Skip to main content

Od czasu do czasu indyjskie luksusowe nieruchomości odnotowały wiele punktów zwrotnych. Poniższy artykuł analizuje ciągle zmieniające się czasy, ale zmieniło to definicję luksusu. Mamy również tendencję do postrzegania obecnego stanu luksusowych nieruchomości w Indiach i niektórych znanych na całym świecie indyjskich rezydencji. Nastąpiły niezwykłe zmiany w podejściu, które dzisiaj zarysowujemy. W przeszłości luksus był tylko dla bogatych, ale obecnie budowniczowie zezwalali zwykłym ludziom na luksus.

Co to jest luksus? Jeśli będziemy trzymać się tej książki, luksus to kilka rzeczy, które określają stan doskonałego komfortu i klasy oraz wiążą się z wysokimi kosztami. Jeśli mamy tendencję do utraty nieruchomości, co oznacza, że ​​luksus sugeruje dostęp do udogodnień, które pozwolą ci żyć bardziej wykwintnie.

Indyjski rynek nieruchomości postrzega obecnie luksusowe nieruchomości jako jeden z najszybciej rozwijających się sektorów nieruchomości. Rosnąca gospodarka, rosnące aspiracje i ciągle zmieniający się styl życia to niektóre czynniki, które skutecznie przyczyniają się do rozwoju luksusowych nieruchomości. Zauważmy również, jak luksusowe nieruchomości zmieniły swoją definicję z przeszłości na ten punkt i jaki jest obecny stan luksusowych nieruchomości w Indiach?

Złoty wiek luksusu

W przeszłości luksusowe domy były przedstawiane przez pałace należące do naszego narodu Rajas i Maharajas. Mieli różnorodne przestronne pokoje, oszałamiający design, żyrandole, gigantyczne drzwi i przestrzeń, która mogła pomieścić ponad tysiąc osób. Były to królewskie rezydencje, które żyły tam w luksusie i wielkości. Obecnie pałace królewskie są wykorzystywane jako budynki historyczne lub niektóre z nich są odnawiane w luksusowych hotelach.

Wspaniałe i spektakularne pałace królewskie nadal wyglądają luksusowo. Pałace królewskie, których ukończenie trwało lata, miały labiryntowe style, które upiększały wygląd pałaców. Jednak luksusowe apartamenty mają teraz zupełnie inny wizerunek.

Dział luksusowych mieszkań w tych dniach

Sektor nieruchomości luksusowych to trend na rynku nieruchomości, a liczba osób decydujących się na luksus szybko rośnie. Definicja luksusu pozostaje stała, tylko różnica, że ​​w dzisiejszych czasach jest dostępna dla osób niebędących członkami rodziny. Deweloperzy budują pierwszorzędne projekty, które pozwalają mieszkańcom prowadzić luksusowe życie z dostępem do niektórych lub wszystkich udogodnień, które są celem. Rzeczywiście sytuacja wygląda tak, że luksusowe nieruchomości stanowią obecnie poważną część całego indyjskiego rynku nieruchomości.

Luksusowe domy w Indiach różnią się w dzisiejszych czasach od 1 crore do 15 crores i są bardzo wymagające, nawet gdy rynek jest sztywny. Rzeczywiście ludzie szukający niedrogiego mieszkania stanęli w obliczu braku elastyczności rynku. Rynek nieruchomości luksusowych prawie nie wpłynął na sytuację rynkową i faktycznie okazał się opłacalny dla deweloperów. Istnieje kilka powodów, dla których rynek nieruchomości nagle przesuwa się w kierunku luksusu:

  • W projektach luksusowych i ultra-luksusowych wartość początkowa wzrosła prawie dziesięciokrotnie.
  • Promowanie działań przedsprzedażowych, które doprowadziły do ​​całkowitej sprzedaży całych projektów.
  • Programiści są gotowi zabezpieczyć kluczowe przepływy pieniężne, aby umożliwić zakończenie projektu.
  • Zwiększona widoczność i wiarygodność nazwy klienta na rynku, co prowadzi do wyższej sprzedaży średniej wielkości projektu mieszkaniowego przez klienta.

Niektóre luksusowe projekty w Indiach

W przeciwieństwie do tych budowniczych, takich jak Hiranandani, Grupa Lodha i inne domy są budowane przez segment high-end po rozsądnych cenach. Wymień tylko kilka projektów należących do kategorii luksusowej; Marbella z Emaar MGF, World Towers w Worli Mumbai i Panache Valley w Sahastradhara Dehradun z ABL Projects.

[ff id=”2″]