesz się, analizuj problem pod każdym względem, przeprowadzaj badania, sprawdzaj opcje, wykonuj niezbędne testy i sformułuj wynik, jeśli masz nowe doświadczenia lub masz do czynienia z łamigłówkami spowodowanymi przez podstępnego „Riddlera”.

Wreszcie, po ujawnieniu Batmana i Spidermana z innej perspektywy, zostawiam wam wiadomość od Kyle’a Broflovskiego w tym samym odcinku South Park, w którym wszystko się zaczęło. „To wszystko jest prawdziwe. Pomyśl o tym. Czy Luke Skywalker i Święty Mikołaj nie wywarli większego wpływu na twoje życie niż większość prawdziwych ludzi w tym pokoju. Mam na myśli, czy Jezus jest prawdziwy, czy nie, ma na to większy wpływ. Miał świat niż ktokolwiek z nas, i to samo można powiedzieć o Króliku Bugs, Supermanie i Harrym Potterze. „Zmieniłem swoje życie, mój sposób działania na ziemi. Czy to nie czyni tego w jakiś sposób realnym? Mogą być wyobrażone, ale są. „Ważniejsze niż większość z nas tutaj. I wszyscy będą tu długo po naszej śmierci. W pewnym sensie te rzeczy są bardziej realne niż ktokolwiek z nas.”

[ff id=”2″]