Skip to main content

Posiadanie domu jest drogie, ponieważ podatki od nieruchomości mogą być wyjątkowo uciążliwe. Roczne rachunki za podatek od nieruchomości stale rosną z czasem. Podatki będą nadal obowiązywać, nawet jeśli spłacisz kredyt hipoteczny. Większość właścicieli domów nie wie, że muszą płacić mniej i nie rozumieją, w jaki sposób naliczane są ich podatki. Większość gospodarstw domowych przyjmuje swoje obliczenia podatkowe według wartości nominalnej, a większość ich nieruchomości jest zawyżona.

Oto kilka wskazówek, które możesz zastosować, aby zakwestionować swoją ocenę i zaoszczędzić pieniądze.

1) Zrozum proces

Samorządy wysyłają powiadomienia o ocenach w pierwszych miesiącach roku, chociaż harmonogramy mogą się różnić. Wiadomość zawiera szczegóły kontaktu, z którym musisz się skontaktować, jeśli nie zgadzasz się z recenzją. Zawiera także szczegółowe informacje na temat sposobu złożenia odwołania oraz określony czas, w którym można zakwestionować lub wnieść sprawę. Ramy czasowe są różne w różnych obszarach. W niektórych miejscach jest to dwa tygodnie; w innych przypadkach może to potrwać do sześciu tygodni. Jeśli przegapisz to okno odwołania, być może będziesz musiał poczekać do następnego roku na protest. Sprawdź także, jak twoja nieruchomość jest wyceniana w twojej okolicy.

2) Poproś o kartę podatku od nieruchomości i sprawdź ją

Karta własności jest często uwzględniona w nocie z oceną. Można to również uzyskać online. Ewentualnie możesz udać się do ratusza i poprosić o kopię karty podatku od nieruchomości w biurze lokalnego rzeczoznawcy. Karta zawiera informacje, które biegły rewident wykorzystuje do ustalenia szacunkowej wartości domu, takie jak: B. wielkość nieruchomości, liczbę sypialni i łazienek oraz ich wymiary, garaż itp.

Sprawdź, czy na karcie nie występują rozbieżności, ponieważ takie błędy są częste. W przypadku podania nieprawdziwych informacji skontaktuj się z urzędnikiem skarbowym. On / Ona dokona korekty i przeprowadzi ponowną ocenę.

3) Zbierz dowody domów w okolicy

Możesz zbadać od 5 do 10 domów, które są porównywalne pod względem wielkości i wartości do twojego domu w okolicy. Sprawdź cenę, po jakiej zostały sprzedane. Możesz także sprawdzić koszt porównywalnych domów na działkach i obejrzeć zdjęcia domów z ceną i rozmiarem. Jeśli Twój dom został przeceniony, możesz stworzyć swoją skrzynkę i poprosić o ocenę rzeczoznawcy.

4) Nie buduj ani nie dodawaj do domu

Jeśli wprowadzisz zmiany strukturalne w swoim domu, obciążenie podatkowe wzrośnie. Rachunek za podatek od nieruchomości jest bezpośrednio związany z wartością twojego domu. Dodanie do domu nowej sypialni, patio, ganku, basenu lub stałego wyposażenia zwiększa obciążenie podatkowe. Możesz zbadać koszt nowego podatku od nieruchomości związanego z budową przed budową od lokalnego budynku i działu podatkowego.

5) Odwołanie

Powinieneś porozmawiać ze sobą, zamiast szukać profesjonalnej pomocy, ponieważ eksperci, tacy jak prawnicy, rzeczoznawcy i konsultanci, pobierają do 50% rabatu za pierwszy rok. Ponadto niektóre izby odwoławcze zgadzają się z właścicielami domów, którzy się reprezentują.

[ff id=”2″]