Skip to main content
Budownictwo

Menedżer pierwszej linii – wiedza to ryzykowny biznes

By 28 marca 2020No Comments

Myślę, że wiesz; Wiedza; wiedząc, że wiesz Jest różnica. Różnica ta określa, w jaki sposób i kiedy podejmujesz decyzje w swojej organizacji. Twoja zdolność do podejmowania dobrych decyzji jest podstawą do budowania zaufania do ciebie.

Myśl, którą znasz, może powodować problemy. W restauracji Ramada Inn South szefowie kuchni umieszczają na tablicy korkowej listę przedmiotów potrzebnych do przygotowania jedzenia. „Kurczak” był na liście w ciągu dnia. Wiedziałem, skąd mamy kurczaka. Zadzwoniłem do dostawcy. Powiedziałem spedytorowi, żeby przysłał mi kurczaka. Powiedział jaki rozmiar. Cholera, nie wiedziałem, że są dostępne w rozmiarach. Oczywiście nie chciałem wyglądać głupio i odpowiedziałem z nutą pewności siebie: „Och, wyślij mi całkiem niezłe”.

Następnego dnia wszedłem do kuchni i Flossie, kucharz na lunch, zapytała, czy mogę dostać kurczaka. Powiedziałem „tak”. Powiedziała: „Gdzie jesteś?” Odpowiedziałam: „Jesteś w grzejniku.” Powiedziała, że ​​tam spojrzała i jej nie znalazła. Powiedziałam: chodź ze mną. Otworzyłem grzejnik i otworzyłem Pokrywa pudełka i był kurczak. Spojrzała w dół i powiedziała: „Cudowne miłosierdzie, panie Jim, znasz kurczaki”.

Zapytałem ją, co ma na myśli. Powiedziała, że ​​potrzebuje głębokich frytkownic. Powiedziała mi, że frytownice to 2-2 ¾ funta kurczaka. Pojechałem do dostawcy po frytownice.

Myślenie, że wiesz, to nie wiedzieć; a wiedza nie wystarczy. Możesz wiedzieć, że wiesz; Nie jesteś jednak wystarczająco pewny, aby zaryzykować podjęcie poważnej decyzji o swojej wiedzy. Musisz zbudować to zaufanie. To jest ryzykowne. Firma nauczyła mnie, jak ręcznie obrócić regulator na transformatorze podstacji, gdy silnik się zepsuje. To bardzo ryzykowny proces. Jeśli nie zostanie to zrobione poprawnie, możesz spalić zwykłe. Ale ponieważ wiedziałem, że podejmuję ryzyko i jestem szkolony, moja próba się powiodła. Następnym razem, gdy to wiedziałem, wiedziałem, że mogę to zrobić. Wiedza nie jest tym samym, co wiedza, że ​​wiesz. Następnym razem byłem z liniowcem, gdy znalazłem zły normalny silnik. Zapytałem go: „Czy wiesz, jak zrobić normalną korbę ręczną?” Powiedział „nie”. Powiedziałem, że będziemy. Nauczyłem go, jak wykonywać tę pracę. Lineman wiedział, że podjąłem właściwą decyzję. Jeśli wiesz, że wiesz, jakim zaufaniem okazujesz, Twoi koledzy mogą Ci zaufać i podążać za Tobą. Wiedza, że ​​wiesz, ma kluczowe znaczenie dla Twojego działu w czasach kryzysu, ponieważ Twoi pracownicy ufają Twoim decyzjom.

Ostrzeżenie, jeśli nie wiesz; Nie rób tego Jest to najszybszy sposób, aby pracownicy stracili zaufanie do ciebie. Jeśli nie wiesz w krytycznych momentach, Twoim obowiązkiem jest wiedzieć wystarczająco dużo, aby zatrzymać proces. Twoim obowiązkiem jest wiedzieć, z kim się skontaktować, dzięki wiedzy, której potrzebujesz. Ten rodzaj decyzji budzi zaufanie do osób, którymi przewodzisz.

W dzisiejszym świecie musisz nadążać za postępem technologicznym. Powrócisz na niższy poziom wiedzy, jeśli nie będziesz studiować i eksperymentować z nową wiedzą. Zaufanie pracowników opiera się na zdolności kierownika pierwszej linii do podejmowania skutecznych decyzji. Skuteczne decyzje podejmowane są na podstawie Twojej wiedzy na temat firmy i operacji.

[ff id=”2″]