Skip to main content

Jeśli posiadasz nieruchomość, która przyniesie ci zysk ze sprzedaży, powinieneś sprawdzić, czy giełda 1031 jest dla Ciebie odpowiednia. Istnieje pięć różnych klas podatków od nieruchomości: grunty wykorzystywane w sklepach lub firmach podatników, grunty przeznaczone na sprzedaż klientom, grunty wykorzystywane jako podstawowa rezydencja, grunty wykorzystywane jako dom wakacyjny i grunty które są uważane za inwestycje.

1031 wymian dotyczy nieruchomości znajdujących się w przedsiębiorstwie lub firmie podatnika, nieruchomości przeznaczonych na inwestycje, aw niektórych sytuacjach nieruchomości będących domem wakacyjnym. Proszę zwrócić uwagę na następujące postanowienia:

• Nieruchomości przeznaczone do natychmiastowej sprzedaży nie są uważane za inwestycję
• Użytek biznesowy można zdefiniować jako własność nieruchomości do produktywnego użytku w biznesie lub handlu
• Nieruchomości, które porzuciły poprzednie „użytkowanie produkcyjne” w biznesie, mogą zostać zakwalifikowane

Istnieje wiele potencjalnych korzyści z korzystania z giełdy 1031, pod warunkiem, że wiesz, jak najlepiej zmaksymalizować swoje korzyści. Przykłady korzyści to:

• Posiadasz kilka budynków zamiast jednego
• Uzyskaj dźwignię
• Odroczona płatność podatków od zysków kapitałowych
• Przeprowadzka do nowego obszaru
• Konsolidacja lub modernizacja budynków
• Ułatwienie w zarządzaniu nieruchomościami

Nieruchomość, którą sprzedajesz i nieruchomość, którą kupujesz, muszą być przechowywane do celów produkcyjnych w handlu, firmie lub w celach inwestycyjnych i muszą być podobne. Aby otrzymać ulgi podatkowe, wpływy ze sprzedaży muszą być dokonywane przez wykwalifikowanego agenta, a nie własnymi rękami – nawet krótko. Jeśli w dowolnym momencie pieniądze przepłyną przez twoje ręce, każda otrzymana gotówka może zostać opodatkowana.

Istnieje wiele różnych rodzajów właściwości, które można wymieniać w ten sposób. „Ten sam styl” odnosi się do właściwości o podobnym charakterze lub naturze. Przykładami popularnych podobnych nieruchomości mogą być nieruchomości komercyjne, kondominia, surowe grunty, mieszkania na wynajem, mieszkania dwupoziomowe lub mieszkania. Nieruchomości inne niż pierwotne to rezydencje pierwotne, obligacje, inwestycje kapitałowe, akcje i obligacje, nieruchomości, które mają zostać natychmiast odsprzedane, lub grunty zagospodarowane przeznaczone do sprzedaży.

Nigdy nie powinieneś sam próbować zarządzać pieniędzmi związanymi z wymianą 1031. Może to usunąć odroczenie podatku od zysków kapitałowych i spowodować, że będziesz płacić podatki, eliminując jeden z głównych powodów, dla których ludzie w ogóle szukają 1031 wymian.

[ff id=”2″]