Skip to main content

Foreclosures istnieją na każdym etapie rynku; Od drogich domów po nadmorskie wille za miliony dolarów. Większość nieruchomości w nagłych wypadkach znajduje się w przedziale cenowym poniżej 500 000 USD.

Wykluczenie nieruchomości mieszkaniowych destabilizuje wartości nieruchomości i zaburza dobrobyt finansowy rodzin, dzielnic, gmin i społeczności. Foreclosures przyspieszyły nie tylko z powodu spowolnienia gospodarczego, które wpłynęło na sprzedaż domów, ale także dlatego, że wielu właścicieli domów mówiło o hipotekach o zmiennej stopie procentowej, które doprowadziły do ​​wyższych poziomów płatności, na które nie było ich stać.

Bankructwa osobiste i wykluczenia mają istotny wpływ na zdolność kredytową, ale coraz częściej zdarza się, że opóźnienia w płatnościach z powodu utraty pracy lub skrócenia godzin pracy również wpływają na zdolność kredytową. Wiele osób zaciągnęło kredyty mieszkaniowe, których nie rozumieli, i kupiło domy, na które ich nie było stać.

Obecna tendencja do przejścia na szlaki piesze: rodziny, które opuszczają dom przed zakończeniem procesu egzekucyjnego lub zdecydowały się zamieszkać w domu bez płacenia spłat kredytu hipotecznego do czasu, aż banki ostatecznie wykonają egzekucję, w zależności od tego w jakim są stanie. Życie może potrwać do dwóch lat.

Właściciele domów, którzy borykają się z trudnościami finansowymi, powinni skontaktować się ze swoimi kredytodawcami hipotecznymi, gdy tylko spodziewają się, że pozostaną w tyle i zastanowią się, jakie opcje są dostępne, w tym modyfikację pożyczki.

Ponieważ przejęcia nieruchomości wiążą się z dodatkowymi kosztami, w tym kosztami prawnymi i administracyjnymi oraz kosztami wydania nieruchomości na potencjalnie dłuższy okres, często zarówno pożyczkobiorcy, jak i pożyczkodawcy lepiej jest uniknąć egzekucji.

Należy zauważyć, że wzrost liczby przypadków egzekucji doprowadził do drapieżnych praktyk, ponieważ „ratowanie dostępu do rynku” stało się lukratywnym biznesem dla oszustów. Nie ma szybkiej naprawy i często właściciel domu ma zniechęcający bałagan finansowy z kilkoma opcjami. Nawet zmiany kredytów hipotecznych wymagają czasu i wiele nigdy nie jest zatwierdzonych.

Najgorsze są właściciele domów, którzy tylko zgadzają się, że są jeszcze w tyle za miesiącami, kiedy kupili dom, na który nie było ich stać.

W przypadku wykluczenia mogą pojawić się problemy podatkowe, ponieważ pożyczkodawca zgłasza zamknięcie dostępu do Urzędu Skarbowego i otrzymujesz 1099 A, 1099 S lub oba. W zależności od przepisów podatkowych obowiązujących w momencie egzekucji podatnik może być winien podatek od części niespłaconego salda kredytu hipotecznego.

Kongres przyjął w 2007 r. Projekt ustawy zwalniającej podatników z płacenia podatków od osobistej utraty miejsca zamieszkania do roku 2010 włącznie. Zapytaj swojego doradcę podatkowego, czy ta reguła podatkowa została zwolniona.

[ff id=”2″]