Skip to main content

Metoda Shichida to system, który pomaga w rozwoju mózgu noworodka poprzez stymulację 5 zmysłów niemowlęcia (słuch, węch, wzrok, dotyk i smak) w celu uzyskania pożądanych możliwości uczenia się. Dr Makoto Shichida wierzy w teorię, że dzieci rodzą się jako geniusze.

Od 1951 roku bada różne metody edukacji dzieci w wieku przedszkolnym.

Chociaż czterdzieści lat temu zebrano ograniczone badania dotyczące edukacji dzieci, w ciągu ostatnich 25 lat naukowcy z całego świata przeprowadzili różne badania w tej dziedzinie. Udało im się dojść do tych samych wniosków, co dr Shichid, że dzieci rodzą się jako geniusze.

Okazuje się, że my, ludzie, wykorzystujemy tylko 3 procent naszej pełnej pojemności. Każdy z nas ma ukrytą zdolność zlokalizowaną w prawym mózgu, znaną również jako mózg podświadomy. Jednak badania podświadomości są ograniczone.

Dr Shichida odkrył, że dzieci są & # 39; Rzeczywiste możliwości mózgu obejmują doskonałą tonalność, akwizycję języka, pamięć fotograficzną i przetwarzanie komputerowe. Wszystkie te umiejętności nie są uczone, ale już istnieją w naszym podświadomym mózgu, z którego cały czas korzystamy.

Mózg dziecka zawiera różne zestawy myślenia i pamięci, których dorośli nie potrafią sobie wyobrazić i nie wiedzą, że istnieją. Przeciętny nauczyciel lub rodzic ma trudności ze zrozumieniem, jak działają wszystkie te skomplikowane obwody. Jednak przyszły sukces dzieci zależy od tego, jak dobrze rozwinięte są te ukryte umiejętności, a rodzice i nauczyciele odgrywają w tym ważną rolę.

Dlatego ważne jest, aby rodzice i nauczyciele przynajmniej trochę rozumieli, jak funkcjonuje mózg dziecka, aby mogli pomóc w planowaniu i dalszym rozwijaniu ukrytych zdolności dziecka.

Rodzice i nauczyciele spędzają większość czasu z dziećmi i odgrywają ważną rolę w rozwijaniu ich ukrytych umiejętności. Właściwie rozwijając te umiejętności, dzieci mogą pomóc im odnieść sukces w przyszłości.

P. S

[ff id=”1″]