Skip to main content

Szwedzkie gitary Levin na eBayu

Gitary ludowe Goya były preferowanym wyborem wielu artystów ludowych z lat 70. XX wieku, takich jak Melanie Safka i Stevie Nicks. Gitary Folk Model Goya w tym czasie (do 1950 – 1973) były gitarami akustycznymi, które były ręcznie robione przez firmę Levin w Szwecji, ale były sprzedawane pod marką Goya do USA. Pod koniec lat 50. wprowadzono na rynek szereg stalowych płaskich spłaszczeń z regulowanymi masztami na szyję i przykręcanymi szyjami. Późniejsze gitary akustyczne Goya miały wysokiej jakości wykończenie, a użycie nylonowych strun nadało gitarze inny ton niż starsze gitary ze stalowymi strunami, co uczyniło je popularnymi wśród muzyków ludowych. Po 1973 roku marka Goya kilkakrotnie zmieniała właściciela, a firma Levin rozpoczęła także produkcję gitar elektrycznych.

Akustyczne gitary ludowe Goya z późnych lat 50. XX wieku lub gitary elektryczne z późnych lat 70. XX wieku są ogólnie najpopularniejszymi gitarami Goya dostępnymi na eBayu, ale oferta na rynku aukcyjnym zmienia się szybko z dnia na dzień, a Ty nigdy nie wiem co się pojawi. Jeśli szukasz konkretnego modelu gitar Goya w serwisie eBay, najlepiej zasubskrybować kanał eBay w czytniku, aby regularnie sprawdzać nowe oferty. Możesz zasubskrybować taki kanał pod poniższym linkiem.

Kupując gitary Goya w serwisie eBay, zwróć uwagę na szczegółowe kolorowe obrazy w ofertach, zwłaszcza jeśli sprzedawca twierdzi, że jest w stylu vintage. Powinny być zdjęcia etykiet, numerów seryjnych, futerału na gitarę (jeśli są dostępne) i szczegóły poważnego uszkodzenia gitary. Dzieje się tak, jeśli sprzedawca jest otwarty i uczciwy oraz rozumie, że kolektory muszą posiadać takie informacje. Większość kupujących nie kłóci się o kilka zadrapań lub dziwne mrowienie, ale bądź ostrożny, jeśli zobaczysz oznaki wypaczenia lub rozdarcia w szwach łączących twarz gitary z krzywizną ciała. Błędy te zazwyczaj można naprawić, ale odpowiednio zmień stawkę. Doświadczeni sprzedawcy dokładnie opisują stan starych gitar i w pełni opisują ciało, szyję i most (tekst opisowy z aukcji na eBayu oprócz zdjęć). Możesz także zobaczyć, jak gra i brzmi gitara.

Jak możesz sprawdzić autentyczność gitar Goya w serwisie eBay?

W przypadku wczesnych gitar Levin poszukaj papierowej etykiety z kursywą i tekstem Goya z napisem „Made by AB Herman Carlson Levin – Göteborg, Szwecja”. Sprawdź także etykietę i blok szyi pod numerem seryjnym i modelem z datą i porównaj je z numerami seryjnymi Locksley.

Gitary Goya, które zostały wyprodukowane we wczesnych latach sześćdziesiątych, mogą mieć kod strefy od dystrybutora Hershmann, taki jak New York 10 NY Guitars wyprodukowany po 1962 roku, prawdopodobnie mają 5-cyfrowy kod pocztowy z Nowego Jorku. Jeśli aspekt kolektora jest dla Ciebie ważny w późniejszych modelach, dowiedz się online o historii produkcji i sprzedaży gitar Goya. Możesz uzyskać wskazówki od nazwy dystrybutora, w którym dziesięcioleciu zostało ono wykonane. Martin użył 8-cyfrowego numeru seryjnego, który można znaleźć w gitarach Goya wyprodukowanych pod koniec lat siedemdziesiątych. Nie zostały wyprodukowane w Szwecji, ale prawdopodobnie we Włoszech, Japonii, Korei i na Tajwanie. Produkcja zakończyła się około 1990 roku, więc prawie każda gitara Goya w serwisie eBay będzie miała co najmniej 18 lat.

Ile zapłacisz za gitary w serwisie eBay?

Gitara akustyczna Goya w dobrym stanie kosztuje od 150 do 500 USD. Chociaż stawki są różne, jest mało prawdopodobne, aby wygrać aukcję za mniej niż 150 USD. Niewielu sprzedawców chce zawracać sobie głowę wysyłką poza Stany Zjednoczone, więc koszty wysyłki zwykle zwiększają cenę o 30-50,00 USD. Sprawdź oferty witryn eBay w swoim kraju, jeśli jesteś poza Stanami Zjednoczonymi. Linki do różnych krajów na eBayu są zazwyczaj wymienione na dole każdej strony w serwisie eBay. Możesz także przeszukiwać witryny z ogłoszeniami, takie jak Craig’s List lub inne witryny aukcyjne, w celu znalezienia aukcji starych gitar akustycznych. Możesz przeglądać fora, na których możesz czytać pytania i odpowiedzi poprzednich kolekcjonerów, a także pytać członków forum, którzy mogą pomóc ci umówić się na randkę i ocenić klasyczną gitarę.

W różnych momentach można znaleźć wiele różnych modeli, stylów i lat dla modeli gitar Goya w serwisie eBay. Możesz zapłacić więcej za gitary elektryczne Goya, które są mniej dostępne. Jimi Hendrix grał na elektrycznej gitarze Goya Rangemaster. Wysokiej jakości gitary Goya Rangemaster zostały wymienione z natychmiastową ceną zakupu 1 500,00 $. Gitary basowe mogą również uzyskać wyższą cenę.

Jeśli szukasz gitar Goya w serwisie eBay, spróbuj wyszukać termin gitary Levin. Warto również zajrzeć do Hagstroma i Martina. Twój sprzedawca może nie wiedzieć wiele o gitarach i umieść je tylko wśród gitar vintage lub akustycznych. Brak doświadczenia może również oznaczać, że nie zostanie przesłany żaden dobry opis ani szczegółowe zdjęcia. Wystarczy wysłać e-mail do sprzedawcy, aby uzyskać więcej informacji, jeśli oferta aukcyjna wygląda obiecująco, a uważasz, że może mieć gitarę kolekcjonerską, którą chciałbyś kupić.

[ff id=”5″]