Skip to main content

Wykonawcy mający do czynienia z likwidacją majątku osobistego nieruchomości szybko przekonają się, że jest to ich najbardziej czasochłonne zadanie administracyjne. Egzekutorzy, którzy nie wykonają swoich obowiązków, mogą zostać odwołani ze stanowiska przez sędziego spadkowego. Dlatego ważne jest, abyś celowo sprzedał nieruchomość, aby rachunki mogły zostać opłacone, a nieruchomości opłacone.

Co otrzymujesz z tego artykułu

Kierownictwo ma trzy główne opcje likwidacji, a w tym artykule omówię zalety i wady każdej opcji. Każda firma wybrana do likwidacji osiedla powinna zostać poddana przeglądowi. Dokładnie wyjaśnię, jak to zrobić, a także zasugeruję najlepszą metodę likwidacji. Zakładam, że dwoma celami likwidacji wykonawcy jest osiągnięcie największej korzyści pieniężnej dla nieruchomości i utrzymanie domu w czystości, aby można go było sprzedać. Oczywiście istnieją sposoby na maksymalizację zwrotu z każdego rodzaju sprzedaży, a powiem ci, jakie są.

Jeśli poświęcisz dziesięć minut na przeczytanie tego artykułu, wykonawca może zaoszczędzić wiele godzin pracy.

Opcja 1: Uruchom aukcję na stronie

Zalety aukcji na miejscu:

Licytatorzy są bardzo konkurencyjni. Dla wykonawcy testamentu powinno być łatwym zadaniem znalezienie firmy aukcyjnej, która jest gotowa zaakceptować zlecenie likwidacji nieruchomości, a prowizje są konkurencyjne. Silnym argumentem przemawiającym za aukcją nieruchomości na miejscu jest to, że bardzo mało jest sprzątane po zakończeniu aukcji. Jeśli chcesz, nieruchomości mogą być sprzedawane na aukcji, ponieważ licytatorzy mają licencję na licytację nieruchomości i innych przedmiotów tytułowych. W ciągu jednego dnia dom, samochód, łódź, przyczepa stacjonarna i wszystkie artykuły gospodarstwa domowego mogą zostać sprzedane.

Negatywy dla aukcji na stronie:

Aukcje są ustalane na podstawie ofert. W związku z tym na aukcji konieczne jest posiadanie wielu osób. Duże tłumy wymagają dobrej pogody, dużego parkingu, łazienek, jedzenia i napojów, aby ludzie nie chodzili. Można uwzględnić oferty online, aby zwiększyć ruch, ale to lokalna kwota powoduje emocje i podnosi ceny. Aby przyciągnąć tłum, nieruchomość musi zawierać przedmioty kolekcjonerskie i inne towary wysokiej jakości. Standardowe towary, które można kupić w lokalnym sklepie z artykułami używanymi, nie wystarczą, aby przyciągnąć dobry wolumen aukcji.

Propozycje aukcji na miejscu:

Jeśli Twoja nieruchomość ma wiele dużych przedmiotów kolekcjonerskich, takich jak zabytkowe meble lub fortepian, aukcja na miejscu może być najlepszym wyborem. Letnie weekendy, gdy jest ciepło i sucho, to najlepszy czas na aukcję nieruchomości na miejscu. Wynajęty przez ciebie dom aukcyjny powinien być wyposażony w sprzęt nagłośniający, namioty dachowe, stoły wystawowe i dużą pomoc w szybkim zakupie.

Opcja 2: aukcja galerii aukcyjnej

Zalety aukcji galerii aukcyjnej

Jeśli pogoda stanowi problem, rozważ przesłanie swoich przedmiotów do galerii aukcyjnej. Przesyłki w galerii aukcyjnej są pogrupowane według rodzaju przedmiotu, aby zmaksymalizować frekwencję i uzyskać najlepsze ceny od swoich kolekcjonerów. Na przykład może istnieć aukcja poświęcona sztuce i wystrojowi wnętrz, instrumentom muzycznym lub ceramice.

Wady aukcji galerii aukcyjnej

Jest kilka powodów, aby nie dostać się do galerii aukcyjnej. Na początek wiele galerii aukcyjnych zabierze tylko najlepsze przedmioty z posiadłości. Dziewięćdziesiąt procent nieruchomości składa się z przedmiotów mało interesujących dla licytatora, aby wykonawca mógł przetworzyć pozostałe 90 procent nieruchomości. Jeśli galeria aukcyjna rozprowadza towary na kilka aukcji, sprzedaż wszystkich przedmiotów może potrwać miesiące, co opóźnia zamknięcie osiedla.

Wskazówki dotyczące dostawy galerii aukcyjnej

Przed pójściem do galerii aukcyjnej zapytaj prowadzącego aukcję, jak Twoje towary będą rozdzielane między aukcje. uzyskaj gwarantowaną datę faktury. Będziesz także potrzebował planu usuwania wszelkich pozostałych dóbr nieruchomości.

Opcja 3: Sprzedaż tagów na stronie

Zalety dziennej sprzedaży na miejscu

Sprzedaż w ciągu dnia ma kilka zalet w porównaniu z aukcją na miejscu. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z codzienną sprzedażą, sprzedaż odbywa się na miejscu i w domu. Firmy specjalizujące się w sprzedaży dziennej są mniej popularne niż firmy aukcyjne. Przy sprzedaży dziennej wszystko w domu jest oferowane po cenie podobnej do sprzedaży na podwórku. Kupujący przeglądają dom i wybierają przedmioty, które chcą kupić. Kiedy kupujący przybywają do domu, biorą numer i są odbierani, gdy ich numer jest wywoływany. Sprzedaż dzienna zwykle rozpoczyna się w piątek wieczorem, a kończy w niedzielę wieczorem, więc nie są wymagane posiłki ani urządzenia sanitarne. Sprzedaż w ciągu dnia może odbywać się w deszczu lub w promieniach słońca o każdej porze roku

Wady dziennej sprzedaży na miejscu

Główną wadą wynajmu firmy zajmującej się sprzedażą tagów jest to, że firmy te nie podlegają tym samym normom prawnym co firmy aukcyjne. Licytatorzy i brokerzy są prawnie związani z majątkiem poprzez obligację powierniczą. Relacja powiernicza prawnie zobowiązuje brokera do działania w najlepszym interesie nieruchomości w dowolnym momencie. Powiernicy są licencjonowani przez państwo, muszą przejść testy, być związani, trzymać wszystkie fundusze, dopóki nie zostaną rozdzielone na konto powiernicze, i rozliczyć konto w spadku w określonym terminie.

Powiernicy muszą także prowadzić dokładne zapisy i przestrzegać określonych protokołów. Nieprzestrzeganie procedur przez powiernika może skutkować karami pieniężnymi lub utratą licencji. Firmy zajmujące się sprzedażą tagów nie podlegają tym samym normom prawnym, choć z pewnością są moralnie zaangażowane w dziedziczenie. Firmy zajmujące się sprzedażą tagów mogą przetwarzać szczegóły dotyczące sprzedaży i dystrybucji pieniędzy według własnego uznania.

Innym problemem związanym z dzienną sprzedażą jest to, że zwykle po sprzedaży pozostają towary. Często pozostaje wiele towarów. Jeśli pozostało wiele przedmiotów, wykonawca ma problem z czyszczeniem, ponieważ dom musi pozostać „zmieciony”, zanim pośrednik zaoferuje dom na sprzedaż. W przeciwieństwie do aukcji, w której ceny rosną z każdą ofertą, kupujący kupujący tagi chcą wynegocjować niższą cenę za wszystko, co jest nie tylko czasochłonne, ale także kosztuje nieruchomości.

Wskazówki dotyczące dziennej sprzedaży na stronie

Jeśli współpracujesz z firmą prowadzącą sprzedaż tagów, przeczytaj uważnie umowę i upewnij się, że uwzględniono transakcje rozliczeniowe. Operator powinien mieć solidny plan cenowy, odpowiedni personel i solidne osiągnięcia.

Co ze sprzedażą internetową i emisją detaliczną?

Sprzedaż internetowa działa dobrze w przypadku przedmiotów, które można łatwo wysyłać, np. B. małe przedmioty kolekcjonerskie, książki i dzieła sztuki. Zanim zdecydujesz się sprzedać te przedmioty online, pamiętaj, że niezły wybór przedmiotów kolekcjonerskich na twojej aukcji lub Twojej codziennej sprzedaży przyciągnie kupujących na twoje wydarzenie. Jeśli sprzedajesz wszystkie dobre przedmioty kolekcjonerskie online, nie będziesz zbyt dobrze obsługiwany, kiedy je sprzedajesz. Nawet nie rozważaj dostawy detalicznej; Sprzedaż przedmiotów trwa zbyt długo.

Skąd mam wiedzieć, czy mam do czynienia z renomowaną firmą?

Niestety prośba o referencje nie zawsze działa. nikt nie podaje złych referencji. Better Business Bureau wymienia recenzje niektórych, ale nie wszystkich firm. W firmie aukcyjnej większość stanów ma profesjonalny organ wydający licencje, który może nadać ci status licencji licytatora i powiadomić Cię, jeśli pojawią się jakiekolwiek skargi. Sprawdzanie firmy zajmującej się sprzedażą tagów jest znacznie trudniejsze, ponieważ nie ma agencji monitorującej reklamacje. Pomocna strona internetowa to http://www.ripoffreport.com. Znajdź nazwę firmy, którą chcesz zbadać na stronie internetowej. Wprowadź także nazwę właściciela, aby zobaczyć, co się stanie.

Zatrudnij firmę z solidną stroną internetową

W dzisiejszych czasach firma musi mieć sieć online. Firma dobrze połączona ze światem online jest prawdopodobnie firmą dobrze połączoną w regionie. Jest mało prawdopodobne, aby firma z niską lub żadną witryną nie mogła korzystać z Internetu do generowania sprzedaży dla Twojego wydarzenia. Wyszukiwanie w Google nazwy firmy lub adresu internetowego jest najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy są dobrze połączone. Przejdź do paska wyszukiwania Google (nie paska adresu u góry strony, ale paska wyszukiwania na środku strony) i wprowadź adres internetowy firmy, zaczynając od www. Ile zwracanych wyników wyszukiwania jest bezpośrednio związanych z badaną firmą? Jeśli firma jest franczyzą krajową, zignoruj ​​wyniki dla ogólnej franczyzy i policz wyniki tylko w przypadku, gdy wspomniana jest lokalna firma. Dobry ranking w wyszukiwarkach niekoniecznie oznacza, że ​​firma jest najlepsza dla twoich potrzeb, ale jest dobrym wskaźnikiem profesjonalizmu firmy. Zazwyczaj firmy robią to z dużą ilością zwracanych wyników, ponieważ inne organizacje chcą współpracować z ekspertami w swojej dziedzinie, a zatem link do strony internetowej ekspertów. Duża liczba firm linkowych jest jak „głosowanie” na firmę, która jest połączona. Firma, która wyświetla wiele wyników Google, jest zwykle uznawana za eksperta w swojej dziedzinie.

Jaki jest najlepszy sposób na likwidację osiedla?

Najlepszym sposobem na sprzedaż w celu likwidacji nieruchomości jest zatrudnienie licencjonowanego powiernika w celu sprzedaży nieruchomości do gołych ścian w dowolnym dniu roku. Aby to osiągnąć, wymagane jest wydarzenie, które jest sprzedażą w ciągu dnia i aukcją częściową, która jest prowadzona przez licytatora. Ponieważ operatorzy sprzedaży tagów zazwyczaj nie są licencjonowanymi aukcjonerami, a aukcjonerowie zwykle nie znoszą sprzedaży tagów, jest to trudne rozwiązanie. Są jednak aukcje, które łączą te usługi. Znalezienie takiej firmy daje wykonawcy egzekucji elastyczność w dokonywaniu sprzedaży o każdej porze roku, możliwość sprzedaży do gołych ścian bez pozostałości oraz pewność negocjacji z licencjonowanym i zaangażowanym powiernikiem państwowym.

[ff id=”2″]