Skip to main content

Dla wielu trudno jest zobaczyć las dla drzew, jeśli chodzi o 11 września. Tyle horroru, tyle informacji, tyle teorii spiskowych, tyle strachu od tych, którzy nie chcą być postrzegani jako kupujący teorie, a nawet patrzą na przedstawione dowody, jeśli są postrzegani jako „zdrajcy” & # 39; & # 39; i wszyscy znamy ten słynny komentarz Bushwellego, który został włączony do amerykańskiej psychiki do tego stopnia, że ​​był tak samo afektywny jak narodowa lobotomia. & # 39; & # 39; Są też u nas lub z terrorystami & # 39; & # 39; Nie ma zbyt wiele miejsca do poruszania się i wydawania świadomych opinii, prawda?

Z całym strachem i paranoją bycia postrzeganym jako „zdrajca” & # 39; & # 39; lub nawet & # 39; & # 39; Terrorysta & # 39; & # 39; Większość woli po prostu zignorować dowody. Muzułmanie idą w parze z terroryzmem, Żydzi idą w parze z Izraelem, prawda? Wiele powiedziano o użyciu terminu & # 39; & # 39; Żydowskie i # 39; & # 39; w sprawie artykułu ubezpieczeniowego z 11 września o Laurence Silversteinie, wielomiliardowym właścicielu 99-letniej umowy najmu z drugim co do wielkości miejscem zbrodni w historii, World Trade Center. (Pierwszy to Auschwitz-Birkenau). Niektórzy nawet twierdzą, że używają terminu „żydowski”. w kontekście jest rodzajem antysemityzmu! Ale dlaczego ludzie są o wiele mniej wrażliwi, gdy termin & # 39; & # 39; Muzułmanin & # 39; & # 39; jest używany za każdym razem, gdy & # 39; terroryści & # 39; jest mówione?

Jednak, aby być uczciwym, musisz być konkretny i & # 39; Islamscy fundamentaliści & # 39; dla muzułmanów w przypadku dżihadystów i syjonistów dla Żydów lub innych, to jest zamiar pełnej kontroli Palestyny ​​i czystek etnicznych w tych krajach narodu palestyńskiego. W końcu nie możesz być dżihadem, chyba że jesteś muzułmaninem, ale możesz być syjonistą, niekoniecznie będąc Żydem. Ale jeśli jesteś bardzo zamożnym amerykańskim Żydem, najprawdopodobniej jesteś syjonistą. Trzeba jednak pamiętać, że syjonistyczny spisek mający na celu monopolizację Ziemi Świętej jest tylko częścią gry jednego rządu światowego kontrolowanego przez elity bankierów, pod pretekstem, że Żydzi są narodem wybranym i że Palestyna lub Izrael, jak wolą to nazywać syjoniści, są wyłącznie domem zagubionego plemienia Izraela, Żydów. Zanim wrócę do sedna tego komentarza na temat Laurence’a Silversteina i jego gangu, dodam, że Żydzi i muzułmanie byli w pokoju od setek lat, zanim spisek syjonistyczny rządzi Palestyną, i powstaje niekończąca się propaganda, aby wywołać nienawiść między obiema społecznościami to tylko propaganda. Ale jaki jest cel tej propagandy? Jaki jest cel i jak planujesz grę końcową Nowego Porządku Świata z pełnym wsparciem świata zachodniego?

Na przykład zacznijmy od hipotezy; Jak można usunąć władzę cywilną z ludu Zachodu bez walki? Co więcej, w taki sposób, że społeczeństwo dosłownie rezygnuje z tej władzy dobrowolnie? Na początku, gdy byłem mistrzem i marionetkowym mistrzem & # 39; Gra końcowa & # 39; Wyobrażam sobie, że potrzebujemy kozła ofiarnego i nikogo lepszego niż muzułmanie, ponieważ mają tak wiele do zaoferowania. W końcu to głównie w krajach arabskich znajdują się największe bogactwo i zasoby ropy naftowej oraz największe pola maku. Dlatego zdecydowaliśmy, że muzułmańscy Arabowie byli pierwszymi kandydatami na kozłów ofiarnych. Następnie wszyscy musimy uczynić kozła ofiarnego muzułmaninem nieufnością i nienawidzić ich, nie tylko szalonego, ignoranckiego fundamentalistycznego muzułmanina, który naprawdę wierzy, że po wysadzeniu siebie w powietrze i wielu niewinnych ludzi, spędzą resztę czasu spędzajcie w raju śpiewając dziewice pijąc miód z oddziałów. Nie, aby taki plan zadziałał, musimy nienawidzić wszystkich muzułmanów, mężczyzn, kobiet i dzieci. Możemy skorzystać ze świetnych wskazówek od Hitlera; Zrobił to właśnie wtedy, gdy robił kozły ofiarne z Żydów i Cyganów. Dobrym miejscem na początek jest zamknięcie jej w dużym obozie koncentracyjnym. Możemy to zrobić w Gazie i umrzeć z głodu, pozostawiając ich bez czystej wody, bez pracy, wolności, bez warunków sanitarnych! I nie pozwolimy im wyjść, jeśli tego nie powiemy.

Aby czuli się absolutnie beznadziejni, musimy ich prześladować, nękać i poniżać. Kiedy idziemy do sklepów, dobrze jest zastrzelić dziwne dziecko i kobietę w plecy. Doprowadzaj ją do szału! Nienawidzmy ich! Spraw, aby byli tak źli, że zrobią wszystko, aby się zemścić, doprowadzą ich do szaleństwa, a następnie będziemy pielęgnować i rekrutować tych szalonych ludzi przez naszych własnych agentów, którzy przeniknęli sprawę islamu. Następnie finansujemy i utrzymujemy naszych szalonych dżihadystów, aby przeprowadzali dla nas operacje fałszywej flagi! Imponujące! To może zadziałać. Moglibyśmy przeprowadzać szokujące mordercze operacje na cywilach i przypisywać wszystko „dżihadystycznym terrorystom”, tak jak to zrobiliśmy z Operacją Susannah w 1954 roku, kiedy Archille Lauro został porwany w 1985 roku, a ambasada Izraela została zbombardowana w 1992 roku, Buenos Aires, która jest na liście długi i naprawdę imponujący. Mało tego, musimy robić naprawdę wielkie, przerażające, okropne rzeczy, aby wszyscy oddawali swoje swobody obywatelskie w imię bezpieczeństwa. Byłoby niesamowicie potężne odciąć głowę amerykańskiemu dziennikarzowi żydowskiemu przed kamerą, a to by go odstraszyło! Wyobraź to sobie w amerykańskiej telewizji! Strach jest kluczem, społeczeństwu należy stale przypominać, że wszyscy jesteśmy poniżej & # 39; Zagrożenie & # 39; od złego & # 39; Terroryści & # 39; Potem wyruszamy u wybrzeży. Obozy jenieckie i wynajdowanie ziemi i cel, które możemy oskarżać niewinnych mężczyzn o robienie codziennych spraw, dopóki w nocy nie przekroczymy granicy, nie porwiemy ich i nie wywieziemy do aresztu.

Tutaj zastosujemy wiele okrutnych tortur i zagrozimy, że zrobimy złe rzeczy zarówno ich żonom, jak i dzieciom, tak aby spowiadały się z czegoś, czego nigdy nie zrobiły. Och, bez procesu, bez dostępu do procesu, oczywiście nie, musi być pod kluczem, dranie nie mogą wymyślić alibi i dowodów swojej niewinności. Świetny plan! Powinniśmy jednak lepiej znieść Habeas Corpus! Och, oczywiście, że już to zrobiliśmy, świetnie! Możemy rządzić całym światem arabskim i grabić wszystkie zasoby. Po zniszczeniu miejsca wyślemy własne firmy do odbudowy. Wszystkie nasze umowy na odbudowę są opłacane przez głupiego podatnika! Jesteśmy sprytni, tak, kto nas zatrzyma? Mamy idealną wymówkę, że musimy wejść i „zdobyć”. Powiemy wszystkim: „Musimy zatrzymać dyktatury” & # 39; & # 39; i „musimy przenieść demokrację do tych morderczych, nielegalnych reżimów, które nie szanują praw człowieka i dają schronienie terrorystom, tak! to działa. Kiedy połowa amerykańskiej opinii publicznej jest głupia”. wystarczy uwierzyć, że Rezerwa Federalna jest instytucją rządową i że Kennedy został zastrzelony przez samotnego strzelca, w który nie uwierzą! Nie wiesz nawet, co tak naprawdę oznacza demokracja, prawda? W końcu przed laty pobiliśmy demokrację i pochowaliśmy ją Patriot Act! Ale żeby to robić dalej, musimy trzymać to pod sobą, tak! Tylko nasi bardzo bliscy przyjaciele i ci, którzy wyświadczają nam wielkie przysługi. Hmm, a co z naszym przyjacielem Larrym Silversteinem?

Pan Larry Silverstein to człowiek, który może być tylko dobrze połączony. Larry urodził się na Brooklynie wśród biednych rosyjsko-żydowskich rodziców z klasy średniej podczas kryzysu i wciąż dorastał ze wszystkim, co robią chłopcy z lepszych rodzin. Larry uczył się gry na fortepianie przez swojego klasycznego pianistę, ojca, Harry’ego i czytał wiele dobrych książek. Larry uczęszczał do New York High School of Music and Art. Ale ojciec Larry’ego, zdając sobie sprawę, że muzyka i książki na Brooklynie nie zarabiają dużo, zwrócił się do pośrednika w obrocie nieruchomościami, który wynajął zaniedbany strych w szmacianej dzielnicy Brooklynu. Rodzicom Larry’ego brakowało groszy, więcej niż nadrobili w swoich ambicjach. Chociaż rodzina Larry’ego była nadal stosunkowo biedna i przeżyła dzięki prowizjom za wynajem, udało im się przeprowadzić Larry’ego przez NYU. Po tym, jak Larry ukończył New York University z nowym wyczuciem biznesu, pracował na pełny etat dla swojego ojca. Larry miał jednak większe plany niż jego ojciec i powiedział Harry’emu, że jako pośrednik i tylko jako prowizja nie masz pieniędzy, aby zarabiać pieniądze, których naprawdę potrzebujesz na własność lofty. W 1957 r. Założyli Silverstein Properties jako Harry G. Silverstein & Sons i kupili swój pierwszy budynek na Manhattanie. Larry postanowił zdobyć przyjaciół i rodzinę, aby zainwestowali w niego pieniądze, aby kupić i wyremontować niechlujne lofty i tanie budynki w zniszczonych dzielnicach Nowego Jorku. Teraz Silversteins mogą generować przyzwoite czynsze i realne dochody ze sprzedaży. To, czego Larry’emu brakowało w wiedzy programistycznej, nadrobił gorliwą charakterystykę sprzedawcy i powiedział:

„Musisz w to uwierzyć & & 39; & 39;” na sprzedaż. „Musisz sprzedawać z pasją.”

W 1956 roku Larry poślubił Klarę, którą poznał na letnim obozie dla Żydów. Rodzina początkowo miała problemy, a Klara wykorzystała swoją niewielką pensję w wysokości 3 200 USD jako nauczyciel, aby pomóc rodzinie przetrwać w tych wczesnych latach. Żart rodzinny polega na tym, że Klara była żywicielką Silversteina.

W tym czasie najlepszy przyjaciel Larry’ego, Bernard Mendik, późniejszy absolwent nowojorskiej szkoły prawniczej, poślubił siostrę Larry’ego Annette i został częścią rodzinnej firmy Silverstein. Trzej mężczyźni, Harry, Larry i Bernard, chcieli następnie zostać najpotężniejszymi deweloperami w Nowym Jorku. Kiedy Harry Silverstein zmarł w 1966 roku, założył Bernard Mendik i syn Silversteina, Larry Silverstein & Mendik.

Larry i Klara mieli troje dzieci, najstarszą Sharon, chociaż Harvard był wykształcony, potem ożenił się i został gospodynią domową, ale dwoje młodszych dzieci, Lisa i Roger, nadal pracowały dla ojca i nadal pracują dla majątku Silverstein.

Pierwsza wielka przerwa w Silversteinie nastąpiła, kiedy kupił 11 West 42nd Street w pobliżu Bryant Park, zanim został odnowiony do obecnego stanu. Następnie zbudował przy 42nd Street na zachód od Eleventh Avenue i na dolnym Manhattanie przy 120 Broadway, giganta o powierzchni 1,8 miliona metrów kwadratowych, który zajmuje cały kwadratowy blok, zaledwie kilka kroków od Wall Street. W latach 80. Silverstein był multimilionerem i kontrolował ponad 10 milionów stóp kwadratowych nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych na Manhattanie.

Kiedy Silverstein celował w WTC, jego szwagier Bernard Mendik zerwał z Silversteinem po rozwodzie z siostrą Larry’ego. Wraz z rozwodem nastąpiło oddzielenie partnerstwa biznesowego od Silversteina Mendika. Mendik prowadził teraz własną firmę nieruchomości, The Mendik Company. W momencie separacji od Silversteina Mendik podniósł spory z Silversteinem dotyczące strategii nieruchomości, a Mendik chciał kupować budynki, a Silverstein chciał budować. Mówi się, że rzeczy & # 39; & # 39; nie dobrze & # 39; & # 39; między Larrym a Bernardem w czasie ich separacji, powiedziano także, że & # 39; & # 39; Larry i Bernard mieli chaotyczny spór po tym, jak Mendik rozwiódł się z siostrą Silversteina, Annette. Mendik, który odniósł sukces jako prawnik i programista po rozstaniu z Silversteinem, był bardzo popularny i wiele zrobił na cele charytatywne.

Obaj mężczyźni poszli różnymi drogami do kwietnia 1997 r., Kiedy były szwagier Silversteina, Bernard Mendik, złożył swoje udziały w Vornado Realty Trust, funduszu inwestycyjnym nieruchomości z akcjami notowanymi na giełdzie w Nowym Jorku. Zostało to powiedziane w czasie negocjacji & # 39; „Oczekuje się, że połączenie Vornado z 40-letnim doświadczeniem firmy Mendik w zakresie posiadania i prowadzenia nieruchomości biurowych stworzy potęgę, która będzie aktywnym graczem na rynku miejskim”. & # 39;

Została napisana przez Lois Weiss w tygodniku The Real Estate w marcu 1997 roku

„Podczas jednej z najciekawszych transakcji w tym roku deweloper / właściciel Bernard Mendik zgodził się zamienić swój portfel nieruchomości miejskich, aby stać się częścią Vornado Realty Trust. Transakcja jest wyceniana na 654 miliony USD w połączeniu z gotówką, Zapasy i długi, & # 39; & # 39;

Mendik miał właśnie rozpocząć własną REIT w czasie, gdy Michael D. Fascitelli, były bankier inwestycyjny Goldman Sachs, który został zwabiony do Vornado Realty, przekonał Mendika do połączenia sił z Vornado. Mendik został współprzewodniczącym Vornados. Później jednak zrezygnował w październiku 1998 r., Aby zająć się własnymi inwestycjami. Mendik był cytowany jako „uduszony” & # 39; & # 39; od korporacyjnej biurokracji, ale po rezygnacji nadal był głównym udziałowcem w Vornado. Vornado Realty to ta sama firma, która była konkurentem Silversteina i pokonała Silversteina w pierwszej licytacji do władz portowych dla WTC.

Mendik stał się bardzo bliskim przyjacielem burmistrza Rudolfa Giulianiego ze względu na jego wielki sukces i potęgę w mieście. Tak bardzo zaufanego przyjaciela, że ​​Mendik został wybrany przez burmistrza Rudolpha W. Giulianiego do prowadzenia grupy firm, które oferują higienę, bezpieczeństwo i inne usługi związane z Grand Central Terminal. Ale między mężczyznami dochodziło do pęknięć, kiedy Mendik miał swoje własne pomysły na robienie rzeczy i wprowadzał zmiany na tablicy, ku wielkiemu oburzeniu Giulianiego. Wówczas cytowano Mendika, który powiedział: „nowa grupa będzie wolna od ingerencji politycznych” & # 39; & # 39;

Nie ma wątpliwości, że Bernard Mendik, były najlepszy przyjaciel, założyciel partnera biznesowego i szwagier Silversteina, był nie tylko kluczowym graczem jak Silverstein w 2000 roku, ale także silnym głosem w branży nieruchomości w swoim dziesiątym roku jako przewodniczący rady nieruchomości Nowy Jork i zdecydowanie najtwardszy konkurent Silversteina.

15 lutego 2001 r. Oferta Vornado dla WTC przekroczyła ofertę Silverstein Properties o 3,2 mld USD o ponad 50 mln USD. Mówiono, że między końcem marca a połową kwietnia 2001 r. Vornado nagle zmienił zdanie & # 39; & # 39; i & # 39; nagle wyciągnął & # 39; & # 39; Podano różne przyczyny, ale żadna wersja nie może zweryfikować.

26 kwietnia 2001 r. Larry Silverstein złożył swoją ostatnią ofertę na WTC, zaledwie cztery tygodnie później Bernard Mendik nie żył! 24 lipca 2001 r. Oferta Silversteina, która była o 50 mln USD niższa od oferty Vornado, została oficjalnie przyjęta i zamknięta.

Bernard Mendik, główny akcjonariusz Vornado Realty, zmarł 28 maja 2001 r. Po „nagłym zachorowaniu”. Zaledwie kilka tygodni po Vornado nagle wycofał się „po zwycięskiej ofercie, którą Silverstein pokonał dla WTC. Oficjalnym wyrokiem był„ atak serca ”. Chociaż atak serca jest często nieprzewidzianą sytuacją zdrowotną, wielu cierpi jego przyjaciół trudno w to uwierzyć, ponieważ Mendik był tak daleko, jak ona była od bardzo sprawnego i dbającego o zdrowie mężczyzny W rzeczywistości w dniu swojej śmierci Mendik miał nawet swojego zwykłego Miał też najlepszych lekarzy, którzy mogliby kupić ci pieniądze na regularne kontrole, a później powiedziano, że zawał serca był wynikiem „zaburzenia krwi”. Właśnie skończył 72 lata, cokolwiek to było Przyczyną może być śmierć Mendika, jedno jest pewne, wycofanie oferty Vornado i śmierć Mendika pozostawiły otwartą drogę dla Lucky’ego Larry’ego i Silversteina w obliczu jego rachunku za milion dolarów zrealizować swoje marzenie.

Przypis:

Mendik miał dziesięć lat na stanowisku prezesa Real Estate Board w Nowym Jorku w chwili śmierci. Jako przewodniczący New York Real Estate Board (REBNY), Mendik i organizacja z powodzeniem prowadzili kampanię, aby pozbyć się uciążliwego podatku od zysków kapitałowych „Cuomo”, który kosztował dziesięć centów za dolara, i otrzymali prawo stanowe, które 3% obniżony podatek od przeniesienia nieruchomości, które zostały wymienione wyłącznie na akcje, a nie na gotówkę & # 39; & # 39; Dzięki uprzejmości

[ff id=”2″]