Skip to main content

Spójrzmy Własność osobista w porównaniu do Nieruchomości . Jest to temat, który pojawia się często, gdy transakcja nieruchomości staje się trudna, a obie strony (kupujący i sprzedający) zaczynają kłócić się o to, co pozostaje w domu, a co nie jest wymagane umownie i prawnie.

Własność osobista jest zdefiniowany jako wszystkie nieruchomości, które mogą być własnością i nie spełniają definicji nieruchomości. Innymi słowy, jeśli nie jest to nieruchomość, jest to własność osobista. Ważną różnicą między nimi jest to, że własność osobista jest ruchoma. Mienie osobiste jest również określane jako własność. Dla tych, którzy lubią pracować nad poszerzeniem swojego słownictwa.

Następnie rozważmy kilka przykładów własności osobistej, w tym prefabrykowane domy, rośliny, rośliny i klasyfikacje mebli.

Wyprodukowana obudowa definiuje się jako mieszkania, które nie są budowane w miejscu zamieszkania. Są one zazwyczaj dostarczane i umieszczane na nieruchomości. Dla tych z was, którzy łamią słowo „zrobione” i zastanawiają się, dlaczego nie wszystkie domy są zbudowane, ponieważ są one „zrobione”, pomyślcie o domach mobilnych jako wykonanych. Oto trudna część: jeśli dom, który zbudowałeś, był dołączony do nieruchomości, jest PRAWDZIWĄ własnością. Jeśli po prostu tam siedzi i jest podłączony do mediów, jest WŁASNOŚCIĄ OSOBISTĄ. Dlaczego to ma mieć znaczenie? Cóż, jeśli jest to PRAWDZIWA nieruchomość, podatki od nieruchomości są wyższe, ponieważ rząd postrzega domy jako niezbędną wartość dodaną dla kraju, w którym się znajdują.

Rośliny i rośliny: Istnieją tutaj dwie kategorie i obie mają swoje różnice. Drzewa, krzewy, krzewy i trawy, które nie wymagają corocznej uprawy, są uważane za nieruchomości lub nieruchomości. I są one przekazywane wraz ze sprzedażą nieruchomości. Uwzględniane są rośliny zbierane co roku Emblematy . Lub własność osobista, a kiedy nieruchomość jest sprzedawana, wyprodukowane rośliny pozostają przy sprzedawcy dla bieżących zbiorów.

Oto kilka dodatkowych szczegółów … Jeśli przedmiot w kraju, taki jak drzewo (które jest nieruchomością), zostanie ścięty i oddzielony od kraju (zwany odprawą), staje się własnością osobistą. Można również zrobić to samo, ale w drugą stronę. Jeśli ścięte drzewo zostanie użyte do budowy domu na nieruchomości w drodze aneksji, stanie się ono nieruchomością.

Urządzenia – To często gorący temat przy sprzedaży domu, ponieważ sprzedawcy często zabierają ze sobą meble, gdy się przeprowadzają, a to jest sprzeczne z umową. Znajomość urządzenia pomoże ci lepiej zrozumieć, czego możesz się spodziewać podczas pobytu w domu, a co nie. Urządzenie jest własnością osobistą, która była i będzie przyłączona do nieruchomości lub budynku Nieruchomości . Pamiętaj, że nieruchomość pozostaje w domu, gdy jest sprzedawana.

Jak sprawdzasz, czy przedmiot jest obiektem czy własnością osobistą? Oto trzy podstawowe testy, na podstawie których sąd podejmie decyzję.

1. Metoda aneksji – Jak długa jest metoda mocowania? Czy przedmiot można usunąć bez uszkodzenia otaczającej nieruchomości?

2. Dostosowanie do nieruchomości – Czy przedmiot jest wykorzystywany jako nieruchomość lub własność osobista? Na przykład lodówka jest zwykle uważana za własność osobistą, ponieważ można ją łatwo wyjąć. Jeśli jednak lodówka została dostosowana do mebli kuchennych, staje się integralną częścią.

3. Umowa – Czy strony uzgodniły, czy przedmiot w ofercie zakupu jest oryginalny czy osobisty?

Ogólna zasada polega na określeniu, do czego służy urządzenie. Czy to funkcja bycia własnością osobistą, czy też własnością?

Urządzenia handlowe są wyjątkiem od reguły. Urządzenie handlowe to właściwość używana w transakcjach biznesowych. Często jest dołączony do nieruchomości i przypomina nieruchomość. Jeśli jednak jest to coś, co jest wykorzystywane w handlu sprzedawcy, jest uważane za własność osobistą i nie pozostaje w domu.

Kupujący często patrzą na domy, a to, co przyciąga ich do domu, to pewne aspekty własności domu. Urządzenia takie jak centra rozrywki, pawilony ogrodowe i głośniki dźwięku przestrzennego są często postrzegane jako urządzenia i nieruchomości, które pozostają w domu. Jednak właściciel domu może uznać te przedmioty za bardzo cenne i planuje zabrać je do swojego nowego domu. Bardzo ważne jest, aby określić, jakie urządzenia chcesz i których chcesz mieć w domu, i uwzględnić te elementy w umowie sprzedaży, aby wszyscy byli na tej samej stronie i byli zgodni od samego początku.

[ff id=”2″]