Skip to main content

Mount Abu jest bardzo popularną stacją górską w górach Aravalli w dystrykcie Sirohi w Radżastanie, na wysokości około 1220 metrów nad poziomem morza. Najwyższy to „Guru Shikhar”, który osiąga wysokość 1722 metrów.

Góra Abu w Radżastanie jest miejscem wypoczynku dla wielu i niczym innym jak boskim odosobnieniem dla mieszkańców Radżastanu i Gudżaratu, który chroni ich przed surowym klimatem i palącym pustynnym upałem.

Na niewielkiej wysokości jedyna stacja górska w Radżastanie jest często nazywana „oazą na pustyni” i jest domem dla wielu wodospadów, jezior i strumieni. Cała okolica jest otoczona zielenią.

Abu Abu to różnorodna mieszanka doświadczeń, których nie można znaleźć nigdzie indziej w Radżastanie. Jest to wyraźny kontrast ze stanem suchym, z czego ponad 60% stanowią pustynie.

W maju, kiedy ciężkie lato uderza w królewski stan Radżastan, jedyna górska stacja w tym stanie jest zalana i żywa. Obchodzi w maju dwudniowy festiwal, znany jako Letni Festiwal, który odbywa się co roku od dnia Buddy Poornima.

Góra Abu jest ozdobiona stromymi klifami i dziewiczymi jeziorami i obchodzi letni festiwal, który jest festiwalem muzyki klasycznej, ludu i dziedzictwa i kultury Rajasthani, a także bogatej wiedzy o heroicznej przeszłości państwa i jego plemiennego życia oraz zapomnianego stylu życia zapośredniczony. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych i ożywionych festiwali w całym stanie.

Organizowany co roku w hinduskim miesiącu Aszad przez Turcję Radżastan. Abu zaczyna się od uduchowionych piosenek balladowych i kojących tańców ludowych Gaira (rajasthani taniec ludowy wykonywany głównie przez społeczność Bhil), Ghoomar (taniec ludowy wykonywany przez zawoalowane kobiety z plemienia Bhil) i Daph (akt ludowy prześledził jej pochodzenie) Haryana, wymieniona w celu wykazania radości).

Następnie rozpoczyna się tradycyjna procesja; Zaczynając w RTDC Hotel Shikhar, procesja zbiera się w pobliżu jeziora Nakki, gdzie publiczność jest rozpieszczana pieśniami ludowymi i tańcami Rajasthan i Gujarat.

Drugi dzień przynosi szereg działań, programów kulturalnych i wydarzeń, a także zawodów, takich jak wyścigi konne, jazda na łyżwach, wyścigi matki, przeciąganie liny, pokaz zespołu CRPF i najbardziej znany ze wszystkich wyścig łodzi na jeziorze Nakki. Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia jest jednak Shaam-e-Qawwali z jednymi z najlepszych indyjskich śpiewaków folkowych i qawwali. Jest to bardzo oczekiwane wydarzenie, którego zakończenie charakteryzują spektakularne fajerwerki na stacji górskiej, które przyciągają uwagę każdego turysty.

W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 9 i 10 maja. Idź, doświadcz wielkiej harmonii kolorów i miłości i spędź wspaniałe wakacje na górskiej stacji Mount Abu.

[ff id=”5″]